Ana Menü

Nouma organlarını bağışlıyor

Başlatan KeePSaKe, Ağustos 06, 2010, 01:36:26

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KeePSaKe

•    
    Gaziosmanpaşa Hastanesi tarafından organize edilen ''2. Hayata Merhaba'' Boğaz Gezisi'ne katılan Beşiktaş'ın eski futbolcusu Pascal Nouma, organlarını bağışlayacağını söyledi.
    Gaziosmanpaşa Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nin gerçekleştirdiği ''2. Hayata Merhaba'' Boğaz Gezisi'ne 450 kişi katıldı. Gezide, organ nakli olmuş hastalar, yakınları ile eski Beşiktaşlı futbolcu Nouma da yer aldı.
  •    
    Gezide sırasında konuşan Organ Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Alp Gürkan, nakil sonrası süreçte kişilerin düzenli takiplerini yaptırması gerektiğini belirterek, buna bağlı olarak sağlıklı bir birey gibi faaliyetlerine ve günlük hayatlarına devam edebileceklerine değindi. Gürkan, özellikle böbrek nakli konusunda yapılan çalışmaların önemine işaret etti.
  •    
    Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Sevgi Şahin ile hastane genel koordinatörü Sedat Azak da Gaziosmanpaşa Hastanesi'nin organ nakli konusunda yaptığı çalışmaların örnek teşkil edecek nitelikte olduğunu söylediler.
  •    
    Son olarak konuşan Nouma ise ''Görüyorum ki sizler benden şanslısınız. Çünkü ben kanser hastalığına yakalandığımda yanımda hiç kimse yoktu. Oysa siz burada dertleri paylaşan büyük bir ailesiniz. Sizlere geçmiş olsun diyorum. Ayrıca benim için en büyük üzüntü, çocukların bu hastalığın pençesine düşmesi. Onları çok seviyorum ve üzülmelerini kesinlikle istemiyorum'' dedi.
  •    
    Nouma, konuşmasının sonunda, yapılan bu çalışmalara destek olmak amacıyla organlarını bağışlayacağını açıkladı.
  •    
    Doç. Dr. Alp Gürkan ile Doç. Dr. Sevgi Şahin, bu davranışın topluma mesaj olması açısından büyük değer taşıdığı belirterek, ''Bugün en büyük sıkıntımız, organ bekleyen hastalara organ bulamamak. Toplumda sevilen bu kişilerin girişimleri konuyla ilgili önemli mesafeler almamızı sağlayacaktır'' dedi.
  •    
    Gaziosmanpaşa Hastanesi, katkılarından dolayı Pascal Nouma'ya bir plaket hazırlarken, Fransız oyuncunun plaketini böbrek nakli olmuş 7 yaşındaki Doğa Polat verdi.
  •    

05.08.2010
    Kaynak : AA
Since 1903

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

+18 !

ilhan mansız_melis

Organlarını Fener'e bağışla Pascal ;D

Şaka bir yana helal olsun !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Ersin Develi

sercAn1903

...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

carsi52

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Ağustos 07, 2010, 14:28:43
Organlarını Fener'e bağışla Pascal ;D

Şaka bir yana helal olsun !

Bağışladı zaten..

Helal olsun Pascal Nouma.
Bölünür senin için uykular!