Ana Menü

İnönü'de yine Kavga..

Başlatan NoPasaran, Nisan 27, 2013, 22:34:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Acıyorum milletimize. Sırf bizim taraftar değil ne yazık ki milletimiz böyle.

İnternette dar ağacı kuruldu başkan ve yöneticiler idam ediliyor. Linç kültürü iş başında.
Bir sabredin, olay nedir ne değildir ortaya çıksın. Neye, kime hizmet ettiği belli olmayan biri bir söz çıkartıyor, bir resim yapıyor, ardından bir anda öyle olmuş gibi binler yer alıyor. Düzlüğe çıkmamız için başkan, yöneticiler, teknik direktör düzgün olmalı bunda hepimiz hem fikiriz ama taraftarım diyenlerde aklını başına almalı. Şuan internette "bunlar yaptıysa doğrudur" mantığıyla forzanın peşinden koşanlar var. Forza bir kaç sene önce eski güvenilirliğini, tarafsızlığını bana göre kaybetti. Ben sorgusuz sualsiz onların peşinden koşanlara (sırf forza için değil her türlü oluşum için geçerli bu yazdığım) acıyorum, akıllarını başlarına alıp olaylara kendi başlarına bakmalarını umut ediyorum. Bu tip insanların yaptığı birinin adamı olmaktan farklı değil. Yıllar önce işlerine geldiği için "Ahmet dursun Seba gitsin" diyenler bugün Süleyman Seba'nın onursal başkan, efsane başkan diye peşinden ayrılmıyor. Taraftar grubu bağımsız olduğu zaman, gerçekten arma aşkı için işler yaptığı zaman güzeldir. Herkesin düşüncesi kendine, benim farklı düşüncelere saygım var, aynı şekilde bende saygı bekliyorum. Bu ülkede taraftar grupları hep birilerinin adamı bence. Şuan aklıma birinin adamı olmayan tek grup geliyor maalesef. Elbette daha çok vardır ama büyük kulüpleri düşünüyorum tekrar diyorum "maalesef" bu şekilde.

NoPasaran

Başkan neden linç ediliyor..

Bu tarz sürü olaylarını takip etmediğim için şu an olay Yönetime mi yıkıldı yani ?

Vay anasını be..

Adamı göndermek için ne senaryo kurmuşlar. Balyoz ve Ergenekon gibi yeminle..

Fikret Orman herhalde taraftarla en son kavga edecek yönetime sahip şuan..

Yapması gereken beyaz gömleğini giyip basın önüne çıkıp "Ben bu yolda bu gömleği gerekirse kırmızıya boyarım ama Beşiktaşı kimseye yedirtmem" demesi lazım

Yada Serdar Bilgili gibi "Ben yoruldum, kaldıramıyorum" deyip çekilmesi lazım..

Resmen mafyalardan kurtulamıyoruz vallahi sabahtan beri Kelebek operasyonundaki adamların ortalıkta isimlerinin geçmesinden rahatsız oldum..

Başbakanın Federasyon Başkanının Savcıların bu olaya el atması lazım..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

NoPasaran,

şu yukarıda forza çıkışlı fotoğraf twitterda BJKTaraftarınaVuranlar HesapVerecek diye TT listesine girdi. Çoğunluk o fotoğrafı koymuş, Fikret başkana inanılmaz küfürler var.

NoPasaran

Alıntı yapılan: ERHUN - Nisan 28, 2013, 20:49:43
NoPasaran,

şu yukarıda forza çıkışlı fotoğraf twitterda BJKTaraftarınaVuranlar HesapVerecek diye TT listesine girdi. Çoğunluk o fotoğrafı koymuş, Fikret başkana inanılmaz küfürler var.

Bizden bi bok olmaz demiştim. Görüşlerim netleşiyor. Bize Yıldırım Demirören lazım..Ciddiyim..Yöneticileri bilmeme Fikret Ormanın ilk günden beri bu işler içinde olmayacağı çok net belli. Gelir kimden hesap sorarsa sorar..Zaten yöneticlerin istifasınıda istiyor. Bunu hangi yönetici yaptıysa çok net söylüyorum bundan sonrai Beşiktaş başkanının yönetiminde yer alır yada kesin bi işi vardır birileri halletmiştir.

"eşiktaş'ın Orduspor'u 2-0 yendiği maçın ardından yaşanan gelişmeler büyük yankı uyandırdı. Ellerinde ki demir sopalarla bazı taraftarlara acımasızca saldıran ve kim tarafından hangi amaçla protokole alındıkları bilinmeyen kişilere olan büyük öfke yönetimi de köşeye sıkıştırdı.

Umre seyahatinde bulunan Başkan Fikret Orman'ın Pazartesi sabahı İstanbul'a gelerek yönetim ve kulüp içinden olaylarda parmağı olduğu iddia edilen bazı isimlerin istifasını isteyeceği öğrenildi.

Fikret Orman'ın "Rezalet" olarak nitelendirdiği olayların faturasını üç isme kestiği ve bu isimlerin istifasını isteyeceği söyleniyor.

Başkan Orman'ın olaylarda adı geçen Futbol Komitesi Üyesi Tamer Kıran'ın yanı sıra, olayın yaşandığı bölgeden sorumlu olan Ahmet Ateş ve yine olaylara karıştığı yönünde iddialar bulunan BJK TV Müdürü Tuğrul Yenidoğan'ın istifalarını isteyeceği gelen bilgiler arasında."
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

forzanin facebook sayfasinda yayinlandi bu fotograf herkes cok tepkili. taraftar akillandi bence.

keskinli

baskanin parmagi oldugundan bir gram kanit varmikide,baskana saldiri yapiliyor?
bu yapilanlarin onaylanmasi mümkün degil
kim yaptirmissa cezasini mutlaka cekmeli
yapanlari lanetleyelim ama yaptiranin kim oldugunu bilmeden saldiri yaparsak gercek ortaya ciktiginda utanabiliriz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Demiroren taraftari dovdururken orada süs gibi duran 'abiler' ve aciklama gelmeyen forzabesiktas sitesi

Fikret Orman'in para muslugunu kestigi bedava bilet vermedigi, kapalidan cikartacagi icin, Fikret Ormani iste bu sekilde
SUCLU gostermeye calisiyorlar.

Ve iddaa ediyorum, forzanin aciklamasida bu isin uzantisi, yani yeni aday kim olacaksa CARSIda ona calismaktadir.
Yok bu aciklamalari bu resimleri YD doneminde yapsaydiniz,

Amiga Alen cikar, sukunet der, sabir der, iyi gidiyor der, ortaligi yumusatir, cik konus Alen baskan...Simdide konus!
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

benim aklima yukarida bi resim takildi
saldiriyi yapan sahisla ulusoyun resmi vardi
ulusoy hangi besiktaslinin akrabasiydi

[KralKartal]

Tamer Kiran ve Demirorenle yakin iliskisi varmis.. Yonetimden biri davet etmis ve verilere gore Kiran'in davetlileri.
Simdi Kiran , Demirorene calisiyorsa, bilemem. YD aday olur mu, bilemem. Ama Kiran Besiktas icin cok emek harciyordu
bu davranisi nedir, niye sessizdir, bilmiyorum ama yaziklar olsun.

keskinli

varsa böyle bi sey 2 dakika durmamasi lazim bunu yaptiranin
adi kim olursa olsun,ne hizmet ettiyse etmis olsun
besiktas kendi kendini bitiriyor,en cok buna üzülüyyorum
ne takimdaslik kalmis ne saygi.yukaridan asagiya dogrumu asagidan yukariya dlogrumu bilmiyorum ama besiktas camiasi tümüyle özelliklerini kaybetmis

NoPasaran

Türkiye önceki gece İnönü Stadı'nda yaşananların şokunu yaşıyor.

Samet Aybaba'yı protesto eden taraftarları ellerindeki çelik coplarla döven "Siyah takım elbiseli adamların" kim olduğunu, neden orada bulunduklarını ve saldırdıklarını sorguluyor. Ama ellerini kollarını sallayarak "Şeref Tribünü'ne" giren, yöneticilerin koltuklarına oturan bu saldırganlarla ilgili "Sır perdesi" aralanmıyor.  Saldırganlar serbest bırakılıyor, iddialar ise havada uçuşuyor. HÜRRİYET o iddiaları tek tek sıraladı.

İddia 1 :Bursa'da da oradaydılar

SİYAH takım elbiseliler daha önce de Beşiktaş'ın Bursa deplasmanına gelip Tamer Kıran'ın korumaları olarak Bursa Atatürk Stadı Şeref Tribünü'nde yerlerini aldı. Hatta Bursaspor yöneticilerinin bir dönercide verdiği ziyafete de katıldılar. Kıran ayağa kalksa korumalarda, kalkıyor tuvalete kadar takip ediyordu.

İddia 2: Kıran'ın operasyonu mu?

TAMER Kıran, Akhisar  maçından sonra takımdan ayrı İstanbul'a döndü. Bazı yöneticiler, "Biz futbol komitesindeyiz. İyi günde olduğu gibi kötü günde de takımla olmamız gerek" diyerek tepkilerini dile getirdi. Kıran ise tüm transferleri kendisinin yapması gerektiğinin mesajını veriyordu. Gücünü artırmak istiyordu.

İddia 3: Muhammed kaç lira alacak?

TAMER Kıran ve Ahmet Nur Çebi arasında, Muhammed'in sözleşmesi konusunda sorunlar yaşandı. Ateş'in  "Muhammed'i 350 bin TL'ye ikna ettim. Sonradan futbol komitesi bu oyuncu ile 600 bin TL'ye anlaşma imzaladı" sözü tepki topladı. Ateş'e göz dağı vermek için Kıran'ın korumalarının geldiği iddia edildi.

İddia 4: Yöneticilerin yerinde oturdular

SİYAH takım elbiseli saldırganların, Şeref Tribünü'nde yöneticilerden Tamer Kıran, Ahmet Nur Çebi'nin sahip olduğu koltuklara oturması dikkat çekiciydi. O koltuklara yönetici yakınları ve dostlarından başka kimsenin oturma şansı yok. Bu durum akla saldırganların yöneticilerle yakın ilişki içinde olduğunu getiriyor.

İddia 5 : Sedat Peker'in adamları mı?

ŞEREF Tribünü'nde oturan eski emekli emniyet mensubu bir kongre üyesi ise Tamer Kıran'ın korumaları olduğu iddia edilen kişileri tanıdığını belirterek ünlü babalardan Sedat Peker'in adamları olduğunu iddia etti. Bu iddia ortamı daha da gerginleştirdi. Beşiktaş Kulübü iddianın üzerine ciddiyetle gitme kararı aldı.

İddia 6 : Koltuk listesinde isimleri yok

SİYAH takım elbiseli adamlar insanları coplarla dövdüler ve gözden kayboldular. Şeref Tribünü'nden sorumlu Engin Şenol, "Şeref tribününde oturacakların isim listesi bende fakat saldırganların isimleri yok" dedi.

İddia 7: Orman gerekirse istifa isteyecek

ŞİMDİ gözler Başkan Fikret Orman'da. Bugün yapılacak olağan yönetim kurulu toplantısında Orman, İnönü Stadı'nda şeref tribününde bulunan yöneticilerin ifadelerini tek tek alacak. Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'dan gelecek rapora göre hareket edecek olan Orman hatalı ve suçlu bulunan yöneticilerin istifasını isteyecek.

Haber Kaynağı: Hürriyet
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Tahir Kıran ve Haluk Ulusoy'la çok samimi olduklarını yazmıştım dün, yani o yönde bilgiler vardı.

Yönetime baktığımızda bu işin sorumlusu Tamer Kıran gibi duruyor ama daha netleşen bir şey yok. Eğer Tamer Kıran'la bağlantılı bir şeyse ivedilikle istifa etmeli.

[KralKartal]

Istifayi gectim, adam dövmek serbest olacak, simdi biri cikip tribunde birini dövse, tutuklu yargilanirsa, adalet nerede? Adam demez mi
Besiktas macinda adamin agzini dagittilar, serbest kaldi, adaletsizlik ( ! ) dese?

Yada bu sahis, serbest kalabiliyorsa, adalet nerede... Kim asayis saglayacak? En önemli noktada bu

ERHUN

O işin ayrı boyutu. Ben kulüp için olması gerektiğini düşündüğümü yazdım. Adam döveni savcılık serbest bırakmıştı, sesler yükselince 5 kişi daha gözaltına alınmış.

Fikret başkan umre'den dönmüş. Yönetimi toplamış.

ERHUN

Beşiktaş - Orduspor maçında taraftarları copla döven Rauf Büyük tekrar gözaltına alındı...

Beşiktaş - Orduspor maçında yaşanan kavganın etkileri devam ediyor. Maçtan sonra gözaltına alınan ve polis ifadesinin ardından serbest bırakılan Rauf Büyük, savcının talimatıyla tekrar gözaltına alındı. Savcının gözaltı gerekçesiyse görüntülerin toplumda infial yaratması oldu.

Bugün ikinci kez gözaltına alınan Rauf Büyük polis gözetiminde adliyeye savcıya ifade vermek üzere götürüldü.

Sorgunun ardından savcılık Rauf Büyük'ü tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti.

Haber Kaynağı: Radyospor