Ana Menü

Yeni sezon planlaması nasıl olmalı(2)(2012/13)?

Başlatan CR7, Mart 26, 2012, 15:43:23

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Alıntı yapılan: Ersin Develi - Mart 27, 2012, 17:14:03
Fernandes'in
Yaşı 26

--------------------------------------

Herkesin bir takıntısı oluyor benim takıntım kale. Kale iyi olmak zorunda. Trabzon'un kalecileri hoşuma gidiyor. Veya iyi bir isim yapmamış yabancı bulabilirsek iyi olur. Sağda Hilbert iyidir. Stoperler iyi. Solda Tanju daha çok şans bulmalı İso'yu beğenmiyorum. Ortada Ernst iyi ama yaşı ilerliyor yedek bulmalıyız. İleriye yırtıcı bir forvet bulmalıyız bu konuda kara kıtalı arkadaşlara veya balkanlardaki arkadaşlara bakmak en iyisi olur, ucuz yolluda olur hem. Umarım yeni hoca gelir ve bu hoca çift forvet oynatır. Olmuyor 4-3-3 Pektemek'in yanına biri lazım. Diğer mevkilerede Türk veya yabancı bir sürü az ücret alan adam bulabiliriz. Bonservissiz adamlarada yönelinebilir.

Sidnei-Edu zaten gidecekler sene sonu. Portekiz'lilerin hepsi iyi teklif geldiği takdirde satılmalı. Daha doğrusu Manuel için iyi teklif beklenmeli diğerleri aldığımızdan biraz fazla teklif gelse bile satılmalı, aldıkları paraları hak etmiyorlar.

Türk hoca candır, umarım iyi bir hoca bulurlar. Carlos iyi adam falan ama oyun tarzı sıktı artık.

Basketbol şubesi bu şekilde devam ederse oldukça iyiye gidiyor, Ergin hocaya güvenim tam.

Diğer şubeler için sponsor şart yoksa durum ortada. Kulübün oralara yatırım yapacak durumu yok. Sıradan takımlar oluruz hatta geçen sene bir branşta küme düşmüştük ama o kadar ilgim dışındaki bilmiyorum hangi branş olduğunu erkek voleyboldu sanırım.

ERHUN

Samet Aybaba'yla görüşülmüş. Samet kendi doğruladı. Rıza'da Sivas'la sene sonu kontratım bitiyor Sivas'ı seviyorum ama Beşiktaş yönetimindekiler sevdiğim arkadaşlarım isterlerse görüşürüz demiş. Şifo'ylada görüşülecek deniyor. Bence iyi olur bu konuşulanlardan birinin gelmesi. Hayırlısı.

ERHUN

Akşam NTVspor'da Güntekin'le Emek'in programına baktım birazda Güntekin doğru bir söz söyledi.

Öz kaynak düzeni kolay iş değil. Ajax dünyanın en iyisi bu konuda son yıllarda ne başarısı var? Veya Cristiano'yu Quaresma'yı Simao'yu Figo'yu çıkaran Sporting'in ne başarısı var? Zaten iyi gençleri topluyorlar. Ayrıca öz kaynak olayı bedava bir şey değil. Çok sağlam paralar yatırılıyor.

Biz başarılı olmak için daha farklı bir yol izlemeliyiz.

Not: Gerçi katılmadığım bir nokta var. O şekilde oyuncular bulursak LİG de başarılı olabiliriz. Avrupa'yı bilemem ama lig için yeterli bir kadro kurulabilir. Gaziantepspor, Kayserispor, Sivasspor veya başka bir takım kimsenin bilmediği gayet başarılı ama genç ama daha yaşlı yabancılar buldu ve sonuç ortada. Adamlar yukarıyı zorladılar. 

KeePSaKe

Evet katılıyorum hatta üstüne Porto ve PSV'yi de eklersek doğru olur.
Since 1903

CR7

ajax daha geçen sene şampiyon oldu. bu yıl man utd'ı eliyordu ve şimdi arkadan geldi zirveye tutundu ligde yine.
ajax'ın geçmişinde çok başarı var van bastenlerle filanlarla.
dortmund mesela. onlar da nuri'yi altyapıdan çıkardı götze'yi filan da altyapıdan çıkardı sanırım.  ve şampiyon oldu bu yıl yine başarılı.
şimdi ne paralara satıldı-satılır onlar.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

İşte en basitinden Dortmund örneğide var önümüzde. Bekleyip görelim yönetim nasıl bir yol izleyecek.

CR7

yani mr.onay bazen düşünmeden konuşup saçmalayabiliyor

ERHUN

El Colgado

Alex Ferguson'u örnek almak gerekiyor bu konuda.
Genç oyuncuları tecrübelilerle kaynaştırmak kadar kabiliyetli başka bir hoca var mı acaba?
F.Orman, alt yapıdan sorumlu yönetici olduğu yıllarda Ajax alt yapısını incelediğini söylemişti.
Ve yine Ferguson'un bi'sözünü kullanarak alt yapının önemini vurgulamıştı.
Eğer Ferguson'un uyguladığı sistemi başarabilirse yani getireceği hocayla beraber tabiki o zaman efsane olur diyorum.

ERHUN

Çoğu Beşiktaş'lıda olduğu gibi benimde kafamda binlerce soru var. Takımın halini düşündükçe kafam karışıyor.
Takımın durumundan kısmen memnunuz (Avrupa'dan dolayı) ama genel olarak değiliz. Kadroda mı sıkıntı yoksa oynatamayanda mı?
Kadro yenilenirse daha mı iyi olur? Yoksa mevcut kadro, az çok kendini bilen oyuncular gideceği için daha mı kötü olur? (Bu yazdıklarımı Quaresma gitmesin vs amacıyla yazmıyorum, böyle bir amacımda yok yazdıklarımı okuduysanız diğer konularda bilirsiniz.)

Her zaman savaşçı futbolcular, Doğu Avrupa'lı futbolcular güçlü fizikli futbolcular diyorum ama madem o kadar iyi oluyorlar neden Avrupa'da yoklar? Ukrayna, Rusya, Romanya, Hırvatistan, Sırbistan falan düşününce en başarılısı Shakhtar Donetsk. Adamların takımı Brezilya'lı kaynıyor. Bunları yazarken bile kendimle çelişiyorum.

O yüzden bu konuya fazla yazma taraftarı değildim geçen gün kendimi konunun içinde buldum bir anda. Ne kadar bekleyip görme taraftarıyım desem de kendimi tutamayıp yine yazacağımı da biliyorum.

Ya benim kafamda en başta seneye teknik direktörümüz kim olacak? sorusu var.
Carlos hoca gidici. Bilic'mi? Aybaba'mı? Şifo'mu? Metin'mi? Rıza'mı? Saçma sapan bir yabancı mı? Bitsin artık şu ligde cevaplarımızı alalım.

NoPasaran

Abi sorumluluk bilinci olmayan adamlarla olmaz bu iş..Benim koyduğum teşhiş bu..

Sürekli söyledim yinede söyleyeceğim..

Bana kaç Beşiktaşlı çıkarırsın Quaresma Portekizde iken Beşiktaşın maçlarını izlediğine inanan ?

Yüzde 10 çıkarmı ?

Çıkmaz..

Sorun bu..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Guti ORÇ.

q7 ve almeida euro 2012 de oynayıp piyasa yapsınlar sonra satalım. 1-2 düzgün adam alırız.

Cem Goren

Tek isteğim var

Uçana kaçana gelene gidene vuran kodum mu oturtan bir forvet istiyorum
altın kapılarımız kan oldu tayfun