Ana Menü

Schuster Devrimi

Başlatan NoPasaran, Ağustos 01, 2010, 23:09:38

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

2001-2002 sezonunda Daum'un gidişinden beri Takımımızda çok hoca değişikliği yaşadık..

Lucescu, Del Bosque, Rıza Çalımbay, Mehmet Ekşi, Tigana, Ertuğrul Sağlam ve Mustafa Denizli..

Her hoca döneminde farklı sistemler oynatıldı, birbirinden önemli Yıldız tabir edilen futbolcular getirildi. Kiminden çok umutlu olduk, kiminden nefret ettik..

Ancak bu Hocaların tümü (Belki Lucescu hariç) taraftarı tatmin eden bir futbol sergileyemediler. Kadrolarımızı sene başında ortaya koyduğumuzda çoğu zaman rakiplerimizden daha iyi dediğimiz kadrolarımız nedense hep baskı kurmada, her oyunu rakip yarı alan içinde oynamada sıkıntı yaşadı. En iyi olduğumuz dönemlerde (Şampiyonluk seneleri –100.yıl ve Denizli ile Şampiyonluk dönemi) bir çok tartışmalar yaşadık Beşiktaş platformunda..

Bunun sebebi nedir diye çok uzun uzadıya düşünmeye gerek yok aslında..

Tek bir sebebi vardı bu tartışmaların, adını aldığımız saldırgan KARTAL imajından uzak olan futbol yapımızdı.

Bu sene yeni Hocamız bu sistemi değiştireceğini ve kararlı olacağını daha ilk imza töreninde belli etti. Ben rakip sahada oynayan bir Takım yaratacağım. Ona göre oyuncu alacağım, ona göre çalışacağım.

Uzun senelerdir savunma futbolunu temel ölçü olarak belirlemiş bir takımın taraftarı olarak umutlanmamak kendimizi kandırmak gibi bişey olurdu.

Umutla başlayan herşey Avrupa Ligi maçıyla yerini korkuya bıraktı. 3.sınıf bir takım diye düşündüğümüz Plazen maçında inanılmaz poziyonlar vermemiz açıkcası maçı izleyen herkes gibi benimde koltuğumda daha bir sarılmama neden oldu. "Aman Allahım ne oluyor"

Böylesine kara kara düşünürken Schuster NTV canlı yayınında bence Rıdvan Dilmene gereken en güzel cevabı verdi.

"TEK ÖN LİBERO OYNAYAMAYI ÖĞRENECEĞİZ"

Olay bu kadar net. Dünyada bugüne kadar başarılı olmuş onlarca Tek ön libero oynayan Takım varken bunu İntihar gibi yorumlayan yorumcuya daha iyi bir yanıt verilmezdi sanırım.

Beşiktaş'ın kadrosunda ki bir çok oyuncu (Deli ibo, erkem, toraman, bobo, holosko, ernst vs vs vs) savunma yaparak takım oyunu oynarken birden herşey değişirse elbette ki bir takım sorunlar olacak ve bizler onu hoş görmemiz gerekecek..

Başlıktaki gibi BU BİR DEVRİMDİR..

Rus devriminde

Küba Devriminde

Ülkemizdeki Kemalist Devrimde

Hep Kan dökülmedi mi. Az yada çok bi şekilde yapılan devrimlerin acıları olacaktır. Hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez diyen ünlü sözün verdiği güçle Hocamıza sahip çıkalım..

Schusterin yaratmak istediği HÜCUM FUTBOLU sistemindeki bir takım olumsuz sonuçlara herkese inat SONUNA KADAR SAHİP ÇIKALIM..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

Uzun yıllardır bu sene bi adam gibi transfer yapıldı.
Hocamızın burda payı çok yüksek diye düşünüyorum ben.
Ve inanıyorumda kendisine
Ama çokta memnun değilim açıkçası takımın halinden ve çokta erken pek fazla negatif bakamıyorum olaylara.
Yeni hocamızdan çok umutluyuz ama zaman ne göstericek bilinmez.
İzleyip göreceğiz.
Bu sene içimde bir his var bu sene aldığımız hiç bir oyuncuyu seneye göndermek istemeyeceğiz gibi..

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

+18 !

Yüzüne bakınca bile başarılı olabileceğine inandırıyor..

Aşırı güven veriyor,umarım boşa çıkmaz.

carsi52

2 transferle hocadan hemen birşey beklemeyelim.
En azından transferler bitene kadar vede ligin 4-5.haftasına kadar anlarız herşeyi..
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Bu sene Schusterden beklentim pek yok, yani basarisiz(sampiyonluk gelmezse) olursak, adami yargilamam,
daha takimini kursun, sistemi oturtsun, hata yapsin, yenilsin, ofkelensin, uzulsun,
2.seneden sonra guzel birseyler goremezsek sanirim artik bizde basarisiz oldu deriz.

YABANCI teknik direktorlerle uzun vaadeli calisilmali, ve Schuster gibi bir hocaninda futbolcu uzerinde bir karizmasi bir agirligi vardir,
yerli teknik direktorlerde bu eksikti sanirim, yada sabir gosterilmedi.

Dualarim simdiye kadar kabul oldu :) Ilk defa giden bir hocanin arkasindan UZULEN olmadi, buda Schuster'e olan guven ve destegi gostermekte
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

schuster acisindan daha önce düsündüklerimi,istatistikleriyle birlikte aciklamistim
umarim beni yaniltir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Ağustos 02, 2010, 11:51:41
Bu sene Schusterden beklentim pek yok, yani basarisiz(sampiyonluk gelmezse) olursak, adami yargilamam,
daha takimini kursun, sistemi oturtsun, hata yapsin, yenilsin, ofkelensin, uzulsun,
2.seneden sonra guzel birseyler goremezsek sanirim artik bizde basarisiz oldu deriz.

YABANCI teknik direktorlerle uzun vaadeli calisilmali, ve Schuster gibi bir hocaninda futbolcu uzerinde bir karizmasi bir agirligi vardir,
yerli teknik direktorlerde bu eksikti sanirim, yada sabir gosterilmedi.

Dualarim simdiye kadar kabul oldu :) Ilk defa giden bir hocanin arkasindan UZULEN olmadi, buda Schuster'e olan guven ve destegi gostermekte

ne güzelde yazmisim ama ben bile Schustere öfkelenebiliyorum. Sampiyonluk kacti , elendik diye degil, iyi futbol oynamadigimiz icin.

Seneye umarim daha iyi olacagiz.

NoPasaran

Herşey Beşiktaş için..

Schusterin bundan sonra işini daha ciddiye alacağını düşünmekteyim nedense..

Yeteki bir maç yenelim..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Alıntı yapılan: keskinli - Ağustos 02, 2010, 18:40:09
schuster acisindan daha önce düsündüklerimi,istatistikleriyle birlikte aciklamistim
umarim beni yaniltir
yaniltmadi beni
helal sana schuster :(
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Bugun Schusteri daha iyi gordum, daha istekli, takimda...

Simurg

büyütmeyede gerek yok yendiğimiz takımada bakmak lazım

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Grocbenn

Schuster'de ki isteği bide şu takım gerideyken görmek isteriz..

Bugün çok sevinmiştir Antalya'nın acık futboluna..

Ayrıca hakemleride sevimiştir..Ofsayt-Penaltı falan..

Birazcık inansam istikrar uğruna devam Schuser diyebilirim ama zerre inanmıyorum Schuster'in teknik bilgisine ve kişiliğine..