Ana Menü

Totem...

Başlatan Cem Goren, Şubat 10, 2010, 19:20:48

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Goren

Totem.... Yabancı olmadıgımız bır kelıme.. Kımı zaman bızlerde yapmıyor degılız herhangı bır ıste yada hayatın her alanında..

Pekı KK uyelerı nasıl totemler yapıyor bı anlatsın hele :)
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Cem Goren

konuyu actım ben baslayayım :)
mac oncelerınde genelde bı yere sabıtler oyle otururum. bu genelde yer olur yere otururum 90dk boyunca her ne kadar soguk gelse ıcıme ıslesee kalkmak gelmez ıcımden cunku kalkınca gol yersek fıkrı var ıcımde hep.

arada sırada mac ıcersınde eger gol gelmesse stadda yapıyorum bunu genelde yanımdakılerle yer degıstırıyorum ıse yarıyor yada yaramıyor ama yapıyorum :) atkı degıstırmeler falan.

en son yaptıgım nobre gol atınca sakallarımı kesmek olacaktı 10.hafta topsakala basladık nobre 17.hafta gol attı :)

carsi52

Beşiktaş maçında rakip takım atak yapınca ayaklarımı sallıyorum gol olmuyorum ;D

Birde hocayla felan derste test çözerken mesela anlamadığım bi soruyu şu şekil sallıyorum.

Mesela 10.soru:Bizde 10 numara Delgado..D diyorum ;D

Bugün böyle 4 soru üst üste doğru cevap verdim hocada şaşırdı :lol
Bölünür senin için uykular!

IL Capitano

ben mac baslamadan önce iki elimi (hatirlarsaniiz apiah gibi) iki tarafa genisce acip, dizlerimin uzerinde dua ederim. ayrica mac baslamadan seyrettigimiz yerde besiktasli kim varsa iki yanagindan öper basari dilerim (kahvehanelerde yapmayin bence), birde otudugumuz yerler bellidir.
bide 1-0 öndeyken , 80. dakikayi filan bulunca bakamam heyecandan, bi tualet,bi  mutfak bir seyler yaparim.  :)
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Cem Goren

gecen sene ankaraspor macı dk 70 hala gol yok bır yandanda sıvas-ıbb macından ıyı haberler gelıyor ama bızde tık yok.
o an amuda kalktım gol atana kadar ınmek yok dıye :)
aradan 2dk gectı hop gollll  :bjk :bjk :bjk İ.toraman atıyor :)
Rabbım ters durmamı ıstemedı herhalde :)

noumAyberk

Totem değilde çok önem verdiğim bi maç günü ya da maç sırasında bi titreme gelirse o maçı kazanma şansımız olmuyor ;D
Hatırlarsanız 2006' da samiyende gs karşısında 2 kez öne geçip yenilmiştik. Toramanın 2. golünden sonra yani 2-1 olduğunda tam sevinirken bi anda titreme geldi. Yanımdaki gs li arkadaşa seviniyorum ama maçı siz kazanıcaksınız demiştim. Cevabı küfürlü olmuştu ;D Maçı 3-2 kaybetmiştik ;D Artık maçlarda titreme gelince pek umut olmuyor içimde :)

Cem Goren

tıtreme o zaman baskan :)

onemlı maclar oncesı dualar ederım helekı mac ctesı yada pazar ıse cuma namazlarından ayrıyetten dualar ederım :)

CR7

öndeki sandalyeye ayaklarımı koyar
oturduğum sandalyeyi de arka iki ayağı üstünde kalacak şekilde geri kaldırırım
öne arkaya sallanırım yavaş yavaş :D
geçen yıl her maç forma giyiyodum yeniyoduk bu yıl hiç giymiyorum yeniyoruz :D
etrafımdaki insanlar laf söyledikçe gülüyorum ve saçma konuşuyo diye babama veya içimden söyleniyorum
mutlaka kazanıyoruz :D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

atkı olmassa yenılıyoruz :)

KeePSaKe

Titreme de azrail yokladı derler  ;D
Since 1903

NoPasaran

Önce Totem ne ondan başlayayım..

Sözlük anlamını bilmiyorum açıkcasıda bakmak istemiyorum. Benim için totem "uğur" yada "meleklerin yardımı". Bir şeyin olmasını istediğinizde , bir uğura inanarak bekleme işine Totem diyoruz..

Ben Beşiktaşla İlgili Totem yapıyorum geçen seneden beri. Totemin baş mimarları CEREN, ÇAY, TELEVİZYONUN SOL TARAFINDAN MAÇ SEYRETMEK VE EN ÖNEMLİSİ CERENLE SMSLEŞMEK 

Geçen sene bilirsiniz çok zor bir süreç yaşadı futbol takımımız. ne zaman umutsuzluğa düşşem sağıma soluma bakarım ben. futbol maçlarında hiç sms atmak içimden gelmez çünkü maçta kopuyorum. neyseki geçen sene ceren yetişti imdadıma. ne zaman sıkışsam elime telefonumu alır, cerene sms atar, çayı sol tarafa koyar ve golün gelmesi beklerim. öyle yada böyle geçen sene bütün kötü maçları bu şekilde çevirdik. Bu sene henüz totem yapmadık yinş bu akşam başlıyoruz. her maçta inanmam bu toteme. ya yerimi değiştirmem ya çayımı almam yada sms atmam. Bu inanç işi. Çok yenmek istersem, başlarım totemin gücüne..

Volkan git işine diyebilirsiniz ama ben gitmem bilginiz olsun  En son 2003 te şampiyon olmuştuk 6 sene sonra Bu totemin beni şampiyon yaptığına inanıyorum inşallah bu senede aynısı olacak. Tabi dediğim gibi onu hissetmem lazım ve bu maç saatinde belli oluyor 

Totemin belli kuralları var onlarıda sayayım 

1- Totem gereği SMS i önce kesinlikle Benim atmam gerekiyor. Ceren benden önce bana sms atarsa TOTEM BOZULUR..

2- Kesinlikle Toteme inandığım anda Telefona cevap verilmez.

3- Totem sırasında sola koyduğumuz çay kesinlikle küçük çay olacak. Fincan yada su bardağında olmayacak..

4- Ayaklar kesinklike televizyonun altındaki yazar kasanın anahtar kısmına atılacak

5- ceren mesajlara cevap vermezse ısrarla konuşmak için neden aranacak. isterse küfretsin alttan alıp gol gelene kadar sabredilecek  (canım küfür etmez ama öle işte)

6-Totem öncesi Sandalye kesinlikle farklı yerde olacak. Ben Toteme geçerken Hakan "Totem" zamanı diyecek bende "Gelecek olm göreceksin" diyeceğim 

Bunları yaptığımız her maçı yendik valla 

Korkun bizden. Ceren Volkan Çay ve SMS..

( Bir korkum var bu sene. GEÇEN SENE SMS leri Turkcellden atıyorduk şimdi Vodafone'dan. Olmadı Totem gereği Turkcelli kullandıracağım Cerene )

http://pasaa.wordpress.com/2009/08/28/totem-iste/
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

abi direk vkforum'a girdim :D

bu konuyu görünce

baktım neler yazmışım diye ama o yazdıklarımın hepsini yapınca bu sezon hep yenildik :D

bu sezon taktik değiştirdim :D

Cem Goren

bende mac varken telefonu nedense hıc kullanmam :)
kullandıgım zaman nedense kazanamıyoruz :D o yuzden telefon hep sessızde olur :ok

CR7

ya fb maçlarında veya herhangi büyük maçta bundan sonra yeni açığın antipati tarafına değil de diğer tarafına gidicem :D

bir yerim var oraya gidip dikildiğimde maçı oradan izlediğimde maço kaybetmiyoruz ama ayrılırsam oradan mutlaka kaybediyoruz :D

yanımdaki adamın da tabii ki ayrılmaması gerek yanımdan bir de böyle bir olay var

eğer ayrılırsa deli oluyorum

diyar maçı da, cska maçı da, bursa maçı da bu sebeplerle gitti

hele bursa maçında yanımda bi adam vardı 2-1 öne geçtik 1-0'dan adam çekti gitti 80'li dakikalarda

tak 2 gol yedik :D

yanımdaki adam ayrılırsa ben de peşinden gidicem arkadaş :ahaha

Cem Goren

Alıntı yapılan: L_James_23 - Şubat 12, 2010, 20:20:21

yanımdaki adam ayrılırsa ben de peşinden gidicem arkadaş :ahaha
:ahaha :ahaha