Ana Menü

"Beşiktaş'ı Quaresma yönetiyor!"

Başlatan djinonu, Ekim 18, 2011, 13:49:43

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

djinonu

'Teknik direktör Carvalhal ' yüzlü' bir insan. Portekizliler'e farklı, diğerlerine farklı davranıyor. Onun vazgeçilmezleri Quaresma ile Simao Sabrosa...'
Yukarıdaki  yaratacak sözler bize değil, ‘adı saklı’ Beşiktaşlı ‘bir’ oyuncuya ait... Üstüne üstlük Beşiktaş’taki ‘Portekiz Çetesi’ mizahi yaklaşımdan ibaret değil, gerçeğin ta kendisiymiş! Hem de ele başı görevini Ricardo Quaresma üstlenmiş! Kayserispor karşısında alınan yenilginin ötesinde Portekizli oyuncuların vasatı dahi bulmayan futbolları, sadece tribündeki Beşiktaş taraftarını zıvanadan çıkarmadı elbette... Takım içinde de yabana atılmayacak sorunlar yaşanıyor ve bugüne kadar ‘bir şekilde’ bastırılan sessiz başkaldırı, artık açıkça dile getiriliyor! Huzursuzluğu yüzünden rahat algılanan Beşiktaşlı oyuncuya tek soru yöneltmemiz yetiyor, hatta artıyor, gerisini biz sormadan aktarıyor...
“Portekizli teknik direktör Carlos Carvalhal ‘iki yüzlü’ insan. Portekizliler’e farklı, diğerlerine farklı davranıyor. Onun vazgeçilmezleri Ricardo Quaresma ve Simao Sabrosa... Sahaya çıkacak takımı kendisi değil çoğu kez yanından ayrılmayan Quaresma belirliyor. Quaresma, ’ta öylesine etkin ki, takımda kendisinden başka yıldız istemediği için Guti özel yaşamı ileri sürülerek kadro dışı bırakıldı. Bu da medyaya yanlış aksettirildi. Quaresma takımın tek yıldızı ve kaptanı olmak istiyor...”
‘Sidnei oynuyor, çünkü...’
Belli ki Beşiktaşlı oyuncu bugüne kadar kendisine gem vurmayı başarmış! Öylesine dolu ki tüm merakımızı gidermeye kararlı... Konuştukça, konuşuyor: “Roberto Hilbert ile Fabian Ernst takım için oynayan iki başarılı isim olmasına karşın sürekli kesiliyor. Hilbert  olmaksızın Kayserispor maçının kadrosuna dahi alınmadı. Oysa herkes görüyor; gerek Ernst’in gerekse Hilbert’in sahada nasıl mücadele ettiğini. Fakat Portekizliler onların oynamasını istemiyor. Daha da ilginci kendilerine yaklaşan oyuncuların ilk 11’de yer almasını sağlıyorlar! Düşünün, Tomas Sivok gibi takımı ve rakipleri bilen oyuncu ortada yok, ama onlara yakın futbolcu Sidnei ilk 11’de...”
‘Paralar Portekizliler’e’
İşin  de ‘parasal’ boyutundan söz ediyor adı bizde saklı oyuncu; “Portekizliler’e gecikme olmaksızın ödeme yapılırken diğer futbolculara alacakları genelde üçte bir oranında yapılıyor. Bu da ister istemez takım içinde huzursuzluk yaratıyor. Beşiktaş’ta bir yanda ‘Portekizliler’ diğer yanda da ‘diğerleri’ bulunmakta. Bu durumda Beşiktaş takım olabilir mi?”
‘Asla takım olamayız’
Beşiktaşlı oyuncunun, “sence çözüm nedir?” sorumuza yanıtı ise hayli ilginç oluyor! “Carvalhal ile sadece günlük başarılar elde edebiliriz; o da vatandaşı, Portekizli futbolcuların canları oynamak isterse. Bunun yanında özellikle Portekizliler takım için değil kendileri için oynuyorlar. Hilbert, Ernst ve Sivok’un yer almadığı Beşiktaş’ın başarı şansı düşük. Ama çok daha önemlisi Beşiktaş takım özelliğini yitirdi ki bu en kısa sürede çözülmesi gereken öncelikli problem...”
Carvalhal onu kaptan yaptı
Kaptan olmak istediğini her fırsatta dile getiren Quaresma’yı, Carlos Carvalhal ikinci kaptanlık görevine getirmişti.
Asena Özkan/Fanatik

bu ne oluyor şimdi?basının yalanlaması olsa diyeceğimki tamam ama gizli futbolcu ne iş?

zamanında bu olay denizlidede olmuştu yanılmıyorsam..

ilhan mansız_melis

Haber doğruysa Rüştü olabilir. Takımdaki bu "düzenden" rahatsız olduğunu daha önce belli etmişti. Hatta "burası Q7 ve çetesi takımı değildir,burası Beşiktaş'tır" dediği söyleniyor.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Ozan Doğan

eRe

rüştünün böyle birşeyler söyleyeceğini sanmıyorum.rüştü takımdaki en delikanlı insanlardan biridir.böyle arkadan iş çevirmez.
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

KeePSaKe

Başlığı görünce okumadım bile haberi...
Since 1903

djinonu

ezilen bir futbolcu olması lazım ki bunlar canına tak etmiş ve bu acıklamayı yapmak zorunda kalmış..

Ersin Develi

Sadece başlığı okudum
İçi boş bir haber olduğuna inanıyorum

Quaresma bu takıma geleli 2 yıl olacak,bu tür çıkan haber sayısı 50
Alex 10 senedir bu ligde ama böyle bir haber okumadım ben hiç.

Renkli basının alayını askdjşhasjşk

djinonu

Alıntı yapılan: Ersin Develi - Ekim 18, 2011, 14:49:23
Sadece başlığı okudum
İçi boş bir haber olduğuna inanıyorum

Quaresma bu takıma geleli 2 yıl olacak,bu tür çıkan haber sayısı 50
Alex 10 senedir bu ligde ama böyle bir haber okumadım ben hiç.

Renkli basının alayını askdjşhasjşk

alexte haber çıkmasına gerek yoktuki seneler boyunca kendi eski takımında oynadığı adamları getirtti

quaresmada bilmiyorum ama neyse.. basının güzel oyunudur

şimdi hatırladım zamanında nihat yaptı deniliyordu denizli hakkında konuşulanlar filan..

Ersin Develi

Mesele gelip gitmek değil
Yoksa bu takıma Gordon'da geldi Diatta'da kaç kez haber yapıldı bu adamlar.
Ama ne zaman Quaresma,Guti,Simao,Fernandes geldi o zaman başladılar oruspuluğa

Bize çakma yıldız diye kakaladıkları Maldonadoları da biliyoruz.
Bugün medyada Quaresma,Fernandes,Guti den başka birinin adını duyuyormuyuz?

Bu Stoch denilen adam akşam ezanında eve girip daha da dışarı çıkmıyor mu?
Veya başkaları
Ama konu Beşiktaş olunca hepsinin biyerleri kalkıyor.

El Maestro

Alıntı yapılan: Ersin Develi - Ekim 18, 2011, 15:24:31
Mesele gelip gitmek değil
Yoksa bu takıma Gordon'da geldi Diatta'da kaç kez haber yapıldı bu adamlar.
Ama ne zaman Quaresma,Guti,Simao,Fernandes geldi o zaman başladılar oruspuluğa

Bize çakma yıldız diye kakaladıkları Maldonadoları da biliyoruz.
Bugün medyada Quaresma,Fernandes,Guti den başka birinin adını duyuyormuyuz?

Bu Stoch denilen adam akşam ezanında eve girip daha da dışarı çıkmıyor mu?
Veya başkaları
Ama konu Beşiktaş olunca hepsinin biyerleri kalkıyor.

Çünkü şu an kötü performans gösteren Beşiktaş, Fenerbahçe değil ..

Ayrıca haber yalandır doğrudur bilemicem ama şurda yazanların hangisi yalanki ? Bu Portekizliler bize zarar veriyor arkadaşlar çok net ..

Bir an önce kurtulmak lazım yazacağımı hiç düşünmezdim daha önce ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Ersin Develi

Fenerbahçe'nin performansı iyi mi?
Bizden hiç bir farkları yok,tek fark korunup kollanıyorlar.
Portekizliler zarar vermiyor bence,Portekizli bir hocanın olması zarar veriyormuş gibi görünüyor.
Simao'nun performansı kötü tamam bunu kabul ediyorum
Ama Almeida sakatlandıktan sonra gol atamadık nerdeyse
Quaresma kötü olabilir bir kaç maçtır ama bu hep böyle değildi,geçen sene oynadığı oyunu biliyoruz.
Fernandes bu takıma gelsin diye,taraftar demediğini bırakmadı.
Haa işler kötüye gidince Portekizliler.

Portekizlilerden biri Fenerbahçe'de olsa adamı ilah yapardılar.
Medyanın gazına çok geliyoruz

NoPasaran

Bunlar portekiz çetesinin iyi günleri bence..

toparlanmazsalar iyi şeyler olmaz..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

unicorn

Quaresma kım kı Besıktas'ı yonetsın?

Sacma bır haber bence.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

keskinli

ipleri kim cekiyor bilemeyecegim ama kesinlikle gruplasma var
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Maestro

Alıntı yapılan: Ersin Develi - Ekim 18, 2011, 16:23:31
Bizden hiç bir farkları yok,tek fark korunup kollanıyorlar.
Portekizliler zarar vermiyor bence,Portekizli bir hocanın olması zarar veriyormuş gibi görünüyor.
Simao'nun performansı kötü tamam bunu kabul ediyorum
Ama Almeida sakatlandıktan sonra gol atamadık nerdeyse
Quaresma kötü olabilir bir kaç maçtır ama bu hep böyle değildi,geçen sene oynadığı oyunu biliyoruz.
Fernandes bu takıma gelsin diye,taraftar demediğini bırakmadı.
Haa işler kötüye gidince Portekizliler.

Portekizlilerden biri Fenerbahçe'de olsa adamı ilah yapardılar.
Medyanın gazına çok geliyoruz

Çok yanlı yorum yapıyorsun gerçekten .. Biraz objektif bakmak lazım olaylara .

Allah aşkına Quaresma geldiğinden beri kaç maç üst üste güzel performans sergiledi ? 1 maç süper oynuyor 1 ay ortalıklarda yok .. Sonra çıkıyor 2 trivela, süper bir gol ve sonra yine 1 - 2 ay ortalarda yok . Bumu yani iyi oyunculuk ?

Yıldız oyuncu dediğin adam takım kötüyken ortaya çıkar maç kazandırır .. Ne Quaresma nede Simao bu dediğim şeyi 1 defa bile yapmadı .

Artık sabır kalmadı .. Taraftar olarak ha oynadı ha oynıcak diye beklemekten usandı herkes .

Bizden hiç bir farkları yok,tek fark korunup kollanıyorlar. Demişsin ,

Fenerbahçenin Kayseri maçı hariç oynadığı futbolun yarısını oynamadık bu sene .. Bu Pollyannacılığı bırakalım arkadaşlar artık ..

Takım değiliz, gruplaşma var, laubalilik var, disiplin yok ..

Bu takım Finklerle, Tellolarla, Holoskolarla ligin tozunu attıran takım .. O zaman ne Quaresma nede bir başkası vardı .

Demekki neymiş önce birlik ve beraberlik ..

Takım olmayana başarı yok .
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~