Ana Menü

İnönü'nün Çimleri

Başlatan NoPasaran, Ağustos 31, 2010, 16:31:34

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş'ın tesislerden sorumlu yöneticisi Orhan Saka, Beşiktaş İnönü stadında ki saha zemini hakkında MedyaBjk'ye konuştu.

Saka, yaptığı açıklamada ;

'' 1 hafta önce ekimlere başladık. Yüzey temizleme ve derinlik işlemlerini de tamamladık. Metrekare'ye 25gr olmak üzere 170gr ekimleride yapıldı. Silindir ile üzerlerinden de geçildi. Çimler bugün itibari ile filizlenmeye başladı. Ankaragücü maçına tam olarak büyümeye bilir ama ondan sonraki karşılaşmamızda hazır bir şekilde stadımız çimlenmiş olacak. '' diyerek sözlerini tamamladı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Gerekirse Ankaragücü maçı başka bi yerde oynansın ama şu zemin düzelsin ya.
Bölünür senin için uykular!

Grocbenn

Bu saatten sonra düzeltilemez..

NoPasaran

Alıntı yapılan: Grocbenn - Ağustos 31, 2010, 16:34:15

niye yahu.Ekmişler işye.. 2-3 haftaya bişey kalmaz.

Ancak bu çim sorununu Fener çözdü bu sene. Alttan ısıtma yaptı. Sanırım 1 milyon dolar harcanmış. Bidahada bozulmazyacakmış.

Bizde yapsak
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ağustos 31, 2010, 16:38:42

Ancak bu çim sorununu Fener çözdü bu sene. Alttan ısıtma yaptı. Sanırım 1 milyon dolar harcanmış. Bidahada bozulmazyacakmış.

Bizde yapsak

3 gun boyunca 50bın kısı saracoglunda da zıplasın onlarında cımlerı olmaz abı
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Grocbenn

Bizde yapsak

Volkan bir çimin tutabilmesi için minumum 1.5 ay dinlenmesi lazımmış..Ben bu işten anlamam ama benim Enişte İzmir Alsancak Stadyumu  Müdürü..Ondan edindiğim bilgiye göre sezon bitimi bu işler olurmuş..

Bizim çimler çok uzun süredir yenilenmiyordu..Bitik artık..2 maç oynarsın 3.maç aynı olur..

Batuhan

Alıntı yapılan: Grocbenn - Ağustos 31, 2010, 16:47:13

Bizde yapsak

Volkan bir çimin tutabilmesi için minumum 1.5 ay dinlenmesi lazımmış..Ben bu işten anlamam ama benim Enişte İzmir Alsancak Stadyumu  Müdürü..Ondan edindiğim bilgiye göre sezon bitimi bu işler olurmuş..

Bizim çimler çok uzun süredir yenilenmiyordu..Bitik artık..2 maç oynarsın 3.maç aynı olur..

anasını satıym o alsancak stadında ne çim var ya bizim yazlığa ekildi 3 ay boyunca tutturamadık yahu :D
Koca hestiy aya bedenem ?

NoPasaran

Oynanmasın 1,5 ay..Bunu halledebilirler sanırım Federasyonla ???
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

ota b.ka stadı acarsak boyle olur
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Simurg

Koskoca beşiktaş stadının sorununa bak

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Beşiktaş`ın mabedi İnönü Stadı`nın zemininn sezonun hemen başında futbol oynamaya elverişsiz hale gelmesi tarttışma yaratmıştı. İatanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynanan karşılaşma sonrasında harekete geçen Beşiktaş Yönetimi çalışmalarını sürdürüyor.

Haber1903 Beşiktaş İnönü Stadı yetkilileri ile görüşerek zeminin son durumu hakkında bilgi aldı. Son dönemlerde futbol oynamaya elişverişsiz hale gelen saha zeminini ve çimleri tekrar normal haline getirmek için Milli maç arasını iyi değelendirdiklerini söyleyen yetkililer, "Gerekli tohumlama ve gübreleme çalışmalarını yaptık, şu an için herhangi bir sorun yok. Spor Toto Süper Lig`de 11 Eylül Cumartesi günü oynanacak  Beşiktaş - Ankaragücü karşılaşmasına kadar çimler hazır hale gelecek" ifadelerini kullandılar.

-HABER1903-
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

NoPasaran

1903 Radyo`da yayınlanan Manşet programına katılan Beşiktaş Jimnastik Kulübü eski yöneticilerinden İlhan Durusoy çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İnönü Stadı`nın zemini hakkında konuşan İlhan Durusoy:

"Saha için şanssızlıklar var, her şey üst üste gelmiş durumda. Ben de ne oluyor ne bitiyor diye merak ettim ve hafta içinde stada gittim, zemine baktım. Ektikleri tohumlar yavaş yavaş yeşermeye başlamış. Tesadüfen programların hepsi üst üste orada yapılıyor. 19 Mayıs gösterilerinde ve öncesinde yapılan provalarda öğrenciler çimleri ezmiş, Metallica konresi yüzünden zemin bozulmuş. Havalandırmak için ne kadar çalışılmışsa da pek başarılı olunamamış.

Her maçtan sonra çim hasar görür, hatta devre arasında bile görevliler yırtıklar düzeltir. Her aktiviteden sonra gelecek hasarı çim kendisi düzeltir. Tahumlar ekersiniz, hava alması için delikler açarsınız o da kendisini tamir eder. Çimin kendisini yenileyememesi durumu iki şart altında olur. 1. don olduğunda, 2. bağıl nemin çok olmasından dolayı çok sıcakta. Havaların çim açısında böyle kötü gitmesi, çimin kendisini korumaya aldığında bu kadar çok organizasyonun olması nedeniyle çim bu hale geldi. Yapılacak organizasyonların düzenlenmesi gerekiyor. Ben yönetimdeyken, bir aktivite bizim stada verildiğinde eğer zemin için olumsuz bir sonucu olacaksa aktivitenin bizim stadta yapılmaması itiraz edip programı değiştiriyordum ama şuan öyle yapılmıyor. Kasımpaşa maçlarının bu sahada oynanması çok doğru değil, çünkü saha gerçekten tarla gibi. 15 günlük arada pırıl pırıl bir saha beklemek bir hata olur. İçine girdğimiz aylarda artık nem yok, havalar çimlerin yetişmesi için elverişli. Gittiğimde bir yeşillenme gördüm ancak istenilen duruma henüz gelmedi ve bu bizi tatmin etmeyecek gibi. Ekim-Kasım aylarında belki yenibaştan rulo çim sererek pırıl pırıl edilebilir, olmazsa tohumlarla istenilen seviyeye gelmesine çalışılır. Ekim ayına kadar sabredilecek. Sonuçta suni diil o da canlı. Bakımı o kadar kolay olmuyor.

ANKARAGÜCÜ MAÇINDA BEŞİKTAŞ`I SIKINTILI BİR ZEMİN BEKLİYOR
Ankaragücü maçında Beşiktaş`ı sıkıntılı bir zemin bekliyor. Bitkilerin ekim zamanı, Ekim ayı gibi olur. Ekilen tohumlarla şuan bir yere gelinmesi zor gibi görünüyor. İyi bir saha olması zor gibi görünüyor. Rulo, hazır çimler bulup oraya koymak olur ki o da zaman alır. Türkiye`deki çoğu stadta böyle sorunlar var. Neden bizde çok daha fazla hasar oldu? Çünkü çok fazla aktivite var. İnönü stadı çok iyi bir stad. Bütün organisazyonlar için ilk başvurulan yer. Bunun yanısıra stadın kiralanmasından elde edilen gelir de var. Transferler yapılacağı için görevli arkadaşlar stadı kiralıyor. Bu organizasyonları programlı bir şekilde düzenleyip, sistemli bir şekilde hareket edilirse bir daha böyle bir sorunun olacağını sanmıyorum" dedi.

Adnan Polat`ın rakip olarak sadece Fenerbahçe`yi görmesine de değinen Durusoy:

"Adnan Polat, Beşiktaş`la ilişkisi olan iyi bir dostumuzdur. Gerkli cevabı sahada Beşiktaş verecektir. Fenerbahçe neden kendine rakip gördü acaba diye düşününce, galiba kendi dişine göre sadece Fenerbahçeyi görüyor heralde o sebeple öyle demiş olsa gerek. Bence en doğru değerlendirmeyi Aykut Kocaman yaptı: `Bursaspor var Trabzonspor var ve çok iyi transferler yapmış Beşiktaş var. Galatasaray`ın tek rakip olarak Fenerbahçe`yi görmesi pek doğru değil gibi` dedi.. Trabzonspor da iyi, şimdi ilaveten Bursaspor`da katıldı bu mücadeleye. Bu şekilde konuşmak için daha çok erken. Lig uzun ve maçlar oynandıkça biz de sonucu göreceğiz" dedi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Stad 6 haftaya hazır olurmuş.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

carsi52

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Eylül 06, 2010, 16:29:29
Stad 6 haftaya hazır olurmuş.

Yuh.
Ankaragücü,CSKA maçları felan İnönüde oynanıcak ama dimi ?