Ana Menü

Ne Okul Bitirmek

Başlatan !_black_eagle_!, Nisan 21, 2007, 13:57:31

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

!_black_eagle_!

Yıllar önce tribün kopmuş ,kendinden geçmiş.Tezahüratlar havada uçuyor.Beşiktaş sallanıyor Üsküdar duyuyor.O maçta B.Metin Kaptan çıktı sahaya .Önce klasik Siyah Beyaz nidaları,başka hiç bir takımda olmayan karşılama melodisi.Ardından NE OKULU BİTİRMEK,NE DE BİR KIZI SEVMEK,TEK DİLEĞİMİZ,SENİ ŞAMPİYON GÖRMEK.
Metin hayran hayran tribüne bakıyor peşinden tribün patlatıyor.Büyük Kaptan takımı buraya getir.Metin topluyor takımı ilk kezdi galiba kaptan çıkışı bizi alkışlıyor işte o zaman ağladım.Hani bir bestemiz vardı.Sanırım şu an isveçte olan Cemal yapmıştı Pendikli Cemal. duydumki beşiktaş şampiyon olmuş,işte o anda gözlerim doldu,sanki tüm dünyalar bizlerin oldu...diye.O gün ağladım aşkla karışık sanki yarınlarda bu mutluluğu yaşayamayacakmışım gibi.Sahada Beşiktaşa 17 yaşında gelen sarı fırtına kaptan,onu büyük kaptan diye çağıran tribünler ve bizi alkışlayan Metin.Bu mutlu bir daha tekrarlanmayacak gibi korktum .Korktuğum başıma geldi yıllar sonra.Optikle her demli kafada söylediğimiz o mahur beste gibi NEREDE O ŞAMPİYONLUKLAR,NEREDE O ALINAN KUPALAR,ŞEREFLER HÜSNÜLER VE BABA HAKKILAR YILLAR GEÇSE UNUTULMAZ O MUHTEŞEM TARAFTARLAR her şey biti bu günlerde sanki.Endüstriyel futbol diyorlar adına paraya esir olmuş,vahşiliklerin kardeşi futbol.Ne duygu seli,ne meltem esintisi.Nerede bizim yıldızları tutuşturan sevdamız.Nerede aşkımız bambaşka aşkımız,aşka kalkan kadehler ,nerede şerefine Beşiktaşım.
Saçlarını okşayan bir meltem gördüm
düşümde
o masum rüzgarda bile seni kıskandım Karakartalım
yoz sevdaların sahilinde
ayaklarına dokunan
kum tanelerine
ve sana sinsice sokulan dost bildiğin düşman dalgalara
isyan ettim Kartalım.
Seni benden daha fazla sevebilecekleri bile sevemedim Beşiktaşım.
Biz külü elenmemiş delikanlılar değilmiydik .Ne opldu bize böyle.Kim girdi aramıza ,kim dur dedi sevdamıza.Yürek işçiydik Siyah Beyazının.Kimse bilmezki nasıl aramış birbirimizi.Bilmezki o yoz düşlerin kara beyinleri nasıl severiz birbirimizi.Bugün ağlasın Siyah bugün ağıt yaksın Beyaz.Dün ismin satılmış üç delikli kuruşa.Yarın bir başka mevzi geçecek yaban ellere.Gökkuşakları bile ağlıyor şimdi beş paraya giden yazık edilen geçmişine.hain geceler kurşun geçirmezmiş ya,bizde hayın olduk bundan böyle,puşta haldan anlamaza.Sana nefretle bakan düzenbaza.Senin defterini düreceğini sanan bir avuç cüretkara.
Oysa öyle bir biliyor ve anlıyorlarki Beşiktaş yıkılmaz,Beşiktaş satılmaz.Bugün yapılanlar sadece kiralama.Tapunu verseler engere
ğe çıyana o hak dönecek elbet birgün kutsal yuvana.

Alıntıdır...
|| 14 Şubat Hayal Ürünüdür...Tek Gerçek BEŞİKTAŞ Tribünüdür ||

mertcan

saolasın yine çok güzel olmuş emeklerine sağlık seninde yazanında

carsi52

saolasın kardeş çok güzel oLmuş.
Bölünür senin için uykular!

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin