Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Topçu Kışlası'nın yapılması planlanan Gezi Parkı'nın Asker Ocağı Caddesi tarafındaki yol genişletme çalışmaları nedeniyle ağaçların sökülmesini protesto eden grupların bekleyişleri gece-gündüz devam ediyor. Bugün sabah erken saatlerde yaşanan müdahalenin ardından özellikle sosyal medya üzerinden haber alarak Gezi Parkı'na gelen katılımcılar kendi aralarında çeşitli etkinlikler düzenledi.

HALAY ÇEKİLDİ
Öğrenci Kollektifleri tarafından düzenlenen forumlara katılan eylemcilerden bazıları tulum eşliğinde horon tepti. Bazı katılımcılar yeniden kurdukları çadır kenarlarında kitap ve gazete okudu. Genç-yaşlı yüzlerce protestocu Gezi Parkı'nda beklemeye devam ederken, eyleme destek veren Kardeş Türküler, Hilmi Yarayıcı ve Ferhat Tunç kalabalığa mini bir konser verdi. Bazı vatandaşlar kucaklarına çocuklarını da alarak eyleme destek verirken, Gezi Parkı'nda bekleyenlerin sayısının yaklaşık 5 bin kişi olduğu tahmin ediliyor.

SANATÇI ŞEBNEM DÖNMEZ BASIN AÇIKLAMASINI OKUDU
Eylemciler adına bir basın açıklaması yapan sanatçı Şebnem Sönmez "Taksim Dayanışması ve İstanbullular olarak Pazartesi gecesinden bu yana kalabalık kitleler halinde Taksim Gezi Parkı'ndayız. Buradayız. Meydanımız için, parkımız için, kıyılarımızı, ormanlarımızı, kamusal alanlarımızı elimizden alan tüm uygulamalara karşı durmak için tek yürek olarak buradayız. Sadece Taksim Meydanı ve Gezi Parkı için değil, Göztepe Parkı için, Kuşdili Çayırı, Haydarpaşa Garı, Çamlıca Tepesi, Atatürk Orman Çiftliği için buradayız" dedi. Eyleme Beşiktaş Çarşı grubu da destek verdi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ilhan mansız_melis

BDPlileri pek sevmem ama Sırrı Süreyya Önder'in kepçenin önünde durması çok hoştu gerçekten.

Sık sık polisle çatışmalar oluyormuş.

Orada olabilseydik keşke.

Okan Bayülgen, Kerem Türkaydın ve birçok sanatçı Gezi Parkı'ndaymış.

Ve az önce polis parkı basmış.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

IL Capitano

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Mayıs 31, 2013, 02:32:18
Son foto super :)

Bencede birazda agustos ayinda bedava kömur alan vatandas uyansa..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

eRe

:alkis :alkis :alkis :alkis :alkis

buyuk ıs basardınız bravo!...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Burada Polise kızmak anlamsız..

O verilen emri yapıyor MECBUREN..

sık diyor sıkıyor

yarın öldür dese öldürcek..

Bu ülke ne hale geldi ya..

Bir hükümet elbetteki değişiklik isteyebilir bazı yerlerde ancak hiç mi HALKIN TEPKİSİ ciddiye alınmaz..

2011 seçiminden sonra inanılmaz bir değişim yaşadı hükümet..

Bunu bugün kendi medyasıda yazıyor. Kural tanımaz, dinlemez ve cumhuriyetçi kesimi düşman gören anlayış..

Bugün Taksimde 50 bin kişi olacağı söyleniyor akşam..

Dünyanın önde gelen haber ajanslarıda konuyla ilgili bilgi veriyor ve yapılan müdahalenin anlamsızluğını vurguluyor artık..

GERÇEKTEN YETER !

Genorimo Anne - arti bir Ana Haber
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Bu akşam çok daha kalabalık olması bekleniyor. Dünyanın her yerinden destek geliyor.
Bu sadece park meselesi değil, hükümetin her şeyi yaparım tavrına bir duruş. İnternette yazılanlara bakılırsa çok ciddiye alınıyor. Bu olay kolay kapanmaz. Ya sağlam bir polis gücüyle sindirilir yada polis geri püskürtülür, ortası yok.
---
Altıncı Lenin ‏@kutaycicekciler 3 sa
Tekrar edeyim. Parkın tüm çıkışlarını kapatıp, bizi en ortaya sürdüler ve gazladılar durmadan. Amaçları çok başkaydı. #direngeziparkı

Medyanın umurunda mı?

Buda starbucks'ın klasik tutumu:

DIABLO

Gün gelir doğa intikamını alır nankör insanoğluda neden diye isyan eder.

forzaChelsea

DIABLO

forzaChelsea

DIABLO

POLİSLE ASKER ARASINDA GAZ TARTIŞMASI

Taksim Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto eden gruplara müdahale eden TOMA'nın geri dönüşü için bariyerlerin açılmasına izin vermeyen Gümüşsuyu Askeri Hastanesi'nde görevli askerlerle polis arasında 'gaz' tartışması yaşandı.

Polisin 'TOMA' olarak tabir edilen toplumsal müdahale aracı, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi önünden geriye dönmek istedi. Aracın geniş olması nedeniyle polisler, aracın dönüşü için Gümüşsuyu Askeri Hastanesi'nde görevli askerlerden acil servisin girişindeki bariyerlerin kendileri için açılmasını istedi. Ancak hastane görevlileri, 'yasak' olduğu gerekçesiyle bariyeri açmadı. Bunun üzerine polisler, bariyeri açmayan askerlere tepki gösterdi. Polislerden biri, "Bir dahaki sefere buraya gaz bombası bırakacağım." üzerine ortam iyice gerildi. Görevli bir er de polislere, "Siz gaz bombasını atınca biz de bir şeyler atarız." karşılığını verdi. Gerginlik, bir süre sonra yatıştı.

Polis aracı ise, bariyerlerin açılmaması üzerine başka bir bölgeden geri dönüş yaptı.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/848966-taksimde-son-durum

forzaChelsea

DIABLO

forzaChelsea

DIABLO

forzaChelsea