Ana Menü

Tupac Şimdi de Senarist!

Başlatan Guti ORÇ., Mart 07, 2009, 21:24:18

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Guti ORÇ.

Tupac Amaru Shakur hiphop dünyası için her zaman,her manada çok büyük bir ilgi kaynağı olmuştur. Müzik hayatının yanı sıra "hızlı" özel hayatı da sık sık kendisini gündeme getiren sebeplerden biriydi. Bugün hala daha dünyanın birçok yerinde "Öldü mü?, Yaşıyor mu?" tartışmaları sürerken sık sık yeni albümlerde Tupac'ı dinledik. Ortalığı kasıp kavurduğu dönemlerde sadece albümlerle çıkmadı sevenlerinin karşısına. "Gang Related", "Bullet", "Poetic Justice", "Juice" ve şu an sayamadığım bir çok filmde yer almışlığı da vardır Tupac'ın. Türkiye'de Tupac üzerine çok derin araştırmalar yapmış arkadaşlar var, hatta eskiden Tupac adına çeşitli siteler de mevcuttu, o arkadaşlar varken bana laf düşmeyeceği için ben sadece asıl vermek istediğim habere geliyorum.

Tupac'ın 1995 yılında hapishanedeyken yazdığı "Live 2 Tell" adlı film senaryosu ilerleyen zamanlarda kanlı canlı hale gelebilirmiş. Genel hatlarıyla, bir uyuşturucu çetesi liderinin, belli bir zaman sonra uyuşturucu işinden kendini sıyırmaya çalışmasının anlatıldığı senaryo 2005 yılından beri Hollywood'da çeşitli şirketler arasında el değiştirmekteymiş. Şu anda "Insomnia Productions" ın elinde olan senaryonun tarih her an değişebilir olsa da 2010 yılında çekimine başlanabileceği belirtilmiş. Müzisyen Tupac'ı gördük, şair Tupac'ı gördük, oyuncu Tupac'ı gördük bir de senarist Tupac nasıl oluyor onu görecek gibiyiz.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0482538

Kaynak: Hiphoplife.net

BJK_Kübra

Vay be büyük rapçi senaristte oldu ama kendiside olsaydı keşke..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

[KralKartal]

Ah ulan, o kursunlar seni mi buldu...

ölmedin dedik, orataya cikacak dedik, yoksun hala,

eserlerin ortaligi toz duman ediyor

senin yoklugunu firsat bilenler senin tahtini almak istiyor,

ama nafile....

Herkes biliyor, en kral rapci sensin, senin tahtini kimse elinden alamaz...

THUG LIFE ! West Side
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi