Ana Menü

Güntekin Onay "Şampiyonluk çok zor"

Başlatan NoPasaran, Ekim 26, 2010, 09:19:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

KAZANMAK zorunda olmak ve deplasmanda oynamak, futboldaki en zor kombinasyonlardan biri. Schuster geldiğinden beri en tedirgin Beşiktaş?ı izledik. Ofansif aksiyonların en az yaşandığı, pozisyonların kısır olduğu bir maç. Beşiktaş?ın tedirginliği ve yaratıcılıktan uzak futbolunun yanında Kayseri?nin sabırlı, kontrollü oyunu, hatta ?sıfır risk? anlayışı da maçı sıkıcı hale getirdi.

CANGELE, Troisi ve Zalayeta gibi önemli hücum silahlarından yoksun Kayseri savunmada hata yapmazken çok fazla üretemedi de. Toplam 3 kez gole çok yaklaştılar, ikisi Rüştü?nün hatalarıyla geldi. Schuster, Onur ile başladı. Yetenekli ve gelecek vaat eden iyi bir kumaş Onur ama böyle bir maçı kaldırmasını beklemek fazla iyimserlik gibi geldi bana.

İSMAİL NEDEN YOK?

DİKKAT çeken bir başka konu da orta alana kadar çıkan çizgi savunması ile eleştirilen Beşiktaş defansı, çok fazla çıkmadığı maçta yine önemli pozisyon hataları yaptı ve güven vermedi. İ.Üzülmez 37 yaşında ve üst üste gelen yüksek tempolu maçları kaldıramıyor. İsmail?in neden oynatılmadığı burada sorgulanabilir. Beşiktaş ilk kez fiziksel açıdan da bu kadar rakibin gerisinde kaldı.

BOBO sorumluluk alması gereken günde hiç ortalarda yoktu.

Nihat gücü yettiğince zorladı, ancak Bobo ile uyumsuzlukları da yine gözden kaçmadı. 65?ten sonra Guti ve Fatih?i oyuna alarak kazanmak için hamle yaptı Schuster. Son çıkış yoluna yöneldi. Bu dakikaya kadar 0-0 giden oyun bir şanstı onun için. Uzun süre forma giymemiş 2 kaliteli ama güçsüz oyuncusunu doğru zamanda maça sokma şansını yakalamış oldu.

BU dakikadan sonra daha çok rakip ceza sahasında görünen Beşiktaş, Fatih Tekke ile karambolde inanılmaz bir gol kaçırdı. Savunmada kalan rakibi karşısında kazanma zorunluluğunun verdiği istekle karşı kaleye yüklenmek de yeterli üretkenliği getirmedi. Son saniyede defansın yerleşim hatasıyla oluşan Furkan?ın golü üst üste 4. resmi maçta da mağlubiyet anlamına geliyordu. Bursa, Trabzon ve Kayseri ile açılan puan farkı da işin başka boyutu.

Düşüş engellenemiyor. Oyun anlayışı ve isimler değişse de kayıplar sürüyor. Açıkçası bu kadro ile böylesi zor bir deplasmanda daha fazlasını almasını beklemiyordum. Uyumsuz bir savunma ve üretkenlikten uzak bir orta saha. Beşiktaş bu değil, olamaz da.

Şampiyonluk çok uzak

Şampiyonluk için ligimizde gereken maç başı puan ortalaması 2.1 ila 2.3 arasında. Beşiktaş?ın şu anki puan ortalaması ise 1.44. Yani çok az. Şampiyonluk çok uzakta görünüyor gerçekçi olmak gerekirse. G.Saray maçına kadar fikstür avantajı ve sakatların düzelmesi ile birlikte her maçta 3 puan alması şart. Ancak o zaman tekrar ?Şampiyonluğa ortak oldum? diyebilir.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

aynen katiliyorum Güntekine, karamsarlik filan degil, polyyanacilik oynamiyacagim artik.. icimizdeki ask gercekleri konusmamizi engellememeli.

cok daginik oynuyoruz, sistem nedir kim nerde oynuyor belli degil. kör dövusu yapiyoruz. kanat ataklari yok. cunku kanat oyuncusu yok. hep ofansifi dusunuyorsan kanatlarin saglam olmasi lazim, ya o kadar negatif seyler varki nerden tutsam elimde kaliyor.

su anda positif tek dusenebildigim, Guti ve tekke. tabii birazda Cenk ve Q7 ama bu kadar yani.

Tekkede sadece elimizde olanlari gördugum icin baska birseyler yapar diye, biraz umut yani.

simdi mersini yeneriz , sivasi yeneriz hafta sonu biraz hava buluruz ama yine iki sakatta maalesef sakata geliriz.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

[KralKartal]

Sampiyonluk ilk senesi varsin olmasin, ama bazi yazarlar SCHUSTER ile NEREYE KADAR diyebilecek kadarda dengesizlesmis.

Gonderincede, bu kadar antrenor alinip gonderiliyor, olacak sey mi, bizim ulkemizde sabir yok diyorlar.

Schuster basarili veya basarisiz demek icin ben bu sene degil, seneye kalirsa yorum yaparim, bir Guti ve Quarema geldi diyede

sampiyonluk gelecek diye garanti yok, oyle olsa Real Madrid her sene sampiyon olurdu.

Hata TRANSFER doneminde yapildi..

Defansa takviye sart iken Zapo kaldi,

Forvete direk oynayacak biri sart iken, amortiden Tekke alindi.

yani zaten ilk bastan 1-0 maglup basladik lige. Qua ve Guti ile goz boyandi ama göz boyamak icin
transfer yapilmamali.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

IL Capitano

ben de 9. haftada sampiyon olamayacagimizi biliyorum , sampiyonluk bu sene zaten zor diyorum , yalniz hocaya zaman vermemiz lazim demek su anki durumu elestirmemek anlaminida gelmemeli.

[KralKartal]

Ben yazarlara diyorum, elinde olsa bazilari Schusteri gönderir hemen, sirf cekemeyenler var...
Sonra Besiktas yazari oluyor ama hicte inanmiyorum.

Elestirmeye asla karsi degilim, elestirilmeyecek insan yoktur zaten.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

IL Capitano

kaosu cok seven bir millet oldugumuz icin, yeni gelen hocanin 4-5 oyuncuyu gönderip yerine 4-5 oyuncuyu alacagini bildikleri ve menajerler yoluyla bazilari ceplerini dolduracagi icin simdi anti Schuster kampanyasi baslar. ama ben Demirörenin del bosquedeki yanlisi burda yapacagini sanmiyorum

keskinli

yapilan hatalarinda söylenmesi gerekiyor
övmek varsa elestirmekte vardir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eebjk

Hocamıza zaman vermeliyiz. Kısa zamanda çok şeyler bekleyerek gesenin düştügü duruma düşmeyelim ben schuster'e güveniyorum..
sadece BEŞİKTAŞ

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: eebjk - Ekim 26, 2010, 17:56:14
Hocamıza zaman vermeliyiz. Kısa zamanda çok şeyler bekleyerek gesenin düştügü duruma düşmeyelim ben schuster'e güveniyorum..

Altına imzamı atarım.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.