Ana Menü

Portföy Yönetimi | Rüzgar Sağnak

Başlatan CR7, Kasım 26, 2009, 19:07:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Böyle tarihi bir galibiyetin ardından bizim de söyleyecek 3-5 lafımız olacak elbet.

Öncelikle bütün takımı ve Mustafa Denizli`yi yürekten kutluyorum.

Gerçi benim onları özellikle bu maçla ilgili kutlamama gerek yok, onlar halen Türkiye`nin resmi şampiyonları.

Ayrıca bu takımı ne kadar beğendiğimi her fırsatta dile getiriyorum.

Ancak maç öncesi röportajında Denizli`nin söylemiş bir cümle beni çok ama çok etkilemişti.

Beşiktaş Klübünün portföyüne bir Manchester galibiyeti eklemesi gerektiğini söylüyordu Büyük Mustafa...

* * * * *

Beşiktaş son 5 sezonda Chelsea,Liverpool ve son olarak da Manchester`ı yenerek müthiş bir portföy yaptı.

Toplam 6 maç 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet.

Milli takımlar seviyesinde İngiltere`ye tarihimizde gol atamadığımız düşünülürse...

İnanılmaz bir portföy.

Merak ediyorum Premier League`de acaba kaç takım İngiliz 3 büyüklerini hepsini 5 sezonda yenebilmiştir??

Okurlarım bunu araştırabilir.

* * * *

Bugün basında 1996 yılının maçını referans gösteren yazılar okudum, genç Manchester kadrosuna atıf yapan yazılar okudum.

8-0 Liverpool maçına atıf yapan yazılar okudum.

Her zamanki kıskançlıklar ve hazımsızlıklar, cevap verelim..

Öncelikle "genç" Manchester kadrosundan başlayalım, dün akşam Ferguson doğal rotasyonunu uyguladı.

Aynı mantıkla sahada Beşiktaş adına Batuhan,İsmail,Kaş ve Erhan Güven vardı.

İsteyenler 8-0`lık Liverpool maçının Beşiktaş kadrosuna tekrar açıp bakabilir.

O gün hangi gençler sahadadırlar diye.

19 yaşındaki Mehmet Sedef ve Serdar Özkan aklıma ilk gelen isimler.

Liverpool`dan sekiz yerken iyi, ama yenince Manchester takımı çok gençti gibi bir argüman komiktir.

Ayrıca bütün maç Beşiktaş`ın kontrolünde geçmiş, TELLO daha önce en az bir düzine kadar attığı golden bir tane daha atmıştır.

Müthiş bir gol kaçmıştır Beşiktaş adına.

* * * * *

Gelelim 1996 maçına.

Manchester tek kale kedinin fareyle oynadığı gibi oynamıştır Fenerle.

Hatta fare bile değil, kedinin tek kanadı kopuk bir sinekle oynaması gibi geçmiştir o maç.

Bolicin kariyerinin o mesafeden ilk, tek ve son vuruşu defans oyuncusunun poposundan göklere yükselmiş ve öne çıkmış olan o dönem açık ara dünyanın en iyi kalecisinin üstünden aşıp ,sonra tekrar aşağıya doğru alçalıp kaleye girmiştir.

Bütün maç Fenerbahçe adına sadece bu pozisyondan ibarettir.

Bunun harici 90 dakika topa bile dokunmamışlardır nerdeyse..

O işleri geçeceksin Rıdvan Hoca..

Son sözüm şudur,

Son 5 sezonda İngiliz 3 büyüklerinden 6 maçta 3 galibiyet alan başka -bırak Türk takımını- dünya takımı var mıdır?

Bu çok önemli bir portföydür...

RÜZGAR SAĞNAK / HABER1903
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)