Ana Menü

Atiba Beşiktaş'ta

Başlatan CR7, Temmuz 30, 2013, 14:44:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Beşiktaş Kulübü bir süre önce ilgilenmeye başladığı Kanadalı orta saha oyuncusu Atiba Hutchinson için girişimlerde bulunmuş ancak bonservis bedeli olmayan futbolcunun menajeri ile yapılan görüşmelerden sonuç çıkmamıştı.

Hatta Siyah Beyazlı kulübün AS Başkanı ve Futbol Transfer Komitesinden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Deniz Atalay, 31 yaşındaki futbolcu konusunda 23 Temmuz'da resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada Atiba'nın transfer gündemlerinden tamamen çıkartıldığını belirtmişti.

BILIC'İN YOĞUN ISRARI ÜZERİNE ATIBA İLE ANLAŞMAYA VARILDI

Ancak teknik direktör Bilic'in yoğun isteği üzerine Beşiktaş Kulübü dün yeniden başlattığı görüşmeler sonucu Kanadalı oyuncu ile anlaşmaya varıldı. Atiba'nın iki gün içinde Siyah Beyazlı takım ile resmi sözleşmeyi imzalaması bekleniyor.

Futbol hayatına 2003 yılında Kanada'nın Toronto Lynx'de başlayan Hutchinson, daha sonra İsveç'in Öster ve Helsingborgs takımlarında forma giydi. Danimarka'nın Copenhagen takımında görev yaptıktan sonra 2010 yılında PSV Eindhoven'a transfer olan 31 yaşındaki oyuncu, son 3 sezonda futbol yaşantısını Hollanda'da sürdüdü. Yeni sezon öncesi PSV Eindhoven ile mukavele imzalamayan Kanaladalı futbolcu'nun Siyah Beyazlı takımla 2 yıllık kontrat imzalaması bekleniyor.

Kaynak: ÖVÜNÇ ÖZDEM - LIENZ / DHA
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Beşiktaş Kulübü Atiba Hutchinson ile görüşmelere başladığını borsaya bildirdi.

Beşiktaş Kulübü'nden KAP'a yapılan açıklamada;

''Profesyonel futbolcu Atiba Hutchinson'un şirketimize transferi konusunda kendisiyle görüşmelere başlanmıştır.'' denildi.

Samsung Galaxy S4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

Senelik 1m €'dan 2 yıllık kontrat diyorlar.
Sonra da Kanada'ya döner heralde.

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

CR7

Beşiktaş Futbol A.Ş., Atiba Hutchinson ile anlaşmaya varıldığını KAP'a bildirdi.
Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklama şöyle:

"Profesyonel futbolcu Atiba Hutchinson ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre futbolcuya:

- 2013-14 sezonu için 1.000.000 Avro garanti ve 10.000 Avro maçbaşı
- 2014-15 sezonu için 1.000.000 Avro garanti ve 10.000 Avro maçbaşı ücreti ödenecektir."

Atiba Hutchinson Kimdir?

Futbol hayatına 2003 yılında Kanada'nın Toronto Lynx'de başlayan Hutchinson, daha sonra İsveç'in Öster ve Helsingborgs takımlarında forma giydi. Danimarka'nın Copenhagen takımında görev yaptıktan sonra 2010 yılında PSV Eindhoven'a transfer olan 31 yaşındaki oyuncu, son 3 sezonda futbol yaşantısını Hollanda'da sürdüdü. Hutchinson, 2013-2014 sezonu başında Beşiktaşımız ile sözleşme imzaladı.

eebjk

Yeni transferimiz Atiba Hutchinson, BJK TV'ye açıklamalarda bulundu.

Bugün sağlık kontrolünden geçen ve kendisini Beşiktaşlı yapan sözleşmeyi imzalayan futbolcumuz Atiba Hutchinson, BJK TV mikrofonlarına şunları söyledi;

"Burada olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Bir an önce takıma katılmayı ve antrenmanlara başlamayı istiyorum. İki sene İsveç'teydim, daha sonra üç sene kadar Danimarka'da oynadım. En son Hollanda'da oynadım ve daha sonra buraya geldim. Bu şekilde kariyerimi özetleyebilirim. Aslında ben bütün sahanın oyuncusuyum diyebilirim. Forvette, defansta olsun bütün sahanın oyuncusuyum. Bütün pozisyonlarda oynayabiliyorum. Bu şekilde kendimi çok çalışkan bir futbolcu olarak tanımlayabilirim. Son yıllarda zaten Türk takımlarının ismini çok duymaya başladık. Burada Türk takımları hakkında daha çok bilgi edinebileceğim. Bir takımın içinde rekabet olması aslında futbolcular açısından çok iyi bir şey. Bu sayede daha çok çalışıp ellerinden gelenin en iyisini sahaya koymaya çalışıyorlar. Kendim bireysel çalışmalar yapıyorum. Ama birkaç haftadır bu çalışmaları çok fazla sürdüremedim. Takıma katılıp, takımın kendi yöntemlerine ayak uydurup, onlarla birlikte çalışmalara başlayacağım."
sadece BEŞİKTAŞ

CR7

Atiba Hutchinson highlights

teknik-mücadele gayet iyi.
ortasahada da sağ bekte de oldukça iyi gözüküyor.

NoPasaran

Kanadalı çok yönlü bir oyuncu. Hem sağ bek hem de defansif orta saha olarak oynayabiliyor. Bilic şu an eksik olan sol bekte bile kullanabilir. Çalışkan, çok koşan bir görev adamı. Uzun boyu ve atletik yapısıyla hava toplarında da etkili.

Atiba Hutchinson hem defansif orta saha hem de sağ bek bölgesinde oynayabilen çok yönlü bir oyuncu. Fiziksel güce dayalı, temposu yüksek, defansif bir futbolcu. Teknik kapasitesi çok yüksek değil. Uzun boyuyla ve atletik yapısıyla hava toplarında da etkili. Philip Cocu, PSV'ye geldikten sonra Atiba'yı daha çok sağ bek bölgesinde kullandı. Topla kateden tipte değil de daha çok desteğe giden bir bek oyuncusu. Ancak sanıyorum ki Beşiktaş Atiba'yı ağırlıklı olarak defansif orta saha mevkisinde kullanacak.

Savunmanın önünde Beşiktaş'ın ihtiyacı olan defansif gücü ve pozisyon oyununu sağlayabilecek bir oyuncu. Ancak pas oyununa çok yatkın değil. Top ayağındayken daha çok basit oynayan bir futbolcu. 31 yaşında olması, bugün için dezavantaj olmamakla birlikte genel transfer stratejisi bakımından bence hata. Bonservissiz gelmesi ve acil ihtiyacı gidermesi ise yaş dezavantajını kapatacak faktörler. Kimse tribünleri heyecanlandıracak bir oyuncu beklemesin. Atiba, bir görev oyuncusu, çalışkan, koşan defansif bir oyuncu.

DEFANSIN ÖNÜNDEKİ BOŞLUĞU DOLDURACAK

Beşiktaş'ta savunmanın önünde pozisyon oyuncusu yoktu. Necip ve Veli o bölgede oynuyordu ama onlar pozisyon oyuncusu değildi. Atiba bu boşluğu dolduracaktır. Ayrıca Bilic, şu anki durumda eksik olan sol bek bölgesinde bile Kanadalı oyuncuyu kullanacaktır. Atiba daha çok bir joker gibi yama oyuncusu olabilir.

Güntekin Onay / Vatan

Samsung Galaxy S4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net