Ana Menü

"Hiçbir şeyden korkmuyorum"

Başlatan CR7, Aralık 01, 2009, 12:10:48

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Tarihe geçecek hizmetler için göreve soyunduğunu belirten Aksu, "Sportif başarı artık yetmiyor. Kötü yönetiliyoruz ve her geçen gün kötüye gidiyoruz. Bu tabloyu değiştireceğim" dedi.

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkan adayı Murat Aksu, 2010'un Ocak ayında yapılacak genel kurul öncesi Hürriyet'e konuştu. Beşiktaş'ın kötü yönetildiğini savunan ve mevcut başkan Yıldırım Demirören'i ağır bir dille eleştiren Aksu, aşık olduğu renklere ve Beşiktaş'a hizmete hazır olduğunu söyledi.
Hedeflerini, projelerini ve amaçlarını anlatan Aksu, çarpıcı açıklamalar da yaptı...
· Beşiktaş'ın renklerine aşığım. Aşık olduğum renklere de gönül vermişim. O zaman neden kulübüme başkan olarak hizmet etmeyeyim. 20 yıldır sporun içindeyim. Boks ve Futbol Federasyonlarında yıllarca çalıştım. Beşiktaş'ta da iki buçuk sene ikinci başkanlık yaptım. Bilgi ve deneyimlerimi en iyi şekilde aktarıp, Beşiktaş'ı Avrupa'daki kulüplerin seviyesine taşımanın hayallerini kuruyorum. Bunun için de yönetime talip oldum.
· Üç büyük kulübün başkanlığı büyük güçtür. Benim böyle bir derdim yok. Şu anda Beşiktaş çok kötü idare ediliyor. O koltuğa oturup, o gücü başka bir yerde kullanmaya benim ihtiyacım yok. Tarihe geçmek hepimizin arzusudur. Beşiktaş'ta tarihe geçecek hizmetler yapmaya hazırım. Diğer kulüpler de kötü yönetiliyor. Kalıcı bir başarı yakalayan kulübümüz olmadı. G.Saray bir kez başardı ama arkasını getiremedi.
· Tribünlerden korkum yok. Hiç kimseden yok. Tribünlerle aranıza mesafeyi düzgün koyarsanız ve işinizi de düzgün yaparsanız, korkmaya gerek kalmaz. Serdar Bilgili'ye olan tepki daha değişikti. Şu anki tepkilerle diğer başkanlara yapılan tepkileri karıştırmayalım. Çift kupa kazanmış yönetime bütün stat tepki gösteriyor. Bu ne demek? Sportif başarı artık yetmiyor. Tribünler, "Yeter" diye bağırıyorsa demek ki kötü yönetiliyoruz.

Del Bosque'yi kendi getirdi kendi kovdu

BEŞİKTAŞ kulübünde göreve geldiğimizde ortalık çok dağınıktı. Travmalı bir dönemde işbaşı yaptık. Başkana yetki verdik ve "Hocayı sen bul" dedik. Gitti Del Bosque'yi getirdi. Dünya çapında bir hocayla dönmüştü. İmza töreninin olacağı gün, "Yapacağımız sözleşmeyi görelim" dedik. "Hoca gelmiyordu, ben orada imzalattım" dedi. Hiç kimseye danışılmadan, İspanya'da atılmıştı imzalar.
· Türkiye Kupası'nda Konya'ya yenildik, elendik. Maçtan bir saat sonra Demirören beni aradı, "Hocayı gönderiyorum" dedi. "6 ayda böyle bir hoca gönderilmez. Sabredelim" dedim. Telefonu kapattık. Talimat vermiş, Del Bosque'yi göndermiş. Yönetimin kararını bile almadı. Del Bosque gelirken de giderken de fikrimizi sormadı.
· İspanyol hocayla davalık olduk. Bizim aleyhimize kararlar çıkacağını biliyordum. Başkanı uyardım hiç olmazsa birkaç gün bekle elinden bir kağıt alalım dedim ama ben Türkiye'ye gelene kadar iş işten geçmişti, "Ne yapalım bizden sonraki yönetim ve başkan bu parayı öder" dedi. Yaptığımız ve yapacağımız transferleri gazetecilerden öğrendim. Şu anda da Beşiktaş, aynı kafayla yönetiliyor.

Paralı yönetici peşinde koşmam

· ELİMDE sihirli değnek yok. Beşiktaş'ın şu anki borcu açıklananın üzerinde. 250 milyon dolara yakın bir rakam var ortada. Bu borcun altından akılcı bir yönetim ile kalkarız. Paralı yönetici aramıyorum. Nakit paraya ihtiyacımızı yönetim kurulu üyelerimin şahsi kefaletleri ile kredi alarak karşılayacağız. Cebimizden para koymayacağız. Beşiktaş camiası paralı başkanlara pek sempatik bakmaz. Örneğin, Seba modeli ile en büyük başarılara imza attık.Paralı başkan modelinde başkan önce kendi alacağını konuşuyor kulübe maddi olarak verdiği zararı göz ardı ediyor.
· Demirören'e olan borcumuzu bilemiyorum.Kendinin de bildiğini sanmıyorum. Açıklanan rakamlara güvenemiyoruz. Bağımsız bir denetleme firması, inceleme yapmalı. Başkana olan borcumuz için uzlaşacağız. Bir şekilde anlaşırız.

Demirören'le çok konuda anlaşamadık

·  YILDIRIM Demirören ile birlikte çalıştık.İyi arkadaşız ama çok konuda anlaşamadık. Kendisini iyi tanıyorum. İyi Beşiktaşlı olduğunu söylerim ancak birlikte çalışırken bir çok farklı olay ortaya çıktı. Belki, 50 kez gitmek istemişimdir. Bazı arkadaşlarımız istifa etti. İstifa çözüm değildir.
"Kalalım ve kulüpteki doğrular için savaş verelim" dedim. Demirören yönetiminde sırf onun için kaldım.

Aday oldum kaç haftadır yenilmedik

· SÜLEYMAN ağabeyi hepimiz tanıyoruz. Yaptığı şeyler ortada. Süleyman ağabeye de 15 yıl sonra tepki koydular. Yıllardır yenemediğiniz Fenerbahçe'yi farklı yenmişsiniz ama hala tribünlerin öfkesi ve tepkisi varsa bunu iyi düşünmek gerekir. Arkadaşlarıma, "Aday olduğumdan beri kaç haftadır kaybetmedik" diyerek espri yapıyorum. Kongreye girerken Beşiktaş'ın U.E.F.A Kupasında yoluna devam etmesini ve ligte lider olmasını yürekten isterim.Biz önce Beşiktaşlı'yız.

Nouma'yla çalışacağız

· PASCAL Nouma, camiamızın sevgisini kazanmış eski bir futbolcumuz. Beşiktaş'ı da inanılmaz seviyor. Geçen haftalarda ziyaretime geldi. Kendisine, görev vermeyi düşünebiliriz diğer Beşiktaşlı eski sporcular gibi. Bizim için futbolcu izleyebilir, belki teknik heyette görev alabilir bu konuda yeni dönemde görev alacak Futbol Direktörnün görüşünü alırım çünkü tüm spor yönetimini yeniden yapılandıracağız özellikle de futbol yönetimini tamamen profesyonelleştireceğiz.

Sadece babam ve kendimin aidatımı yatırdım

· ADAYLIĞIMI, korkmadığım için sağduyulu Beşiktaş kongre üyelerine güvendiğim için açıkladım. 15 Ekim'de, "Başkanlığa adayım" dedim. O zaman aidat yatıran üye sayımız 4 bin civarındaydı. O tarihten sonra bu rakam 13 bine çıktı. Kimsenin aidatını yatırmadım. Kendi aidatımı ve babamınkini ödedim. İki elleri kanda bile olsa üyelerimiz oylarını kullansınlar. Beşiktaş tarihinin belki en kritik iki kongresini birer gün arayla yaşayacağız kime oy verirlerse versinler ama mutlaka ellerini taşın altına soksunlar.

Beşiktaşlı barakalarda soyunuyor

· BİZ altyapı kültürüne önem veren bir kulübüz. Camia, Fenerbahçe'deki gibi pahalı transfer beklemez. Altyapı da geri plana atılmış. Önceliği altyapı, sportif yeniden yapılanma, kurumsallaşma, tesisleşme ve stada vereceğim.
· Kurumsallaşma ve idari olarak diğer kulüplerin gerisindeyiz. Stadımızın hali ortada. Alt yapıdaki sporcularımız barakalarda soyunup, giyiniyorlar.
· Adaylığım konusunda Aziz Yıldırım, "Acele ettin" dedi. "Benim başkan olmamı istemiyorsun" dedim, gülüştük.

Hürriyet
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)