Ana Menü

Başbakan'dan STAT TEHDİTİ ! Başkan İstifa edecek mi ?

Başlatan NoPasaran, Mart 15, 2014, 21:53:59

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Başkanın istifa muhabbeti neden..

Taraftarıının ayan beyan içinde olduğu bir eylemde , sırf Başbakandan çekindiği için taraf olamaması..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Ya ne alakası var Allah aşkına..

Bahsettiğiniz kişi BEŞİKTAŞ BAŞKANI FİKRET ORMAN

Kaandan,Volkandan,Erdemden bahsetmiyoruz.

Başbakandan çekinmek ile alakası yok bunun.Kendi açımızdan bakmayalım lütfen olaya.

Sen gezi olaylarının doğru olduğunu savunabilirsin veya çoğu Beşiktaş taraftarı bunu savunabilir fakat en azından savunan kadar savunmayanda var yanlış olduğunu düşününde var.Böyle bir şeyi Beşiktaş kulübüne yansıtmayarak doğru olanı yaptı.
Bölünür senin için uykular!

eRe

tabi ki yansıtmayacak kaan
politik olmak zorunda

ama bence politikliğini kaybetmiş bir tarafa doğru hareket etme eyleminde hissetmiş çıkarlar için

bu arada ilk kez fikret orman için olumlu konuşmuyorum başkan olduğundan beri.bu benim içinde ilk oldu
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

carsi52

Ben volkan abinin son yazdığına cevap verdim Erdem.

Yansıtmalı dediği için.

Çıkarlar kendisi için olursa bu yalakalık olur.
Fakat çıkar Beşiktaş için bunu unutmayalım.

Ne yapacaktı ? Akıllı ol tayyip yap bu stadı mı diyecekti adam.Tabi ki iyi geçinmeye bakacak.

NoPasaran

Taraftarına sahip çıksa yeter kimseye akıllı ol demesin kaan..

Çarşı grubu senelerdir toplumun vicdanının sesi olmuştur dese ve lafının arkasında dursa yeter..

Ama neyse..

Bakalım küfür edenler için ne diyecke
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Alıntı yapılan: NoPasaran - Mart 16, 2014, 02:44:27
Taraftarına sahip çıksa yeter kimseye akıllı ol demesin kaan..

Çarşı grubu senelerdir toplumun vicdanının sesi olmuştur dese ve lafının arkasında dursa yeter..

Ama neyse..

Bakalım küfür edenler için ne diyecke

Ben onu Erdem'in çıkar hakkında söylediği yazıya cevap olarak vermiştim :D

Yanlış yazıya yanlış cevap verdin abi.

Neyse ben başkandan daha çok başbakan ne diyecek merak ediyorum.Büyük ihtimal montaj diyecek tabi.

Başkanın söylemesi gereken şey aslında basit isteyen istediği kadar uğraşsın o stat yapılacak Beşiktaş büyük taştır altında kalırsınız desin yeterli.

Simurg

Öz konudan uzak yaziyorum konuyu..
Baska görüşü destekleyen bizden yasca büyük burada kimsenin kalbini kirmayan bi abimiz var.
Herkesin siyasi ideolojisi belli herkes birbirini taniyor.
Ne amacla bu kadar gaddar kırıcı kin dolu kufurler hakaretler edebiliyorsunuzbu forumda aile ortamı var bunu unutmayalım
Elbetteki herkes tartisabilir elbetteki kizicaz sinirlenices ama o kufurler birde baska partili gorusun olduğunu bile bile
tayyipe kiziyosunuz siz daha beter adam kiskirtiyorsunuz :D
Az bi durun ya bi durun bi su secim olsada rahatlasak ya herkes cok gerildi forumumda huzur istiyorum.
Darbe uygulacam kapatacam bütün siyaset konularını, o olucak :P

♥ BEŞİKTAŞ ♡

-----------------------------------------------------------------------------

Gezi olaylarında bu tarz bir diyalogun geçtiğini hatırlıyorum çarşı on planda olunca spor bakani demisti sanirim stadla ilgili durdurma kararı fakat Başbakan yapıcaz herseye ragmen felan dedi diye hatırlıyorum sonrada gezi olaylariyla ilgili stada pankart asilmisti. Bu olay yeni degil yani dogruysa o zamandan olmali
Bu videoda da fikret orman niye ostifa edicek ki napmis yani istifalik bi seyi yok.
Cemaat cok iyi calisiyo huzur zincirli massallah :-D

Adamlarin tek derdi harbiden hizmetmis :-D

♥ BEŞİKTAŞ ♡

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Simurg

Alıntı yapılan: NoPasaran - Mart 16, 2014, 00:38:12

Büşrada, Banuda , Kübrada eminim çok daha fazlasını ederler şu konuşmaları dinleseler..

Biz küfür etmeyiz :-D
Abi bu kadar az kişinin abonesi olduğu bir forumda etmeyiz ya bizi ornek alın :-D :-D
Ornek üye projesi yapalim

♥ BEŞİKTAŞ ♡

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ERHUN

Fikret başkan hak eden şerefsizlere gereken cevabı vermelidir. İstifa etmek o lafları yemek olur. Fikret Orman benim gözümde biter, karaktersiz biri olur. Karşısındakiler kadar alçaklaşmasın, alçalmasın (bizim başkan öyle adam değil zaten) ama laflara boyunda eğmesin.
"Şunları şunları yapın, yoksa inşaatı durdururuz" demekte şantajdır, şerefsizliktir. Bu ülkede padişah yok, gelin bana iyi davranın yoksa topunuzu keserim, bana hediye getirin yoksa kelleniz gider vs. tarzı saçma şekillerde davrananlar o rüyada elbet uyandırılacak.

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: eRe - Mart 16, 2014, 02:00:32
kardeşim son kullandığın cümle ve ilk kullandığın cümle arasında bence fark var
ya karakteri sağlamdır dayanamaz hakaretlere istifa eder
ya da yavşaktır karakterini satar cebi daha fazla para görsün diye

cümlenin başından ve sonundan çıkardığım

istifa etmesi için 2 seçenek var.. yani demek istediğim bu 2 sebepten biriyle istifa edebilir.. demek istediğim bundan ötürü istifa edebilir ve diğer dediğimde şundan ötürü istifa edebilir anlamında.. 2si birden tek sebep değil..

ya gururuna yediremez istifa eder - yada saygınlığı ve iş hayatı için istifa edebilir.. anlamında.. :)
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

hasanca

Beşiktaşlılığımız her zaman düşündüklerimizi mertçe ifadeden geçmiştir. Hiç kimse kendi siyasi çıkarı için bizi rant olarak kullanamaz. Tehditlerle bizi yıldıracaklarını sanıyorlar ama nafile. Siyasi rant elde edeyim derken binlerce oy kaybedersin bu mantıkla gidersen... 

Başbakan'ın, Orman'ın yakın dostu Gürsoy'u arayarak, Çarşı'nın Gezi'ye desteğinin durmaması halinde, Beşiktaş'ın İnönü stadı yerine inşa edilen yeni stat projesinin engelleneceği tehdidini savurduğu iddia edildi.Başbakan Erdoğan'ın, Gezi olayları sırasında eylemlere aktif olarak katılan "Çarşı" adlı Beşiktaş taraftar grubuna kızgınlığını, Beşiktaş Kulübü yöneticilerini arayarak engellemeye çalıştığını iddia eden ses kayıtları internette yayınlandı.
Cumhuriyet'in haberine göre, Haramzedeler hesabından yayınlanan ses kayıtlarında, Başbakan'ın, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın yakın dostu Hasan Gürsoy'u telefonla arayarak, Çarşı grubunun Gezi eylemlerine desteğinin durmaması halinde, Beşiktaş'ın İnönü stadı yerine inşa edilen yeni stat projesinin engelleneceği tehdidini savurduğu iddia ediliyor. Ayrıca ses kayıtların ismi geçen kişilerin Beşiktaş Başkanı Fikret Orman için ağza alınmayacak ifadeler de kullandıkları iddia edildi.
Video paylaşım sitesi Youtube'a dün akşam Gezi Parkı olaylarıyla ilgili düşen tapede 6 dakika 48 saniyelik videoda 3 ayrı telefon konuşması var.
Hürriyet'in haberine göre, konuşmalardan birinin eski İBB Meclis üyesi Ahmet Hamdi Çamlı'ya ait olduğu iddia ediliyor. Ahmet Hamdi Çamlı tapenin yayınlanmasından hemen sonra, Twitter'daki hesabına, "Alooo. Beşiktaş'la ve Fikret Orman'la ilgili hiçbir twit ve yazım olmadı. O bahane ile paralel bir saldırıya maruz kalıyorum. Duyurulur" diye yazdı.
Videodaki ilk konuşma iddialara göre Başbakan Tayyip Erdoğan ile BJK Başkanı Fikret Orman'la arkadaş olduğu bilinen Hasan Gürsoy arasında geçiyor. Başbakan Erdoğan olduğu iddia edilen kişi, Hasan Gürsoy olduğu iddia edilen kişiye Fikret Orman'ın 23 Temmuz 2013'te BJK'nin resmi internet sitesine konulan açıklamasıyla ilgili hesap soruyor.
İkinci tapede Hasan Gürsoy olduğu iddia edilen kişi Başbakan'ın danışmanı Mustafa Varank olduğu iddia edilen kişiyi arıyor. Açıklamanın siteden kaldırılacağını anlatıyor.
Son konuşmadaki kişilerin ise Kiptaş Genel Müdürü ve İBB Spor Klubü Başkan Vekili İsmet Yıldırım ile İBB eski Meclis Üyesi Ahmet Hamdi Çamlı arasında geçtiği iddia ediliyor.
Ahmet Hamdi Çamlı olduğu iddia edilen kişi, Fikret Orman'ın açıklamasını İsmet Yıldırım olduğu iddia edilen kişiye okuyor. İkili ağır küfürler ettikten sonra, İnönü Stadı'nın projesinin nasıl durdurulacağını konuşmak için sözleşiyor.
Cumhuriyet/Hürriyet

NoPasaran

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Gezi Parkı eylemleri sırasında Çarşı'nın eylemlerine kızan Başbakan'ın stad inşaatını durdurma mesajı verdiği" iddiaları hakkında konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kendisi ve yapım aşamasında olan Vodafone Arena ile ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan ve Hasan Gürsoy arasında geçtiği iddia edilen konuşmaları içeren ses kayıtları hakkında konuştu.

Başkan Fikret Orman, ses kaydında geçen 'Gezi Parkı eylemleri sırasında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'ya kızan Başbakan'ın, stat inşaatını durdurma mesajı mı verdiği' iddialarına yönelik olarak, yaptığı açıklamada, "Biz bu stadı yapmak için her şeye göğüs gerdik. Ne zorluklar çektiğimi de herkes görsün. Her şeye rağmen ben bu stadı bitireceğim." dedi.

'NE ZORLUKLAR ÇEKTİĞİMİ HERKES GÖRSÜN'
Habertürk'ün haberine göre, Başkan Orman, "Biz bu stadı yapmak için her şeye göğüs gerdik. Ne zorluklar çektiğimi de herkes görsün. Her şeye rağmen ben bu stadı bitireceğim. Biz bu yola baş koyduk." diye konuştu.

Ses kaydının yayınlanmasının ardından kendisine yönelen tepkiler için ise "Bilip bilmeden konuşuluyor, tenkit ediliyor." diyen Orman, internete sızan tapelerdeki iddialar konusunda da "Bizim hakkımızda kimin ne düşündüğü önemli değil, biz işimize bakıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

SES KAYDINDA YER ALAN İDDİALAR
İnternette yayınlanan ses kayıtlarında Beşiktaş 'ın Çarşı Grubu'nun Gezi eylemlerine katılmasından dolayı hükümetin rahatsızlık duyduğu ve Başkan Fikret Orman'a baskı uygulandığı iddia ediliyor. Ses kaydında yer alan iddialar şöyle:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edilen kişinin, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın yakın dostu Hasan Gürsoy olduğu ileri sürülen kişiye, Beşiktaş Başkanı'nın, Gezi Parkı eylemlerinde öncü rol üstlenen Çarşı Grubu'nu eleştirdiği konuşmasını kulübün internet sitesinden yalanladığını belirtiyor ve bu durumun doğru olup olmadığının kendisiyle konuşulmasını istiyor. Başbakan Erdoğan olduğu ileri sürülen kişinin, bu açıklamanın doğru olması halinde, Beşiktaş'a verdiği sözlerden vazgeçeceğini belirtiyor.

Başbakan Danışmanı Mustafa Varank olduğu iddia edilen kişi ile görüşen Hasan Gürsoy, Beşiktaş Başkanı'nın yanında olduğunu, Orman'ın Çarşı Grubu'nu öven ifadeler kullanmadığını anlatıyor. Başbakan tarafından dile getirilen kulüp internet sitesindeki açıklamayı da kaldırtacağını aktarıyor.
KİPTAŞ Genel Müdürü ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Vekili İsmet Yıldırım ile Belediye eski meclis üyesi Ahmet Hamdi Çamlı arasında olduğu iddia edilen konuşmada; Çamlı, Başbakan Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemleri nedeniyle çok öfkeli olduğunu "Reis barut gibi" sözleriyle aktarıyor. Görüşmeyi gerçekleştiren iki ismin, Fikret Orman hakkında kullandığı ağır küfür ve hakaretler yer alıyor.

BEŞİKTAŞ'TAN 23 TEMMUZ 2013′TE YAPILAN AÇIKLAMA
Bu arada tartışmaya konu olan ve ağır hakaretlerin yeraldığı tartışmaya neden olan Beşiktaş'ın resmi interet sitesinde yer alan 23 Temmuz 2013 tarihli açıklama ise şöyleydi:

"Sabah ve Fotomaç gazetelerinde yer alan haberlerde Başkanımız Fikret Orman'ın söylemediği sözlere yer verilmiştir.

Başkanımız Fikret Orman'ın basın mensupları ile gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, Çarşı Grubunun Gezi Parkı eylemlerine katılmasını yanlış bulduğunu söylediği ve eleştirilerde bulunduğu şeklinde Sabah ve Fotomaç gazetelerine yansıyan haberdeki sözler, Başkanımız Fikret Orman'a ait değildir. Kaynak belirtilmeden haberleştirilen bu cümleler bütünüyle hayal mahsulüdür.

Başkanımız basın mensupları ile gerçekleştirdiği sohbet toplantısında Cumhuriyet gazetesi spor müdürü Arif Kızılyalın'ın, kulübün Gezi Parkı eylemlerinden etkilenip etkilenmediği şeklinde yönelttiği bir soruya, bu konuda konuşmak istemediği yanıtını vermiştir. Ve bu konuyla ilgili başka bir cümle ne başkanımız ne de basın mensupları tarafından dile getirilmeden konu kapanmıştır. Söz konusu toplantıda konuk bulunan basın mensubu birçok canlı tanığa rağmen böylesine bir yalanın uydurulması ve yayınlanması son derece manidardır."
Aşk bu Aşk !

volkanca.net