Ana Menü

Helal Olsun Rüştü Reçber

Başlatan carsi52, Kasım 17, 2010, 11:43:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

"Ümraniye geçtiğimiz günlerde kim olduğu bilinmeyen bir baba ile genç kızını ağırladı. Beşiktaş'ın basına kapalı idmanını kenardaki platformdan izlerken kaleci Rüştü Reçber için geldikleri anlaşıldı. Antrenman bitiminde genç kızın Rüştü'nün elini öpmeye yeltendiği ancak başarılı olamadığı görüldü. İkiliye, özellikle genç bayana çok samimi davranan tecrübeli kalecinin görüşmeden ayrıldıktan sonra duygulandığı ve gözlerinin yaşardığı dikkat çekti. Hiç kimse bu duruma anlam verememişti. Kimse de Rüştü'ye kim olduklarını sormaya cesaret edemedi. Ancak tecrübeli kalecinin gözlerini yaşartan gelişmenin kodları da çözülecekti.

'DUYGU'LARINI SAKLAYAMADI
Beşiktaşlı biri 2 yıl önce bir dost ortamında Rüştü'ye pırıl pırıl bir zekadan bahseder ve "İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde Nükleer Fizik Anabilim dalında okuyan bir genç kızımız var. Zehir gibi bir zeka. Üçüncü sınıfa geçti. Okuyan bir kardeşi daha var. Babası emniyette evrak memuru. Zorlanıyor. Bu kızımızın elinden tutarsak, mahcup etmez" ifadelerini kullanır. Rüştü de "Tamam" karşılığını verir, iki yıldır hiç yüzünü görmediği bu genç kızın kendisinin de ismini bilmemesi şartıyla masraflarını karşılayacağını söyler. Ümraniye Tesisleri'ne babasıyla gelen genç kızın adı Duygu T.'ydi. Okulu bitirir bitirmez kendisine destek olan kişinin ismini öğrenmiş ve teşekkür etmek için babası ve aracı kişiyle birlikte Rüştü'nün ziyaretine gelmişti. Samimi ve duygulu bir teşekkür ziyaretiydi.

CENEVRE'DEN DAVET ALMIŞ
Rüştü, o an İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde Nükleer Fizik Anabilim Bölümü'nü dereceyle bitiren Duygu T.'yi ilk kez görmüş ve şu önemli haberi almıştı: Geleceğin Nükleer Fizikçisi Duygu T. üniversiteyi dereceyle bitirmiş. Beş arkadaşıyla birlikte İsviçre Cenevre Üniversitesi'nden 2 aylık davet alıp Cenevre'ye gitmişti. İstanbul Üniversitesi'nde master programına başlayan geleceğin nükleer fizikçisi Duygu, bu başarısıyla Rüştü'yü duygulandırmıştı. Rüştü gurur gözyaşlarını kendi içinde yaşasa da Duygu ve ailesi bu anlamlı desteğin bilinmesini istedi. Olayı şaşkınlıkla öğrenen Rüştü'nün "Yazılmasa iyi olur" demesine rağmen ailenin izni ve kendi takdir hakkımızı kullanarak kaleciliği kadar insanlığıyla da 'Rüştü'nü ispat etmiş bir futbolcunun özelini örnek olması temennisiyle sizlere ulaştırmayı bir görev bildik."

Kaynak:Sabah
Bölünür senin için uykular!

ilhan mansız_melis

Rüştü'nün adamlığına bile laf söylendi zamanında :)

Helal olsun Rüştü Reçber !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

helal olsun rüstü
büyüksün
bi cocugu okutmak cogu ibadetten daha önemlidir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

o kadar para alıyorlar. Zaten yapmıyorlar sa ayıp.

Rüştü ıyi birisi. Takımda bulunması bile büyük avantaj
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

+18 !

Bence her futbolcu yapmalı.

Helal olsun Rüştü!

NoPasaran

Eşinin muvazaalı (danışıklı) olarak borçlanıp eve kasten haciz gelmesine yol açtığını öne süren kadın, evden haczedilen eşyalar taşınırken sinir krizi geçirerek, eşine ait giyim eşyalarını balkondan attı.

Beşiktaşlı milli kaleci Rüştü Reçber'in kardeşi olduğu öğrenilen Yusuf Reçber'in (30), Yıldız Mahallesi'ndeki evine, 8 bin TL borcun ödenmemesi nedeniyle 11. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından icra geldi.

Evdeki eşyalar tek tek sayılarak haczedilip, taşınırken Yusuf Reçber'in 10 aydır ayrı yaşadığı eşi Fikriye Deniz Reçber, eşinin damatlık takımını ve elbiselerini balkondan aşağıya attı. Polis ekipleri eşliğinde yapılan eşya taşınma işlemi sırasında Deniz Reçber, gazetecilere evinin balkonundan "Rezilliğimizi çekin. Milli kalecinin yengesi ve 2 yaşındaki yeğeni aç" diye seslendi.

Yusuf Reçber ile 6 yıl önce evlendiklerini söyleyen Fikriye Deniz Reçber, 10 aydır eşinin eve gelmediğini iddia ederek 2 yaşındaki Alara Reçber ile hayatlarını sürdürmeye çalıştıklarını kaydetti.

Eşinin kendisini evden çıkartmak için, borçluymuş da borcunu ödeyememiş gibi eve icra gelmesine yol açtığını öne süren Deniz Reçber, "Faturaları ödeyemediğimiz için evin suyu kesik. 2 yaşımdaki kızımla yaşıyorum. Eşim bize hiç yardımda bulunmuyor. Rüçtü Reçber de bir kez olsun bizi aramadı. Yeğeni aç mı tok mu yaşıyor haberi yok" dedi.

>:(
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Antalya'da evine 8 bin TL icra gelen Beşiktaşlı milli kaleci Rüştü Reçber'in kardeşi Yusuf Reçber, eşi Fikriye Reçber'in "Rüştü Reçber bize yardım etmiyor" iddiasını yalanlayarak, yaşadıkları evin Rüştü Reçber tarafından kendilerine hediye edildiğini söyledi.

Yusuf Reçber, AA muhabirine, bir süredir ayrı yaşadığı eşi Fikriye Deniz Reçber'in kendisi ve ağabeyi hakkında iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Yıldız Mahallesi'ndeki evin Rüştü Reçber tarafından kendilerine 2002 yılında hediye edildiğini anlatan Yusuf Reçber, ağabeyinin yıllardır kendilerine destek olduğunu vurguladı.

10 aydır ayrı yaşadıkları eşinin barışmak istemediğini söyleyen Yusuf Reçber, "Korkuteli'nde elma bahçelerim var ve orada yaşıyorum. Kendisini Korkuteli'ne götürmek istedim. Ancak o gelmek istemedi. Antalya'daki evimin su ve elektrik faturalarını da her ay eksiksiz olarak yatıyorum. Yaşanılanlardan dolayı üzgünüm" dedi Eşinin "muvazaalı olarak borçlanıp eve kasten haciz gelmesine yol açtı" şeklindeki iddilarını da yalanlayan Yusuf Reçber, "Kim evine bilerek haciz getirir ki? Haciz işleminden benim de sonradan haberim oldu" diye konuştu.

Antalya'da dün meydana gelen olayda Rüştü Reçber'in kardeşi Yusuf Reçber'in eşi Fikriye Deniz Reçber, 8 bin TL borcun ödenmemesi nedeniyle 11. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından evine icra gelince, sinir krizi geçirerek eşinin damatlık takımını ve elbiselerini balkondan atmıştı

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

konunun dogrulugunu,dogruysa sebebini ve arkaplanini bilmedigimiz icin hemen yargilamak istemiyorum
yardim en yakinlara yapilmasi lazim ilk basta,bunu herkesin bilmesi gerek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin