Ana Menü

Beşiktaş'ı kurtaran adam

Başlatan IL Capitano, Ocak 27, 2011, 11:37:09

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

İnönü'de dakikalar 90'ı gösterdiğinde Ersan Gülüm sakatlanınca Beşiktaş Teknik Direktörü Schuster, oyuna Ernst'i almak istedi. Fakat o sırada siyah beyazlıların sahada Fernandes, Simao, Hilbert, Quaresma, Bobo ve Guti olmak üzere 6 yabancısı vardı. Alman hoca ise kontenjan kuralını tamamen unutmuştu.
Önce Yanık farketti
Eğer bu değişiklik gerçekleşse Beşiktaş 3-0 hükmen yenik sayılacak ve kupadan elenecekti. İşte o anda siyah beyazlıların idari menajeri Tuncay Yanık devreye girdi.
Esame listesini kontrol eden Yanık, yaklaşan felaketi gördü. Ardından Schuster'in yardımcısının kulağına birşeyler söyleyerek bu değişikliğin yapılmasını engelledi. Böylece Beşiktaş'ta oyuna Ernst'in yerine yerli Ekrem Dağ girdi ve siyah beyazlı takıma turu getiren isim herkesin düşündüğü gibi Almeida ya da Quaresma değil idari menajer Tuncay Yanık oldu!
Böyle uyardı
Yanık, Alman çalıştırıcı Schuster'in vatandaşı Ernst'i oyuna sokacağını görünce esame listesinden oyuncuları kontrol etti. Daha sonra Manolo Luiz'i böyle uyardı.
Fenerbahçe aynı hatayı yapmıştı
2000-01 sezonunda oynanan Beşiktaş-F.Bahçe derbisinde de sarı lacivertliler aynı hataya düşmüştü. F.Bahçe Teknik Direktörü Mustafa Denizli sahada 5 yabancıya izin varken, 62. dakikada Rapaiç'i soktu. Maçı 3-0 kaybeden F.Bahçe, hükmen yenik ilan edildi.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Banucan

ben Ernst in hazırlandığını görünce acayip korktum uyandılar işi Allah'tan
tebrikler Tuncay Yanık bunu farkettiğin için :D
FEDA

Ersin Develi

Ersan sakatlanmasa Guti'nin yerine girecekti heralde

IL Capitano

bende dusundum , bobo girince 6 olmadik mi diye. yani isin kisacasi, her teknik direktör bu konuda yanlis yapabilirmis ama önemli olan cevresindekilerin uyanik olmasi. cunku teknik direktör mac sirasinda herseyiyle maca kitlenmis olabiliyor. buda tabiiki positif bir olay.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

BJK_Kübra

vala rezalet olurdu.. ben dedim bi an kimin yerine giricek bu boboda girdi kaç kişiler diye düşünürken baktım ekrem giriyo dedim doğru tahmin etmişim sanırım iyi fark etmiş ya gerçekten Beşiktaş'ı kurtaran adam olmuş!
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org