Ana Menü

Schuster "Gol Atamadık"

Başlatan NoPasaran, Şubat 13, 2011, 22:59:07

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, Ankaragücü mağlubiyetinin ardından çok kısa bir açıklamada bulundu. Morali bir hayli bozuk olan Alman teknik adam, gol noktalarına kadar topu getirdiklerini ancak bir türlü golü atamadıklarını söyledi.

Schuster'in kısa açıklaması şöyleydi: "''Kaybetmeyi beklemediğimiz ve kaybetmeyi hak etmediğimiz bir maçtı. Biz daha çok isteyen bir takımdık. Gol atamadığımız için sıkıntı yaşadık ve bu nedenle de kazanamadık. Avrupa'da oynadığımız takımlar Ankaragücü gibi değil, ofansif oynuyorlar. Türkiye'de 10 tane defans oyuncusuyla sahaya çıkan takımlara karşı mücadele ediyoruz. Bu problem oluyor. Mazaret bulmuyoruz. Kendimizden sorumluyuz. Hakem yada rakip değil, gol atamadık ve bu nedenle de kazanamadık.''  Guti ve Quaresma'nın bugün olmamasının Ankaragücü karşısında aldığımız mağlubiyetle hiç bir ilgisi yok."

Sporx
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

katılmıyorum.. Guti ve Quaresma büyük etken bence.. Takıma katkıları, bugun sahada olan herkesten daha fazla. Bunu oda biliyor ama takım içi dengeler ve otoritesi için taviz vermemeye özen gösteriyor. 1-2 kişi takımımdan büyük değil yada 1-2 kişi takımıma komple yön veremez vs vs gibi.

Şimdi herkes; yine mi, anadolu takımları rakip takım hep savunma oynuyorlar falan diye bahane buluyor diyebilir..

Ben, Schusterin bu sözlerini pek yadırgamıyorum.. Aksine haklı olduğu kiev maçında görünecektir.. Karşılıklı sahada oynanan futbol ile.. Ve bizim galibiyetimiz ile biten futbol ile!
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

NoPasaran

Alıntı yapılan: beckyZWICKY - Şubat 13, 2011, 23:03:05
katılmıyorum.. Guti ve Quaresma büyük etken bence.. Takıma katkıları, bugun sahada olan herkesten daha fazla. Bunu oda biliyor ama takım içi dengeler ve otoritesi için taviz vermemeye özen gösteriyor. 1-2 kişi takımımdan büyük değil yada 1-2 kişi takımıma komple yön veremez vs vs gibi.

Şimdi herkes; yine mi, anadolu takımları rakip takım hep savunma oynuyorlar falan diye bahane buluyor diyebilir..

Ben, Schusterin bu sözlerini pek yadırgamıyorum.. Aksine haklı olduğu kiev maçında görünecektir.. Karşılıklı sahada oynanan futbol ile.. Ve bizim galibiyetimiz ile biten futbol ile!

Valla İBB de kapanmadı, Karabükte kapanmadı, Hatta kupa maçının ikinci yarında ts de kapanmadı..

Hepsine karşı zorlandık bence..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

ibb kontraatağa yönelik oynadı tamamen. Her zaman ki gibi yani..

Hızlı oyuncuları olduğu için, bi çok kontralarda açık oynandığı gibi görünüyor..

Karabük sadece emenikeye endeksli.. Üst düzey, yıpratıcısı.. Ona atılan kısa-uzun toplarla bizim o gün ki dengesiz savunma zaafiyetlerini gösteriyor..

Ts maçının 2. yarısı ise; Bence biz biraz böyle olmasını istediğimiz için oldu.. Oyunu biraz soğutmak,biraz yavaşlatmak vs. + biraz kondisyon eksikliği yorulmalar filan.. Buda bir sorun tabii.

Ben kiev maçında cok farklı bir beşiktaş göreceğimize inanıyorum abi.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Cem Goren

hocam ciddi ciddi aranmaya başladın
altın kapılarımız kan oldu tayfun

husoeagle

bu zamana kadar izlediğim en defansı düşünen takımdı ankaragücü
bizim oyuncular 40 tane pas yapıyordu ve hala önlerinde 6 tane ankaragüçlü oyuncu oluyordu
hiç çıkmayan 6 defans vardı

keskinli

rakiplerin istedigi gibi oynamaya hakki yokmu?
defans yapacaklar tabiiki ama sende takimini buna göre hazirlayacaksin be hocam
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Adnan Aybaba cok guzel yazmis, sorun TAKIM olamamaktadir, yoksa bu takimda hersey var,
bencede, defansimiz kotu olsada GOL atmaliyiz 5 yersek 3 atabilmeliyiz.
ama bunuda yapamiyorsak, ki zaten Almeida tek basina yirtici bir santraforda degildir,
HAVA hakimiyeti olan (boyundan dolayi) bir santrafordur, ama

asla bir NOUMA, Ilhan Mansiz, hatta bir Ahmet Dursun tarzinda futbolcu degil olamazda.
Turkiyede ise bu tip forvetlere ihtiyac var, yani daha yirtici, misal EMENIKE tarzinda..

Vucudunuda IYI kullanacak bir forvet gerekli, rakibi tek basina yipratacak forvet lazim,
Mansiz gibi, ama bu Almeida degil, Boboda degil, biraz cok az Nobre bunu yapiyor ama golcu degil..

Iyi bir Nihat bunu yapabilir mi, olabilir, eksigi hafiften kapatabilir. Ki Nihat neden Kovacevic ile iyi
ikiliydi? Kovacevicte gucluydu, Nihatta.

Rakipler defans oynar, kapanir, amuda kalkar bizi ilgilendirmez, rakibi analiz edecegimize
kendi takimimizi analiz edelim, Schustere biri hatirlatmali bunu, eminimde fircayi yemistir artik.

Fenerbahce maci ve suan icin Kiev maci onu bu sezon kurtarabilir. Ama seneyede boyle devam ederse ocak ayi olmadan
gonderilir, ama bu sezon bitmedende gonderilmez.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi