Ana Menü

İbrahim Tatlıses Başından Vuruldu!

Başlatan beckyZWICKY, Mart 14, 2011, 01:21:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses'in doktorları bu sabah şarkıcının sevenlerine olumlu haberler iletti. Tatlıses'in dün gece itibariyle solunum cihazından ayrılarak kendi başına nefes alıp vermeye başladığı belirtildi.

Doktorlar Tatlıses'in durumuyla ilgili şunları söyledi; "Sağ tarafı hareket ediyor, konuşabiliyor ancak yoğun bakımda tedavisi devam edecek. Hayati risk devam ediyor ama bulunan nokta çok iyi. Sol tarafında ise ne yazık ki problem devam ediyor. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra sol tarafla da ilgileneceğiz. Şu an sol tarafıyla ilgili bir şey istersek ve yapamazsa bu hastayı zora sokabilir, o sebepten sadece sağ tarafa yoğunlaşıyoruz.

'Nasılsın' dediğimiz zaman, 'iyiyim' diyor. Sesi duyulabiliyor. Elimizi tutabiliyor. Standart sorular sorarak devam ediyoruz. Özel sorular sormak istesek de bunun dışına çıkamıyoruz.

Ameliyatı yaptığımız zaman hayati riski yüzde 80'di. Şimdi hayati riski yüzde 10. Yakaladığımız iyi hali devam ettirmeye çalışıyoruz. Yoğun bakımda tutmamız yaşamsal riskin devam ettiğini gösteriyor.

Kafa içi basıncı ise kontrol altında.

Kafatası kemiklerini karnından alıp tekrar koymak 2 ya da 3 ay alabilir. Bu normal bir operasyondur. Tedavisi için süreç devam ediyor ve oldukça uzun sürecek. Hafıza kaybını konuşmak içinse erken.

Aşama aşama gidiyoruz.

Operasyona genel cerrahi bölümü hekimleri de girdi ilk gün. Her iki operasyonu gerçekleştiren hekim sayısı 10'un üstünde ve 20'den fazla hekim süreci izliyor."

BUKET ÇAKICI'NIN DURUMU İYİ
Tatlıses ile birlikte saldırıda yaralanan asistanı Buket Çakıcı'nın ise durumunun çok iyi olduğu açıklandı.

Doktorlar Çakıcı ile ilgili olarak, "Sağlığı gayet iyi hiçbir sorunu yok. Taburcu olabilecek durumda. Ufak tefek sinir sistemi sorunları olacak ama onlar da geçecek zamanla. Belli nedenlerden şu an yoğun bakımda tutuluyor" yorumunu yaptılar.

Doktorlar her sabah İbrahim Tatlıses ile ilgili açıklama yapacaklarını, kendileri dışında başkalarının hastalığın seyri konusunda yapacakları yorumların dikkate alınmamasını istediler.

ntvmsnbc
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Polis Zengin'in peşinde

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis saldırıyı Sauna çetesinin lideri Kasım Zengin'in azmettirmiş olabileceği iddiası üzerinde yoğunlaştı. Çünkü Tatlıses son altı ay içerisinde Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na üç ayrı suç duyurusunda bulunmuş ve telefonla tehdit edildiğini söylemişti. 1 Kasım 2010 tarihli suç duyurusu dilekçelerinden birinde Zengin'in adının da geçtiği belirtiliyor. Tatlıses 2008 ve 2009 yıllarında da Zengin'den şikayetçi olmuştu. Tatlıses, 2009'daki suç duyurusunda kendisini sık sık ölümle tehdit eden Zengin'in "300 bin dolar vereceksin yoksa seni öldürürüm" tehdidinde bulunduğunu belirtmişti. Tatlıses'in 2010 tarihli dilekçesindeki tehdit mesajları şöyle: "Sizleri cehenneme göndereceğiz, Gaffar Okan'ı gönderdik, sıra sizlerde, Hizbullah"; "Artık hayat yok, öleceksin." Öte yandan Emniyet İstihbarat'tan bilgi isteyen polis, sanatçının Kuzey rak'ta yaptığı işlerle ilgili araştırma da yapıyor.

basindada HIZBULLAH ismide cikti... Ve Kasim Zengin. 300bin dolar icin adam öldürür mü? Yoksa yaralar mi? Bilemiyorum
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

[KralKartal]

http://www.kasimzengin.com.tr/Default.aspx

kasim zenginin resmi sitesi oldugu iddaa ediliyor. acil sifalar dilemis? Ilginc durumlar

keskinli

İstanbul polisi türkücü İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırı olayıyla ilgili 25 farklı adrese baskın düzenleyerek, organize suç örgütü lideri Abdullah Uçmak ve 14 adamını gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında tetiği çektiği iddia edilen kişi de var. Polis, Tatlıses'e suikast olayında kullanılan aracı da yaptığı baskında ele geçirdi.
Mustafa ŞEKEROĞLU / Bülent CEYHAN - AHT
TATLISES'İ TEHDİTTEN YARGILANDI
Türkücü İbrahim Tatlıses'in soruşturmasında "Sauna Çetesi" ile ilgili çalışma yapan polis, 10 yıl önce 3 adamıyla Tatlıses'i ölümle tehdit ederek, para istediği iddiasıyla yargılanan organize suç örgütü lideri Abdullah Uçmak ve adamlarını da yakın takibe aldı. Eski İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanırken Tatlıses'in hasmı olduğunu açıklayan Uçmak, Mayıs 2002 tarihinde tutuklu olarak çıkarıldığı duruşmada "Tatlıses ile aramızda geçmişe dayanan bir husumet var. Benden intikam almak için iftira atıyor" demişti.
Duruşma bitiminde ise tehditler yağdıran Uçmak, "İbrahim Tatlıses, seni i.... yapacağım. Kazığa oturtacağım. Sen görürsün p... Karına kurşun sıkacağına bana kurşun sık. Karı gibi gelip de şikayetçi olma. Mermiyi bana atacaksın ulan çakal" diye bağırmıştı.

6 AY ÖNCE TAHLİYE OLDU
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde çete lideri olmak suçundan yargılandığı davada hüküm giyen Abdullah Uçmak'ın uzun namlulu silah bulundurduğu da iddia edilmişti. 6 ay önce Eylül 2010 tarihinde tahliye olan Uçmak ile İbrahim Tatlıses son olarak 20 Mayıs 2002 tarihindeki duruşmada yüzleşmişti. Sanatçı İbrahim Tatlıses'ten tehditle para istediği ileri sürülen Abdullah Uçmak, 3 adamı ile birlikte yargılandığı davada haraç istemediğini ileri sürmüştü. Uçmak, "Tatlıses daha önce oğlu ve yeğenine beni vurdurdu. İntikam almaya çalışıyor" dedi. Tatlıses ise Uçmak'ı telefonla aradığını belirterek, "Benden para istedi. Durumu kötü olduğundan kan parası olarak 25 milyar verdim. Bu son olayda telefonla bana 'Bir hesabımız var. Vermezsen kötü olur' dedi. Şikayetçiyim" şeklinde ifade verdi.
UÇMAK: İLGİM YOK ÜZÜNTÜ DUYDUM
İstanbul'da yaşayan Uçmak, İbrahim Tatlıses'in vurulması olayının ardından avukatı Ekrem Demirer ile görüştü. Avukat Demirer, müvekkili Abdullah Uçmak'ın Tatlıses'in vurulması olayıyla ilgisinin olmadığını söylediğini belirtti. Geçmişe dayalı bir husumetin olduğunu doğrulayan avukat, Uçmak'ın kendisine olaydan dolayı üzüntü duyduğunu ve kimin yaptığı konusunda da bir fikrinin olmadığını açıkladığını ifade etti.
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

beckyZWICKY

Emniyet Müdürlüğü;

İbrahim Tatlıses'e sıkılan 13 mermiden sadece 1'inin isabet etmesi sonucu, Sabri Sarıoğlundan şüphelendiklerini açıkladı.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

RCA

ahahahaha ben bunu çalarım kardeşim :D
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

Banucan

:ahaha :ahaha :ahaha sabahın köründe kahkahalarla güldüm resmen :ahaha
FEDA

eRe

su testısı su yolunda kırılır dedıgım kadar var
eskılerden bı roportaj

İbrahim Tatlıses'e suikast düzenlediği gerekçesiyle dün akşam 20 adamıyla gözaltına alınan Abdullah Uçmak 23 Ocak 1998'de Arena programında yapılan ropörtajda şok açıklamalarda bulunmuştu. Tatlıses de yine aynı programda yapılan bir ropörtajda İddialara yanıt vermişti.

İşte Abdullah Uçmak ve İbrahim Tatlıses'le yapılan o ropörtajdan satır başları:

Muhabir: Tatlıses'e yapılan saldırıyı siz mi azmettirdiniz?

Uçmak: Olaydan haberim yok, ben Adana'daydım. Olayı yapanlar benim arkadaşlarım. Bu olayı gerçekleştirmeleri lazımdı. Belki de o olayda ölebilirdi. Yanında masum kişiler olduğu için arkadaşlarım o olayı sonuçlandırmamıştı. O iki arkadaşımızın kanını akıttı. Onun da kanının akması gerekir. Çıkıp televizyonda şov yaptı, 'Ben vurdurdum' diye. Bunların Hasan Bora ile aralarında husumet varmış. İftar zamanı Bora'nın yanına gitmiştim iftarı açmak için. İftara zaman kalmadan aşağıdan silah sesleri geldi. Aşağıya indiğimizde 4 adam silahlı şekilde ortalığa ateş ediyordu ve arkadaşlarımızı vurmuşlardı.

Muhabir:Bu saldırılar daha nereye kadar sürecek?

Uçmak: Onu Allah bilir, ta ki İbrahim Tatlıses'in kanı akana kadar. Onun ölüp olmayacağını Allah bilir. Sebepsiz yere iki adamı vurdurdu. Husumet varsa Hasan Bora'yı vur, ne diye masum insanları vurdururuyorsun. Sonra televizyonda çıyıor benim yeğenlerim var falan, herkesin kendine göre çevresi var.

Ben arkadaşlara sordum neden vurmadınız diye? Onlar da "Abi yanında bayan vardı vurmadık o nedenle sadece uyarı amaçlı ateş açtık" dediler.

Muhabir:Son nokta nerede olacak?

Uçmak: Bilmiyorum artık nerede olacak.

Muhabir: Tatlıses'in de etrafında silahlı adamlar var ne olacak?

Uçmak: İlk kanı kendileri akıttı ben kendisini tanımam. Biz kendisini sanatçı olarak biliriz. En azından bizden özür dileyebilirdi. Ama o televizyonlara çıkıp hava yaptı.

Muhabir: Neden sürekli silahlı geziyorsunuz? Benim bildiğim kadarıyla lakabınız Adanalı Apo neden böyle diyorlar size?

Uçmak: Muhakkaki başarılı olduğumuz bir yön var ki bize böyle lakap koymuşlar.

İbrahim Tatlıses'le yapılan ropörtaj:

Muhabir: Neden böyle bir saldırı oldu?

Tatlıses: Pis bir adam(Hasan Bora), adını bile ağzıma almak istiyorum. O adamdan cereyan ediyor. Bizim depoya gidiyor, kadına silah çekiyor. Bizim çocuklar oraya gitmelerinin sebebi bu adamın benim yazahaneme gelip silah çekmesi nedeniyle. Orada vurulan çocuklara gelince. Ne ben tanırım ne de oraya giden benim çocuklar tanır. Olay günü telefon açtım ne oldu diye, abi iki yaralı var ölü de olabilir dediler. Ben beynimde vurulmuşa döndüm, yaralı her şekilde kurtulur ama, ölüye yapacak bir şey yok. Allah'tan kurşun kalbinin üzerinden çıkıp gitmiş, bir arkadaş da ayağından yaralanmış. Az önce o pislik dediğim adama nedir o yaralıların durumu masrafını karşılayayım dedim. Onlara 10 bin dolar gönderdim. Eğer o arkadaş yaşıyorsa yatsın kalksın bana dua etsin. Çocuklara zor frenledim. Çocuklar yoksa orayı havaya uçururdu. Bunu onlar da bilir. Ben kimseye kesin asın demem, ben duygusal adamım, en son çocukları yanımdan kovdum bu nedenle. Onlar bu olayı benden habersiz yapmış. Ben duygusal adamım bu olaylara girmem...

Kaynak : http://www.internethaber.com/tatlisesi-vuracagini-boyle-anlatmisti-335022h.htm#ixzz1GqhnMn30
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

[KralKartal]

Olayin icinde Pkk varmis deniliyor, AKPden aday olacagi icin ve acilima destek verdigi icin deniliyor.
Cikar yakinda

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

kurtuldu hayati tehlike çok azmış artık
dışardan sorulan sorulara felan cevap verebiliyormuş
ellerini sıkabiliyormuş felan falan ben bu kadar biliyorum
FEDA

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

Reha Muhtar gördüm seni ;D
bunu ilerleyen günlerde görücez henüz bir haber yok iki cephedende
FEDA

beckyZWICKY

her sabah gazete aldığımda bu konuyu hergün tekrar tekrar görmek sıkmaya başladı
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..