Ana Menü

Yeni sezon planlaması nasıl olmalı(2)(2012/13)?

Başlatan CR7, Mart 26, 2012, 15:43:23

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

evet sizce yeni başkan yeni yönetim ile yeni sezon futbol takımı planlaması ne olmalı?
basketbol takımında/şubesinde  küçülme olacak diye okudum siz neler düşünüyorsunuz?
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

İlk günden beri diyorum ben küçük oyuncularla büyük işler başaramazsın..

Çalışkan ve kaliteli oyunculardan kurulu olman gerekiyor..

Fikret Orman Carvalhal ile devam etmeyeceği gün gibi ortada ve yeni gelecek hocanın önünde 1-2 ay olacak ve buda transfer için çok kısa bir süre..

Fernandes Quaresma ve Almeida MUTLAKA  satılıp gelecek para ile bu seneyide kaliteli olduğunu söylenen oyuncularda devam edilmesi gerekiyor..

Ancak kesinlikle Quaresma Almeida gibi oyuncularla yola devam edilmemesi lazım...

Bir sene sonra bu sefer oyuncu avına çıkacaksın heryerde.Özellikle yerli oyuncu. Henüz Türkiye içinde tam parlamadan kapacaksın. Çünkü ekonomik olarak ne Fenerbahçe ne Galatasaray ile oyuncuda sidik yarıştıracak durumda değiliz..

Yerli kalitemiz inanılmaz düşük bu konuda ne yapacaklar bende merak ediyorum. Yada Yıldırım Başkan kıyak geçip yabancıyı sınırsız yapsın :)))

Basketbol Takımımız içinde küçülme olması gerekiyor elbette eğer Milangaz destek vermezse..

Beşiktaş taraftarı takımından bıkmış halde o yüzden önce güven sağlanmalı sonra amatör şubeler güçlendirilmeli..

Kimse istemez kapanmasını, en önemli rakibinin voleybol takımı Avrupa Şampiyonu olurken senin Futboldan sonraki ikinci branşı küçültmeni ancak yapılacak bişey yok. Bu dönem böyle bir dönem..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

kücülmekten baska care yok bana göre,her bransta her dalda
simdiki bütcenin 1/3 gecmeyecek bi kadro kurulmali
transferde akilli davranirsak,simdiki oynadigimiz oyunun üzerine cikmak zor degil
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

CR7

Bence Fernandes satılmamalı bugün net bunu anladım. bunun gibi bir adam bulamayız. bulsak bile uyum sağlaması vs. vs. vs.
Eğer her sene CL'ye gidersen 2. olsan bile zaten 2 senede çıkarırsın fernandes'i satacağın parayı.

Toraman-Ekrem bu takımın oyuncusu değil.

Ernst ile yolları ayırırım tabii önce sözleşmesini düşürmek isterim olmazsa ayırırım.

Holosko'yu da elbet Zilina milina alır.Bonservisini düşür zaten yıllık ücreti hayvan gibi. adamlar bonservis gibi ona versin o parayı.

Sidnei-Edu zaten gidici.

Simão-Quaresma-Almeida zaten ayrılırlar. Onların yerine de doğu bloku ülkelerinden bulursun oyuncular. Benelüks'e bakarsın. Almanya-Avusturya'yı tararsın. Çekoslovakyaya bakarsın yugoslavyaya bakarsın. doldurursun yerlerini. İskandinavyaya da bak bir de.
mesela Kamil Grosicki'yi isterim bi. Çok isterlerse de gitsinler kumda oynasınlar.

Akyüz de bu takımda oynamazmış bunu da anlamış olduk.

Bu kadar sakat futbolcu olmasına neden olan sağlık ekibine de yol verilmesi gerek. ne ts ne fb ne gs. hiçbirinde bu kadar sakatlık olmadı.

Tabii en önemlisi de adam gibi Beşiktaş altyapısından çıkmış camiayı bilen aynı zamanda da tecrübeli Aykut gibi Terim gibi bir td.

Basketbol'a gelirsek küçülme olmasına karşıyım ben.
bu kadar sağlam bir kadro kurmuşken küçülme olmamalı.
bu sene görülünce mutlaka bir sponsor çıkar takıma.

Cem Goren

Bütün Portekizliler gitsin onların yerine Alman getirsinler.
Özkaynak düzenine dönelim kimse 2 3 sene başarı beklemesin ama daha sonra bu takım bu ligin tozunu alır densin bunu hayata geçirsinler.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

eRe

fernandes bence de satılmamalı ya
cok baska bırsey o
ben yıllarca boyle bır adam bekledım ve geldı gıtmesıne cok uzulurum
quaresma sımao almeıda kesınlıkle satılmalı
ekrem-holosko-edu-mehmetakyuz kesın satılmalı

bır kalecı almalıyız kesınlıkle
bebe kalmalı mesela ucuz olur dıye dusunuyorum onun yaslarında bır kac alman ısımızı gorur dıye dusunuyorum ozellıkle dısıplınıyle
hılbertı gordukten sonra almanlardan kotu asla cıkmaz dıyebılıyorum nedense

takım olarak kuculme mecburen olmalı ama bu basarı beklemeyecegız anlamına gelmemelı o kadar cok genc yıldız var henuz parlamamıs bunlardan bır aıle kurulabılır
muhammed gıbıler kadroya dahıl edılebılır boylece de bır basarı gelebılır
bence bılıc ıyı bır teknık dırektor olur
genc bır takım olmamız gerekıyor bu yuzden kendısını sevsemde carvalhal ıle yollar ayrılmalı

basketbolda bır basarı yakaladık asla kuculme olmamalı basketbolda bıraz ısrarcı olursak zaten sureklı kendı masrafını karsılayacak basarıları kazanır dıye dusunuyorum
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

urunu para ederken satacaksin..

sonra kokuyor eksiyor..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Sabah bi dünya yazdım elektirikler gitti sonrada hevesim kaçtı ama yinede 1-2 kelam yazalım;

Öncelikle bu zor şartlar altında elini taşın altına değil resmen bir kaya kütlesinin altına sokan Fikret Orman'a  sonuna kadar destek vermek borcumuzdur .. O kadar zengin ortalarda yokken, bu sorumluluktan kaçarken çıkıp bu işte açık yüreklilikle ben Beşiktaş'ı sahipsiz bırakmam demesi bile ayrı bir güzel ..

İlk iş takımın patronunu belirlemek olacaktır .. Buda kesinlikle Beşiktaş'ın çocuğu olan, Beşiktaş'ı iyi tanıyan ve bilen bir isim olması gerekir .. Bu isim Rıza Çalımbay olur,Samet Aybaba olur,Metin Tekin olur ona bir şey diyemem ancak mutlaka yerli olması şart .

Çünkü alt yapıya yönelmeden bahsediliyor ve bu yüzden Beşiktaş'ın yapısını bilen birisinin gelmesi çok daha doğru olur düşüncesindeyim .. Alt yapı deyince sadece Beşiktaş olarak düşünmemek lazım diğer Anadolu klüplerinin alt yapılarındanda yetenekli oyuncuları bulup takıma kazandırmakta alt yapıya yönelmektir bir nevi aslında ..

Aslında burda kilit nokta scouting .. Eğer gerçekten oyuncular ciddi anlamda izlenilir ise güzel işler ortaya çıkabilir, aynı şekilde yurt dışındada böyle oyuncuların taranması,bulunması için sağlam bir scouting ekibinin oluşturulması gerekiyor .. Aslında senelerdir öz kaynak,gençler,alt yapı diye bağırıp duruyoruz bi açıdan istediklerimiz oluyor ama ne kadar gerçekleşecek nasıl şekilde gerçekleşecek bunları tabiki zaman gösterecek ..

Aslında bir fikrim var benimde, madem çok fazla maliyeti olmayan ama yetenekli oyuncular aramaya başlıcaz ve böyle adamları takviye etcez aslında işe Süper Lig'ten başlıyabilirz ..

Mesela Grosicki,Gosso,Holmen vs .. ilk aklıma gelenleri yazdım .. Böyle bir politikada izlenebilir ancak fırsatçı yönetimlerde bu tür oyuncular içinde çok pahalı paralar isteyebilir orasıda ayrı konu ..

Kısacası çok kolay olmayacak hiç bir şey .. Ama sabretmek gerek, bazı şeyler denenecek ve bunlarında bazı sancısı olabilir ama dayanmak,sabretmek lazım ..

Eğer gerçekten eskisi gibi alt yapıdan yetenekli ve sağlam oyuncular çıkarabileceksek, genç yabancı yetenekleri bulup ucuza getirebileceksek ben her türlü sabredebilirim ..

Sonuçta zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır ..  :)

Umarım her şey iyi gider,her şey umduğumuz gibi olur ve eski günlerimize tekrar kavuşuruz .. Zaman her şeyi gösterecek ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Cem Goren

Şu Kartal Yuvalarına Allah aşkına bir hal çare bulsunlar
altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Mart 26, 2012, 23:06:56
urunu para ederken satacaksin..

sonra kokuyor eksiyor..

bunu (olumsuz anlamda değil) kaşar anlamında düşün abi.
eski kaşar mı daha pahalı yeni kaşar mı? :D
eski şarap mı yeni şarap mı?
ya da altın altınlığından zümrüt zümrütlüğünden pırlanta pırlantalığından bir şey kaybeder mi?
diyelim sattın altını birkaç gün sonra değeri yükseldiğinde üzülmeyecek misin?

CR7

Alıntı yapılan: El Maestro - Mart 26, 2012, 23:07:55
...

takım alacağı da söyleniyor Fikret Orman'ın Almanya'dan.
oradan yetenekler çıkarılabilir.
elimizdeki çürükler de oraya yollanabilir.
şu bank asya veya 2. 3. liglerden bir takımla da pilot takım anlaşması yapılsa güzel olur.

(bu arada keşke okusa Fikret orman buraları)

NoPasaran

yayabanci sinirlamasi nedeni ile yurt disi ala alacaktir.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

saldır beşiktaş

Basketbol şubesi ile başlamak istiyorum, sponsoru var zaten bu şube'nin eğer sponsor desteğini çekmez ise küçülmeye gitmek olmaz, olmamalı.

%90 yeni bir hoca gelecek takım'ın başına.
Öncelikle yeni gelen hoca'ya güvenilmeli, sonuna kadar arkasında durulmalı.
Bazı tarafarlar'ın tepkisine göre harcanmamalı hoca.

Scoot ekibi kurulmalı, bu ekipte işinin ehli insanlarla çalışılmalı.

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Grocbenn

Öncelikle Futbol takımında çürük elmalar temizlenmeli.
Simao,Ekrem,Aurelio,Edu,Sidnei,Toraman,Holosko,Alves katıksız gönderilmeli.
Quaresma,Almeida için iyi para veren olursa hemen gönderilmeli.

Ernst yaşı itibariyle bitik durumda.O yüzden önümüzdeki senenin orta sahasına mutlaka bir takviye gerekiyor.
Kaleci konusunda mutlaka iyi bir kaleci şart.
Sağ bek/sol bek şart.
Forvet şart.Hatta Simao yerine hücum kanat oyuncusu bile şart.

Soner Aydoğdu/Holmen bu ligde en beğendiğim adamlar.Uzaklarda macera aramaya gerek yok.

.
Basketbolda Ergin Ataman bizim için bir şans.Bu sezon sözleşmesi bitiyor.Mutlaka takımda kalmalı.Şuan ki Basketbol takımımıza 2-3 yerli takviye ile çok büyük başarılar sağlayabiliriz.

Ersin Develi

Fernandes'in satılmasına karşıyım
Yaşı daha 24