Ana Menü

M.Denizli "Taraftar ve Takım Et ve Tırnak gibi olmalı"

Başlatan NoPasaran, Ağustos 31, 2009, 20:17:19

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Denizli, geçtiğimiz hafta yine antrenman sırasında yaptığı "kargalar" söylemine açıklık getirdi. Tecrübeli teknik adam, kendisinin kimseye 'leş kargası' sıfatını yakıştırmadığını, sadece etrafında klavuz kargaları bulunduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamada klavuz kargalarına işaret ettiğini belirten Mustafa Denizli, "Geçen hafta yaptığım açıklamalarda bir kargaşa yaşandı. Ben leş ve klavuz kargalarından bahsederken, kimseye leş kargası hitamında bulunmadım. Benim demeye çalıştığım, işler kötü gittiğinde akıl veren çok olur. Akıl vermek kolaydır. Sermaye veya birikim gerektirmez. Daha ligde 4 hafta oynanmışken ve planlarımızın 4 puan gerisindeyken, ortaya çıkarılan tablo çok kötü gibi gösteriliyor. Ben bu tabloyu yaratanlara tepki gösterdim. Böyle dönemler, bazen sezon başında, bazen de sezon sonunda yaşanır. Biz bu dönemi sezon başında yaşıyoruz. Bana göre 'klavuz karga' lafı da, hakaret içeren bir söylem değil. Benim kişiliğim kimseye leş kargası demeye müsait değildir. Bazen benim de akıl almaya ihtiyacım olur ama sürekli akıl verenler olursa sıkıntı yaratır. Ayrıca ben leş kargası lafını kimseye söylemediğim gibi, klavuz karga lafında da bir kişiyi işaret etmedim. Bu genel bir söylemdi" diye konuştu.

Denizli ayrıca, Beşiktaş'a son dönemde yapılan eleştirilerin normal olduğunu, çünkü şampiyonluğun ve başarının bir bedeli olacağını ve bu bedeli de ödediklerini ifade etti.

Tecrübeli çalıştırı şöyle devam etti:

"Ben mayıs ayının sonunda Egeli Genç İşadamları dergisine bir röportaj vermiştim. Röportajımın son bölümünde önümüzdeki sezon için daha çok eleştirileceğimizi, şampiyon olduğumuz dönemdeki eleştirilerimizin en az 5 katı eleştiri alacağımızı ifade etmiştim. Çünkü başarılı olmanın bir faturası vardır. Biz de bu faturayı ödüyoruz. Ama ne yaşadığımız puan kayıpları ne de aldığımız eleştiriler, Beşiktaş gibi bir takımı hedefinden şaşırtmaz."

Denizli, Beşiktaş'ın kötü performans sergilemesinin ve bu sezon başarılı olmasını engelleyecek tek nedenin, taraftarla takım arasındaki ilişkinin kopukluğunun olacağını vurgularken, Beşiktaş taraftarıyla, takımının et ve tırnak gibi olmasını istediğini söyledi.

Teknik adam, "Beşiktaş'ta taraftar ve takım arasında soğukluk yaşanmaya başladığı zaman başarısızlıklar gelmeye başlar. Biz taraftarımızla et ve tırnak gibi olmalıyız. Beşiktaş taraftarı takımına böyle zamanlarda sahip çıkmalıdır. Önümüzdeki dönemde takım rayına oturduğu zamanki destekten daha çok, şu an desteğe ihtiyacımız var. Beşiktaş'ın başarısızlığını hissedenler, ilk olarak takım ve taraftarın arasını açmaya çalışır. Ama Beşiktaş taraftarı bu oyuna gelmemelidir. Daha önce de taraftar ile takım arasındaki bütünlük bozulmuş ve Beşiktaş iyi olmayan noktalara gitmişti. Taraftarımız bu takıma sonuna kadar destek versin ve güvensin. Bu takım şampiyonlukları kazanacak güçtedir" diye konuştu.

Denizli, Beşiktaş'ın son oynadığı Gaziantepspor maçında Serdar Özkan ve özellikle Fabian Ernst'in oyundan alınmasının ardından tribünlerden yapılan tepkiye kendisinin de bir çok insan gibi şaşırdığını ifade ederken, bu konuyla ilgili şunları söyledi:

"Ernst'i oyundan aldığım zaman stattan yükselen tepkiye herkes gibi ben de şaşırdım. Ben oyunu başka bir gözle izliyorum. Yaptığım tercihler de kafamdaki planlamalara göre gerçekleşiyor. Ben de Ernst'i oyundan aldığım zaman, o an için takımdaki en iyi oyuncu olduğunun farkındaydım. Ama oynadığı bölgede farklılıklar yaratmaya çalıştık. Serdar Özkan da oyundan alındığı dakikaya kadar çok iyi işler yaptı. Ama 5 dakika daha sahada kalsaydı sakatlanacaktı. Her iki ayağına da kramplar girmeye başlamıştı. Ben şunu söylemek istiyorum, Serdar Özkan'ı bu sezonun en iyi kazanımlarından biri yapacağım."

Denizli, yeni transfer Tabata'nın beklentileri karşılayıp karşılamadığı ve son çare olarak transfer edilip edilmediği ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Tabata bizim sezon öncesi kadroya katmak istediğimiz oyuncu alternatiflerinden biriydi. Ancak şartlar ilgilendiğimiz diğer oyuncular değil de, Tabata'nın olmasını sağladı. Son dakikada çaresizlikten yapılan bir transfer değildir. Tabata bizim beklentilerimizi karşılayacak bir futbolcu. Taraftarımızın da içi rahat olsun."

Tecrübeli çalıştırıcı, A Milli Takımın 2010 Dünya Kupası Elelemeri'nde oynayacağı Estonya ve Bosna Hersek maçlarının ardından Beşiktaş ve Galatasaray'ın Avrupa Kupaları'ndaki karşılaşmaları sebebiyle derbinin ertelenmesinin her iki takım açısından da iyi olabileceğini belirtti.

Mustafa Denizli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben bu konuda polemik yaratmak istemiyorum. Ancak Milli Takımın hayati iki maçı sonrası Galatasaray ve Beşiktaş'ın yine Avrupa'da iki hayati maçı var. Bu süreçte oynanacak bir derbi maçı, her iki takımı da olumsuz etkileyebilir. Bu derbi karşılaşmasının ertelenmesi iki takım için de olumlu sonuçlar doğurabilir. Çünkü Milli Takımın yükünün çoğunu kaldıran da yine bu iki takımın oyuncuları. Ben bu konuda bir polemik yaratıp ertelensin veya ertelenmesin demiyorum. Ancak durum ortada."
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Tabata bizim sezon öncesi kadroya katmak istediğimiz oyuncu alternatiflerinden biriydi

en son alternatif herhalde?

2 milyon fazla ver, al Riquelme gibi bir yildizi..
30 yasindaki tabataya 8 milyon verenin aklindan süphe ederim..

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

+18 !

Mustafa DenizLi mecburiyetten Tabata'yı aLın demiş ..

Ama yönetime 8 miLyon euro verin dememiştir eminim ..

IL Capitano

Turk statusunde oynamasina cok mu var bu Tabatanin? kurallari tam olarak bilmiyorum ama olabilir heralde.örnek Nobre
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

[KralKartal]

Alıntı yapılan: +18 ! - Eylül 01, 2009, 12:31:17
Mustafa DenizLi mecburiyetten Tabata'yı aLın demiş ..

Ama yönetime 8 miLyon euro verin dememiştir eminim ..

Transfer sezonu basliyor, baslamadan alacagin futbolcular belli olmali,
belli degilse 2 ay icinde cok IYI arayip tarayip alman gerekir futbolculari..
Git brezilyadan al futbolcu...

8 milyona almanyanin en kral futbolcusunu getirirsin,
hani Finki aldin, bir alman daha alda bir ise yarasin...

Mecburiyetten diyorsa bu hocanin sucu, futboldan anlayan hoca
alacagi satacagi futbolcuyu bilmeli...
Son ana kadar bekleyipte mecbur demek yanlis...

+18 !

Son ana kadar bekLeten yönetimdir hocanın bu konuda hiç bir kusuru yoktur ..

Senin yönetimin iş biLmezse sen tek başına istediğin kadar oyuncu iste aLınamaz ..

Yine bir kumar oynadık .. Sonucunu hep beraber görecez ..

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

Simurg

taraftar tepki veriyor haklı olarak veriyor para demirörenin direk cebinden çıkmıyor
Taraftara kaç haftadır sevinç vermiyorsanız et tırnak hikayesini demeniz çok saçma
biraz moral verin yönetimin haline baktıkça içimiz kararıyor
artık huzur istiyoruz

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Cem Goren

hocam zaten bu taraftar takımın elı ayagı olmus
yaptıgın resmen demogojıden bska bırsey degıl gol atamıyoruz sen once onu coz bırak taraftar-takım bagını maç ızlerken sınır krızlerı gecırıyoruz bunun bı cozumunu bul once
altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Alıntı yapılan: +18 ! - Eylül 01, 2009, 13:00:36
Son ana kadar bekLeten yönetimdir hocanın bu konuda hiç bir kusuru yoktur ..

Senin yönetimin iş biLmezse sen tek başına istediğin kadar oyuncu iste aLınamaz ..

Demek ki otorite sahibi degilmis Denizli, bosmus o zaman..
Istedigi oyuncuyu aldiramiyorsa, ISTIFA etsin simdiden..

Yani nasil hocanin sucu degil, bas baya hocanin sucudur...
Istedigin olaylar olmazsa, ya olur yada giderim dersin,
8 milyon euro para varsa, istedigin oyuncuyuda alma imkanina sahipsin.

Bir teknik direktor istenilen oyunculari listeler yonetimde alir veya alamaz..
Transfer sezonu baslayana kadar uyu, basladiktan sonrada, gereksiz isler yap,
anca MERAK ETMEYIN ALACAZ deyin, sonra bizim taraftarda QUARESMA sevdasina
tutulsun, hep birlikte QUARESMA istiyoruz, KOMIK duruma dusuyoruz,
sonrada YUZUMUZU GULDURUN diyoruz, QUARESMA gelecek diye inanlar hala var mi acaba?
TABATA yeter bize, biz kim QUARESMA kim...

NoPasaran

Bence bu olay Türkiye'de böyle ihsan..

Bugün Real Madridin hocası kafasına göre transfer yapamaz..İStediği oyuncuyu söyler ve ona göre transfer yapılır..Yani özellikler verilir Real Buna göre en iyisini bulmaya çalışır..

Mustafa Denizli, Tabata konusunda 10,5 numara istiyorum dedi.Adamlar 10 numara aldı :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Büyükmustafa

Ronaldo'yu gölgede bırakacak transfer yapacağız diyen bir yönetici olduktan sonra hoca Morinho olsa ne fayda.

keskinli

delgadonun anlasmasinin askiya alinmasi daha erken olsaydi,belki baska alternatifler üretilebilirdi
ne hocanin nede yönetimin sucu var burada,anlasilan delgado gec ikna edilebilmis
ayrica ben tabatayi begeniyorum,nicin tabataya bu kadar tepki var anlamiyorum
gerci benim begendigim oyunculari kimse begenmiyor ya olsun,örnek delgado :)
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ersin Develi

Beşiktaş Kulübünde MECBURİYETTEN Kelimesinden Nefret Ediyorum..Ben Anlamıyorum Ernst Alınırken Ben Getirdiğim Derken,Tabata da Neden Mecburiyet Oldu,Beşiktaş Kulübü İstemediği hiç birşeye MECBUR Bırakılamaz..Evet Tabata Kötü bir futbolcu değil,ama ödenilen ücreti duyunca bu paraya neden Daha iyi bir orta saha alınmadı diye soruyor insan.

NoPasaran

O paraya aha iyisi alınabilirdi ancak yıllık 3-4 milyon dlarda kendisin vermek istemediler sanırım..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net