Ana Menü

Schuster "Türkiye'ye gelirken 1960 yılı futbolunu beklemiyordum"

Başlatan NoPasaran, Kasım 20, 2010, 23:46:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, Konyaspor karşısında iyi bir oyun ortaya koyduklarını, ancak son vuruşlarda başarılı olamadıklarını söyledi. "Rakiplerimizden 1960'ların futbolunu beklemiyordum" diyen Alman teknik adam, "Bir arkadaşımız eksik olduğunda sıkıntı yaşıyoruz ve normal bir takım havasına bürünüyoruz" dedi. Schuster, Fatih Tekke hakkında da konuştu.

"3. VE 4. GOLLERİ ATAMADIK AMA BERABERLİK GOLÜNÜ YEDİK"
Alman teknik adam, Konyaspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında, karşılaşma boyunca birçok gol şansı yakaladıklarını belirterek, ''Ancak 3'üncü, 4. golleri atamadık ve sonrasında beraberlik golünü yedik. Çalıştık, çok çabaladık ama son vuruşları yapamadık ve maalesef bu skorla maçı bitirdik'' diye konuştu.

"ŞAMPİYONA MAYIS'TA BİTİYOR"
Konyaspor karşısında kalenin önünde 2 net gol kaçırdıklarını ifade eden Schuster, ligde çok puan kaybettiklerinin ve şampiyonluk şanslarının azaldığının belirtilmesi üzerine, ''Bu konuda tek şey söyleyebilirim; şampiyona Mayıs'ta bitiyor'' dedi.

TEKKE NEDEN YOK?
Bernd Schuster, Fatih Tekke'yi neden kadroya almadığı sorusuna ise ''Fatih, şu anda fiziki olarak oynayacak durumda değil'' yanıtını verdi.

''1960'LARIN FUTBOLUNU BEKLEMİYORDUM'
Alman teknik adam, rakip takımın oynadığı futbolu da eleştirerek, ''Buraya geldiğimde rakiplerden 1960'ların futbolunu beklemiyordum. 2010'da böyle futbol oynanması beni de şaşırtıyor'' şeklinde konuştu.

EKSİKLERDEN ŞİKAYETÇİ
Takımda eksik oyuncu bulunduğunda normal bir takım havasına girdiklerini anlatan Schuster, ''Quaresma'nın olmaması, Guti'nin olmaması, Bobo'nun sakatlığı bizi normal bir takım durumuna sokuyor. Bu da rakip takımlar için avantaj oluyor'' ifadelerini kullandı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

bence 60'lar futbolu konusunda kesinlikle ama kesinlikle haklı.
buna hakemlerimiz de çanak tutuyor.
Adamları it-çek-bacağını kır-kes-biç-vur-kır-parçala-sakatla.
kapan üstüne kontralarla gol ara.
başka yerde ben böyle futbol görmüyorum.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

carsi52

Bunun açıklamasını Trt'de ki adam şimdi ismini unuttum o çok iyi yaptı.
Sonuçta sen büyük takımsın ve kendi sahanda oynuyorsun rakip çekilcek tabi.
Dünyanın her yerinde böyle bu.

Sen 2-1 yaptıktan sonra oyunu bırakıyorsan adamda gelir atar.2-1 yaptıktan sonra aynı tempoyla devam etsek 4-5 olurdu.
Bölünür senin için uykular!

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

NoPasaran

Basın mensuplarının karşılaşmanın ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster'in, Türkiye'de oynanan futbola ilişkin yaptığı değerlendirmelerin hatırlatılması üzerine Doğan, şunları söyledi:

''Schuster büyük bir kulübün teknik adamı. Polemik yapmak istemiyorum ama geçen yıl Diyarbakırspor'da Ziya Doğan 1.5 trilyon harcadı. Yabancılara ödenen ise 800 bin avroydu. Schuster'e sormak lazım, bu parayla oyuncularının kramponlarını alabilir mi? Bizim hangi şartlarda nasıl çalıştığımızı biliyor mu? Biz hazıra konmuyoruz. Burayı 'ağlama duvarı yapmak' istemiyorum ama hangi şartlarda mücadele ettiğimizi söylemek istiyorum. İki tane santrfor alsaydım, bugün bu takım 10 puan daha fazlasını alırdı. Schuster Türkiye'nin şartlarını bilmeyebilir, bundan sonraki maçlarda biraz Anadolu takımlarının hangi şartlarda mücadele ettiğini öğrenirse iyi olur.''

Ziya Doğan, Lig TV'de canlı yayında yaptığı açıklamada ise devre arasında hücuma yönelik iki oyuncu alacaklarını söyledi.

Karşılaşmada iki gol atan Peter Grajciar, skordan memnun olduklarını kaydederek, ''Bence bugün defans olarak da hücum olarak da iyiydik. Sırf defansı düşünen bir takım iki gol atamazdı. Bizim taktiğimiz kontrataklardı. Bunda da başarılı olduk'' dedi.

Serkan Şahin ise savunma olarak iyi futbol ortaya koyduklarını kaydederek ''Beşiktaş'ın açıkları vardı. Onları değerlendirdik'' dedi.

Erdal Kılıçaslan ise maçtan sonra Lig TV'ye yaptığı açıklamada, ''Bir puan aldık. Buna razıyız ama final paslarımızı daha iyi kullanabilseydik, buradan üç puan da alabilirdik'' diye konuştu.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

nedense eski Besiktaslilar icinde en buyuk sempatim Ziya hocaya olmustur.bana cok harbi geliyor. deyim yerindeyse adam gibi adam ve tecrubesiylede Besiktasa yeterli olur gibi ama o zamanda simdi fenerin oldugu durumda olurduk, berbatova yilda 5 milyon euro yoksa hocayi tanimayan iyi yabanci gelmesz.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

srdr

ŞUSTER türkiyeyi çabuk tanımış.kendi başarısızlığını örtmenin yollarını bulmuş. salak salak konuşup ilgiyi başka yerlere çekmeye çalışıyor. bakalım ona kaç milyon yüro verip yollayacaklar. orijinal ürün ve kombine almaya devam ARKADAŞLAR... çok para lazım çookkk
beşiktAŞK - since 1903

Grocbenn

Madem Konya 1960'lıların futbolunu oynuyor..Nasıl oluyorda senin 2010'luların takımına 2 gol atabiliyor..

Her maçtan sonra rakibe bok atmayı kessin artık Schuster..Tabelaya baksın çözüm bulsun..Onun için burada..

keskinli

bizim karnimiz bahanelerle doydu zaten schuster efendi,masal okuma!
yok rakip defansa cekilmis,yok sert oynamis,yok sakat varmis cezali varmis....
bunlar sen cözeceksin medya degil schuster efendi!
söylenecek birisi varsa oda taraftardir,sana kalan susup isini yapmandir yapamiyorsun sana diyecek tek sözüm var.is yapabilecegin takimlara git!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ilhan mansız_melis

Serdar Adalı'ydı galiba çok güzel demiş. Onlar 1960'ların futbolunu oynuyorsa sen de 2010'un futbolunu oyna ve kazan.

Sadece bahane yaratıyorsun Schuster.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Alıntı yapılan: L_James_23 - Kasım 20, 2010, 23:50:24
bence 60'lar futbolu konusunda kesinlikle ama kesinlikle haklı.

yani adam hakli, neye tepki veriyorsunuz? Adam bunu mazaret olarak gostermiyor ki,
zaten mazarette olamaz, sadece gorduklerini soyluyor, yani Turk futbolu cok cok geride evet,
bunuda Schuster cok iyi gormus.
O nedenle kafa yapisi 40 sene geride hocalar ile calisirsaniz turkiyede basarili avrupada SIFIR cekersiniz,
ama biz Turkiyede SIFIR avrupada BASARILI olacagiz !
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Kasım 24, 2010, 15:13:23
1960 futbolunu yeneceksin İhsan..

yeneceksin tabiki, bu aciklamadan 2 sey cikartiyorum, yerli futbolcularin hala 1960li futbolunu oynadigini
ve istedigi 2010 futbolunu sahaya iyi sekilde yansitamamalari

vede iyi analiz edemedi buda Schusterin itirafi diyebilirim,

bu 2 mesaji cikartiyorum hele ki ilki cok onemli. Ve bundada cok hakli, keske 6 yabanci yerine sahada
8 yabanci ile oynayabilsek. Amatorce yasam tarzi, vurdun duymazlik, disiplinsizlik , simariklilik,
yani bu tur futbolculari o BUYUK dedigimiz takimlar barindirmaz bile kadrosunda

[KralKartal]

+ kac zamandir Schsuter yaziyor kimse dikkat etmemis mi, duzeltelim bari :D