Ana Menü

G. Onay: - Akin aciklamalari sorusturmayi..

Başlatan IL Capitano, Temmuz 22, 2011, 22:44:25

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

Ntvspor'un sevilen yorumcularından Güntekin Onay, HABER1903'e açıklamalarda bulundu.

İşte Onay'ın HABER1903'e yaptığı açıklamaları;

- HERŞEY DÜZELECEKTİR -

Şike soruşturmasında yargılanan Beşiktaşlı isimlerin son günlerde işlerin lehine gittiğini dile getiren Onay, " Tutuklu bulunan Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı, teknik direktör Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş için son günlerde işler lehine gidiyormuş gibi gözüküyor. Açıkcası ben kısa süre içerisinde herşeyin düzeleceğini düşünüyorum.  "dedi.

- İBRAHİM AKIN'IN AÇIKLAMALARI SÜRECİ ETKİLER -

İbrahim Akın'ın son açıklamalarının şike soruşturmasında sürecin gidişatını etkileyeceğini vurgulayan Güntekin Onay, "İbrahim Akın'ın yaptığı açıklamalar şike soruşturmasını etkileyecektir. Ben kendi yazdığım gazetede bunu dile getirdim. Bir fikrin oluşması için fiil olması lazım. Fiil olmazsa ortada suç olmaz. Bu fiili destekleyecek delillerin olması lazım. Mesela diyorlar ki; "Beşiktaş şike yaptı." Peki şike fiili nerede ? Yani böyle bir şikeyi ortaya koyacak bir fiil olmuş mu ? Kısacası şike yapılmış mı? Bir para alışverişi var mı? ama gözüken şu ki; bunların hiçbiri yok. Şikenin gerçekleştiğini gösterebilir misiniz bana ? Şuan resmiyete dökülmemiş, su yüzüne çıkmamış, açıklanmamış konular varsa o başka konu. Basına yansıyanlara baktığımızda İskender ve İbrahim Akın Beşiktaş'tan para almamışlar. Bu çocuklara kimse Oynamayın, sıkmayın kendinizi eğer bu maçta kötü oynarsanız, size şu kadar para vereceğim dememiş. Bunlar çok net ortada olan şeyler. Bunları bilmek için hukuk profesörü olmamızın da gereği yok. Açıkcası herşey çok net gözüküyor. Ortada cevap bekleyen bir çok soru var. Yazılanlar belli, çizilenler belli, deliller belli. Biliyoruz ki, bilinmeyen denklemlerin de ortadan kalkması lazım. " dedi.

- SÜPER LİG'İN ERTELENMESİ GEREKİR -

Süper Lig'in normal sezon da başlatılmamasını, ertelenmesi gerektiğini söyleyen Onay, " Bazı şeyler gerçekleştikten sonra geriye dönük bazı şeyleri gerçekleştirmek zor. Ben bunu daha önceden de belirtmiştim. Lig mutlaka başlamamalı. Çünkü Lig başladıktan sonra küme düşürme gibi ya da başka bir yaptırım yapamazsın. O yüzden bence doğru bir karar olur. Biraz zaman kazanmak için en azından gelişmeleri beklemek için Ligi başlatmamak doğru diyelim. " dedi.

- FEDERASYON DOĞRU KARAR VERDİ -

Süper Kupanın ertelenmesi konusuna değinen Güntekin Onay, " Süper Kupa da Beşiktaş Kupayı iade etmiş bekliyor. Diyorlar ki; Aklanana kadar Kupayı iade ediyoruz. Fenerbahçe'ye baktığımızda durumu karışık. Bu durumda Süper Kupa maçını oynatmak doğru bir olay olmazdı. Federasyon doğru bir karar verdi." dedi.

- EMPATİ YAPMAK LAZIM -

Fenerbahçe taraftarının dün oynanan hazırlık maçında basını stattan dışarı kovmasını değerlendiren Onay, " Fenerbahçe taraftarının da psikolojisi ortada. Onun için ben niye yaptılar vs. diyemiyorum. Kızamıyorum onlara. Sade empati yapıp Fenerbahçe taraftarı gözüyle bu konuya bakarsanız, iyi bir sezonun ardından böyle olaylarlar sarsılmaları onların ruh halini nasıl etkilediğini görürsünüz. Tabii ki şiddete karşıyız. Ama yaşanan olaylarda onların durumunu anlayışla karşılamalıyız. " diyerek sözlerini tamamladı.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....