Ana Menü

Serdal Adalı "Yeni yabancı almamız imkansız"

Başlatan NoPasaran, Ağustos 11, 2010, 18:30:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Yeni sezon öncesi Guti ve Quaresma gibi iki yıldız futbolcuyu kadrosuna katan Beşiktaş yönetimi, yabancı futbolcu kontejanının dolu olması sebebi ile bir süredir gündemde olan yabancı forvet oyuncusu transferini şimdilik askıya aldı.

Son olarak sakatlığı sebebiyle sözleşmesi 6 aylığına askıya alınan Sivok?un ardından kadrosunda 11 yabancı futbolcusu bulunan Beşiktaş?ın bir yabancı oyuncu daha transferi için 2 isimle yollarını ayırması gerekiyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş futbol komitesi başkanı Serdal Adalı, yabancı kontejanını boşaltmadan yeni bir oyuncu almalarının imkansız olduğunu söyledi. Adalı ayrıca son dönemde takımdan gönderileceği iddia edilen Ferrari ve Hilbert?in de kesinlikle takımda kalacağının altını çizdi.

?Bir süredir yabancı forvet oyuncusu alacağımız yönündeki haberleri biz de takip ediyoruz. Futbol komitesi olarak Beşiktaş?a yararı olacak oyuncuları kadromuza katmak için elimizden geleni yaparız. Ancak şuandan yeni bir yabancı forvet oyuncusu almamı imkansız. Kadromuzda 11 yabancı futbolcumuz var ve yeni ismi takıma kazandırmak için 2 yabancı futbolcumuz ile yollarımızı ayırmamız gerekiyor. Bugün itibari ile takımdan kimin gideceği ise hala netleşmedi. Sivok?un sözleşmesini altı aylığına dondurduk. Fink?in de eylül ayından itibaren mukavelesi yeniden geçerli hale gelecek. Sayın Schuster bu konu ile ilgili son kararını verdikten sonra çalışmalarımızı hızlandıracağız. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum. Ferrari ve Hilberti?in takımdan gönderileceği yönünde bir gündem oluşturuldu. Ben açıkça söylüyorum. Bu iki oyuncu da kadromuzda kalacaktır. Ferrari ve Hilbert?i göndermeyi hiç düşünmedik. Hatta bu iki oyuncu takımdan gönderilecek son isimler arasında yer alıyorlar?.

Adalı son olarak, 2004-2005 sezonunda Beşiktaş forması giyen ve adı yeniden Beşiktaş ile anılmaya başlanan John Carew konusuna da açıklık getirdi.

?Öncelikle yabancı kontejanını boşaltmadan yeni bir yabancı oyuncu alamayacağımızı hatırlatmak isterim. Eğer kontejanımızı boşaltırsak durumu değerlendiririz. Ayrıca Carew?i yeniden transfer edeceğimiz yönünde haberleri görüyorum. Biz Carew ile kesinlikle ilgilenmiyoruz. Hatta yönetim kurulu olarak Carew?in ?C? sini bile anmadık?.

DHA
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Ayrıca şu son dönemde Guti ve Robinho isimleri bu kadar dillendirilirken yaptığı "Şu an başka yabancı transferi gündemimizde yok. Kamp sonunda duruma göre bakacağız." açıklaması ise kesinlikle bir zeka ürünüdür. Neden mi? Eğer şöyle bir şey dese sizce ne olurdu? "Evet Guti ile de Robinho ile de anlaştık ve ufak pürüzler kaldı onların giderilmesini bekliyoruz en kısa sürede İstanbul'a getireceğiz ve kampa katılacaklar."
Evet ne olacağı çok belli değil mi sizce de? Elimizden çıkarmak istediğimiz Tello-Holosko-Zapo-Tabata gibi isimler için "bunların yabancısı zaten çok" denilecek ve hakettikleri bedelden çok çok düşük bedellere,yok pahasına gitmeyecekler mi sizce? Bu açıklama bile tamamen bir zeka ürünüdür. Dediğim bir olay vardı seçim zamanı. Yıldırım Demirören artık başkanlığı öğreniyor. Problem ise yanındaki çürükler. Bunlar zarar veriyor bunların gitmesi ve seçim listesindekilerin gelmesi ile daha iyi bir Beşiktaş olacaktır. Levent Erdoğan gibi isimler gidince yönetim düzeldi,vizyon genişledi,boşboğaz yöneticiler gitti yerine Serdal Adalı,Cengiz Zülfikaroğlu,Erdoğan Toprak,Mete Düren gibi oldukça elit isimler geldi.
Guti ve Robinho transferleri -Guti neredeyse kesin olmak üzere,Robinho için ise sponsor bulunur bulunmaz- gerçekleşecektir. Semih transferini ilk çıktığı gün hemen yalanlayan resmi site yalanlamadığı sürece umudunuzu taze tutun. Bu adamlar gelecek.
Son söz. Teşekkürler Serdal Adalı. Teşekkürler Cengiz Zülfikaroğlu. Ve bu isimleri kadroya kattığı için bravo Yıldırım Demirören.
Ethem Yiğit Gürer

http://kralcarsi.com/blog/2010/06/en-buyuk-transfer/

27 Haziran 2010...

daha da yorum yok!
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

[KralKartal]

Öncelikle yabancı kontejanını boşaltmadan yeni bir yabancı oyuncu alamayacağımızı hatırlatmak isterim

DOGRU demis.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

+18 !