Ana Menü

Yeni sezonda kimler gitmeli? Nerelere takivye yapılmalı?

Başlatan CR7, Nisan 03, 2011, 15:54:42

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

evet görüşleri merak ediyorum.
kimler gitmeli - kimler kalmalı - kimler alınmalı?
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Artık Nobre ve Aurelio konularından oldukça sıkıldığım için ikiside gitsin. İyide oynasalar kötüde oynasalar zorla sevdiremiyecekler kendilerini..Gitsinler zaten son dönemde hiç bir katkılarıda olmuyor..

Yabancılardan :

Sivok
Fernandez
Ferrari
Simao
Bobo..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

YERLİLER                                           YABANCILAR

1)Hakan Arıkan                                1)Ferrari
2)Erhan Güven                                 2)Sivok
3)Aurelio                                           3)Fernandes
4)Nobre                                              4)Şuan kirada olan yabancılarımızın hepsi

Yerli Takviyeler

1)Stoper (Ersan Gülüm kesin olarak birde Serdar Kesimal yada Ömer toprak alınabilirse)
2)Kanat oyuncusu
3)Gutinin yerine alternatif Sezer Öztürk olabilir
4)Nobrenin yerine yerli forvet

Yabancı Takviyeler

1)2 stoper

Bölünür senin için uykular!

CR7

Yeni sezonda Rüştü gitmeli ya da kaleci antrenörü filan olmalı diye düşünüyorum ama gitmeli. yerine gelmesini istediğim kişi Sinan Bolat(performans değil yaş dolayısı ile)

Sivok & Ferrari gitmeli. Serdar Aziz & Serdar Kesimal & Ömer Toprak & Ersan Gülüm ve Saffet Gurur Yazar 2'si ya da alınabiliyorsa 3'ü alınmalı. 3 ü alınırsa Toraman'a da güle güle denilebilir.

Erhan Güven ve Ekrem Dağ gönderilerek yerine Kayserispordaki Savaş Yılmaz düşünülebilir. Ortaları çok isabetli şutları çok güçlü. A2'deki Oğuz Ceylan da A takıma çıkarılmalı. Bosingwa alınabilirse büyük iş yapılır.

Sol beke mutlaka takviye şart. Doğukan + İsmail'den sonra 1 tane daha sol bek alınmalı. Bunlardan düşündüklerim Özgür Çek ve Hasan Ali Kaldırım.

Aurelio gitmeli. Yerine mutlaka bir ortasaha alınmalı Fernandes de gönderilecekse (neden beğenilmedi bu adam anlayamıyorum.) Alper Potuk'u ümit milli takımda çok beğenmiştim. Eskişehirspor'da oynuyor. Alınabiliyorsa Selçuk İnan da düşünülmeli.
Eski fenerli filan denilmeden Olcan Adın da en azından yedek olarak düşünülmeli. Guti'ye alternatif sağlanır.
Sezer Öztürk de 2. tercih.

Açık oyuncusu olarak aklıma şu an bir isim gelmiyor ama Simão ve Q7'ye alternatif isimler şartoğlu şart. Burada da akla Hamit altıntop ismi geliyor.
her ne kadar geleceğini düşünmesem de.

Gidecek olanlara bakarsak forvette Nobre ile yollar ayrılmalı. Almeida veya Bobo 1 veya 2'si gitmek istiyorlarsa tutulmamalı. Gitsinler.
Yerlerine Cenk Tosun,Eren Derdiyok,Lazio'ya gitmediyse Şahin Aygüneş düşünülmeli.
tabii 1 tane de yabancı futbolcu alınmalı.

kısaca gidecekler;                           gelecekler
Rüştü*                                           Sinan Bolat
Sivok                                              Serdar Aziz / Serdar Kesimal
Ferrari                                            Ersan Gülüm / Ömer Toprak
Toraman                                         Saffet Gurur Yazar
Erhan                                              Savaş Yılmaz
Ekrem                                              Bosingwa
Aurelio                                            Alper Potuk / Selçuk İnan (biri)
Nobre                                             Cenk Tosun        / Tunay Torun
Almeida*                                         Eren Derdiyok   / Şahin Aygüneş
Bobo*                                             Yabancı Forvet   
Fernandes*                                    Sezer Öztürk / Olcan Adın (biri)
                                                       Özgür Çek / Hasan Ali Kaldırım (biri)

bu planlama ile yabancı kontenjanı açılır yaş ortalaması düşer.

KeePSaKe

Bunların hepsini birden yapmak imkansız keşke dediğin gibi kolay olsa...
Since 1903

eRe

gitmesi gerekenler
---------------------
sivok
ferrari
erhan
aurelio
nobre

gelecekler
---------
ersan
sezer
bursadan ibrahim
serdar kesimal
hamit
cenk tosun veya tunay torun
zhirkov
selçuk
ve sinan bolat
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

CR7

CR7

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Nisan 03, 2011, 22:40:35
Bunların hepsini birden yapmak imkansız keşke dediğin gibi kolay olsa...

ferrari ve sivok ile karşılıklı feshedeceksin alıcısı çıkmazsa.
ki yüksek ihtimal çıkacaktır alıcısı.
Toraman/Erhan'ı alacak bir sürü anadolu kulübü çıkar.
Almeida'yı zaten Lizbon istiyor
Ekrem ve Bobo'nun da sözleşmesi bitiyor sanırım("sanırım" ekrem için)
Fernandes ise kiralık.

karşısındakilerden de hepsinden 1'ini alsa yeter.

ERHUN

Nobre, Erhan, Hakan, Sivok veya Ferrari bence kesin gitmeli. (Sivok ve Ferrari değil, veya diyorum.)

Kale: Rüştü-Cenk ikilisi iyi ama yetersiz kalır. Rüştü bence gönderilmemeli. Bu sene veya seneye kaleci antrenörlüğüne getirilmeli. Cenk'e yedek yerli statüsünde bir kaleci alınmalı.

Defans: Sağ bekte Hilbert oynatılmaya devam edilmeli kontenjan sıkıntısı olursa Rıdvan var oda olmadı Toraman'da gerekirse oynayabileceğini düşünüyorum. Stopere yerli oyuncu alınması gerekiyor. Sol bek için Zhirkov alınırsa iyi olur. Eğer alınmazsa Bosingwa falan gereksiz olur onun yerine İsmail'e alternatif alınmalı tek sol bekle sezon geçmez. Ekrem gönderilmemeli joker adam resmen. Sağda da solda da gerektiğinde oynuyor.

Orta saha: Orta bölgeye yerli oyuncu takviyesi yapılabilir. Fernandes bence alınmamalı. Şimdilik Ernst-Necip-Guti var ama Guti maksimum seneye bırakır diye düşünüyorum. En kötü durumlar için Aurelio'da yedekte ama güvenilirmi şüpheli. Kanatlar iyi ama Simao satılıp daha mücadeleci bir kanat alınması bence daha etkili olur. Quaresma'nın bencillikleri ne kadar sinirlendirse de takımı ateşleyen bir oyuncu iyi para verilmezse satılmamalı.

Forvet: Nobre gönderilmeli. Nihat kendi teklif etmişti ama Serdal Adalı kabul etmedik demişti, bence bu sefer Serdal Adalı ücretini indirmesini teklif etmeli aldığı parayı haketmiyor. Almeida'dan iyi para kazanılacak gibi duruyor teklif geldiğinde bence düşünülmeden gönderilmeli. Bobo'nun kalmasından yanayım. Semih alınarak forvet hattı güçlendirilebilir.

Guti ORÇ.

sivok-ferrari-nobre + kiralıklar (holosko-tabata falan işte)

gelecek olarak kim gelir bilmiyorum ama sağ ve sol bek + yerli stoper şart bence.

Grocbenn

Ferrari-Hilbert-Fernandes-Ekrem-Nobre-Bobo-Erhan ile yollar ayrılmalı..

Yabancı olarak Forvet,Stoper ve Sağ bek alınmalı..

Yerli olarak Stoper-Orta saha-İleri kanat,Sol bek alınmalı.

Ama 7 takviye yapabilecek durumumuz var mı onu bilmiyorum.

CR7

önemli olan yerli kalitesinin ve sayısının artırılması. yerlilerin kaliteli olmazsa bu iş olmaz.
yaşlı oyuncularla da bir yere varamazsın. kalacak oyuncu bir tek Rüştü'dür o da abilik yapması için.
Sivok - Ferrari'nin gözümde bir değeri kalmamıştır. Sivok'un gördüğü gereksiz kartlar, Ferrari'nin sakatlıklardan başını kaldıramaması.
kalmaları için bir neden göremiyorum
genç-yetenekli-yerli 2 stoper 1 de yabancı alınabilir stoper mevkisine.

sağbekte hilbert de olmaz diyorum ben ama yedek kalabilir. Bosingwa ismi gerçekten çok mantıklı.
solbekte de taiwo sözleşmesi bitiyor diye biliyorum ve müthiş olur alınırsa.

şimdi 1 stoper 1 sağ bek 1 sol bek 1 de Hilbert etti 4 yabancı
Ernst - Simão - Guti -Q7 - Forvet ile de etti 9
Almeida veya Bobo kalırsa eder 10 olmazsa alırsın 1 ortasaha veya Açık oynayacak Zhirkov'u eder 10.

böyle bir kadro bizi gelecek yıl çok iyi götürür.

KeePSaKe

İşte bende alıcısı çıkmayacaklarından böyle hemen gönderemeyiz demek istiyordum ki bizim yönetimin feshedeceklerini sanmıyorum yoksa Tabata ile Fink'e yaparlardı hemen...

Valla Eren'i yollayacaklarını pek sanmıyorum Taiwo'nun bu sene nasıl bir sezon geçirdiğini bilmiyorum açıkcası kalır mı gider mi bilemem bende isterim gelmesini.

Eğer iyi bir defans oyuncu gelicekse tamam derim ama Sivok sakatlıktan sonra kötü oynamaya başladı ben kalmasından yanayım düzeleceğine inanıyorum Ersan'la birlikte götürür bu işi Ferrari gidebilir.Toraman'ı tutarsam yerli yedek olmasından dolayı tutarım yoksa oda gitsin alt yapıdan genç oyuncular gelicektir zaten gidebilir.

Bobo ve Almeida giderse kaliteli bir yabancı forvet alınmasından yanayım.

Since 1903

Cem Goren

1) Sivok Ferrari Nobre Aurelio Erhan gibi gereksiz olup şu saaten sonra Beşiktaş'a bir katkı sağlayamayacak olan oyuncuların alayına yol verilmeli bu kadar net.

2)Nihat Kahveci artık Beşiktaş'a yararlı olamaz ama onu göndermekde bize yakışmaz. O yüzden güzel bir jübile yapalım ve Beşiktaş'ın Çocuğu Nihat Kahveci olarak akıllarda kalsın.

3)Adam gibi yerli olmak koşuluyla STOPER*SAĞ BEK*SOL BEK alınsın. takım bas bas bağırıyor bek yok stoper yok diye. kim olduğu önemli değil gerekirse altyapıdan adam çıkarın ama YERLİ olsun. canımızı sıkmayın artık.

4)Fernandes bu takımda kalmalı. Ernst ile beraber ikisi götürür işi. Necip'de var. kaldı ki Ernst canımız falan ama her maçı kaldıramaz artık. Fernandes*Ernst Fernandes*Necip Ernst*Necip kombinasyonlarını görebiliriz. Ha çok lazımsa bi ön libero gibi oynayan adam daha alırız. Selçuk İnan mesela.

5)Almeida giderse eğer yerine bir forvet alınmalı eğer gitmesse kalsın adam önümüzdeki sezon illaki bi yerden sonra açılır. Bobo gidecem falan diyor varsa alan gitsin ama kalacaksa da bu takımın 1. FORVETİDİR her zaman.

6)Rıdvan bu takıma kazandırılmalı. Shuster zamanında oynatılmadı ama hele ki bu kadar sıkıntılı kısıtlı bir kadro varken Rıdvanı almamak yollamak ihanet olur.

7)Şu gereksiz kiralıkların hepsi gitsin
altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Gidecek kalacaklari saymak istemiyorum, bu gelsin bu gitsin hayaldan baska birsey degil, yani imkansiz
isimler sayiliyor (gelecek olanlardan).

Bu kadar transfer yapilmaz, yabanci alinirsa sanirim defansa alinir kesin olarak. Orta sahaya yerli alinir.

Nihat bu takimin KAPTANI olup kalmali...Besiktasin cocugu diyoruzda adami kaptan etmiyoruz, nasil cocuksa
üvey evlat sanirim. Ve cokta faydali olacaktir, seneye en flas transfer nihat olacaktir, bundan eminim.

Kisaca takviye yapilacak isimden ziyade, defans, forvet ve orta sahaya takviye veya takviyeler yapilirsa iyi olur.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi