Ana Menü

"Pazar Günü Genel Kurul Naklen Yayınlansın!"

Başlatan CR7, Şubat 13, 2009, 19:19:36

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

13.02.2009 16:33:00
Tuğrul Yenidoğan: "Akıl almaz ihbarlar alıyoruz. İnanmak dahi istemiyoruz. Pazar günü BJK Genel Kurulu, BJK-TV tarafından canlı olarak yayınlanmalı. Olası çirkinliklerin önüne geçmenin tek yolu bu..."
Medyaspor Genel Yayın yönetmeni ve 25 yıllık BJK Genel Kurul üyesi Tuğrul Yenidoğan, Pazar günü gerçekleştirilecek Mali ve İdari Genel Kurul öncesi birbirinden çarpıcı açıklamalarda ve uyarılarda bulundu:
TBMM OTURUMLARI YAYINLANIYOR DA, BEŞİKTAŞ KONGRELERİ YAYINLANAMIYOR!
Gizli celseler hariç T.B.M.M. oturumları bile televizyondan naklen yayınlanıyor. Beşiktaş Genel Kurulu'nun görüntüleri ise "kayıtlar bozuk çıktı" gerekçesiyle Divan Başkanlığı'na dahi teslim edilemiyor. Milyonlarca taraftara sahip kamu yararına bir derneğe bunlar yakışmıyor. Kimden ne saklanıyor, neyin üzeri örtülmek isteniyor? Pazar günü Mali ve İdari Genel Kurul canlı olarak yayınlanmalı. Beşiktaş'a yaraşır olgunlukta ve düzeyde genel kurul gerçekleştirmenin tek yolu bu.
BJK-TV Çarşamba günü Fulya Süleyman Seba Kompleksi'nin açılış törenini naklen yayınladı. BJK-TV'nin elinde gerek canlı yayın arabası gerek kamera ve ekip olarak her türlü olanak mevcut. Kongre canlı olarak yayınlanmıyorsa, BJK Yönetim Kurulu istemediği için yayınlanmıyor demektir. Bu da "Beşiktaşlıdan bir şeyler mi saklanmak isteniyor?" sorusunu gündeme getirir...
AKIL ALMAZ İHBARLAR ALIYORUZ!
Gerek Kanal Biz'de yayınlanan Spor Meydanı programında, gerek Medyaspor'da BJK kongreleri ile ilgili bazı görüntüler yayınladık. Amacımız, bu görüntülerin Beşiktaş'a yakışmadığının altını çizmek ve Pazar günü benzer görüntülerin yaşanmasının bir nebze olsun önüne geçmekti... Bu görüntüleri, Beşiktaş'ı içten içe kemiren bir hastalığın röntgen görüntüleri olarak kabul edin. Bünyeyi zayıf düşüren virüslerin teşhisi olarak görün. Teşhisi sağlam ve belgeli olarak ortaya koyacaksınız ki, tedavi gerçekleşebilsin.
Uzun süredir türlü ihbarlar alıyoruz. Kongrede görev yapacak güvenlik görevlilerine "Oylama sırasında arka giriş kapılarından salona girin ve yönetimin ibrası yönünde el kaldırın!" talimatı verildiği dahi ihbar edildi...
Zaten bir takım dernekler üzerine organizasyona gidildi. 5 yıldızlı otellerde yer ayırtıldı. Kongreye yönetim yanlısı bir takım grup ve dernek üyelerinin taşınması için otobüsler ayarlandı. Beşiktaş Genel Kurul üyesinin senede bir kez konuşma hakkı var. Senede bir kez BJK yönetim kurulunun yanlış uygulamalarını eleştirme hakkı var. Senede bir kez alternatif çözüm önerilerini seslendirme hakkı var... Ancak görüyoruz ki, Beşiktaş yönetimi Beşiktaş Genel Kurul üyesinin "senede bir kez" konuşmasına, kendi doğrularını açıklamasına dahi önlem almaya çalışıyor... Başkan kısa bir süre önce çıktığı televizyon programında "Herkes Susacak!" diye birkaç kez üzerine basarak çağrıda bulunmuş, Beşiktaş'ı nasıl bir yönetim anlayışıyla yönetmeyi arzuladığının ipuçlarını vermişti...
KONGRE TARİHİ BİLE, ASLINDA NEYİN AMAÇLANDIĞININ BİR BELGESİDİR!
2000'li yılların başından beri Şubat ayının ilk yarısında gerçekleştirilen Mali ve İdari Genel Kurul hatırlamıyorum. Kongre tarihi belirlenirken bile BJK Yönetimi tarafından son derece ince hesap yapılması enteresan. "Fulya Kompleksi Gelirlerinin Kırdırılması" izninin geçirildiği kongre 26 Şubat'ta yapılmış ve Fenerbahçe karşılaşmasının olduğu güne denk getirilmişti. Bu kongre de son derece önemli Trabzonspor karşılaşmasına denk getirildi... İsteniyor ki genel kurul üyelerini, o öğleden sonra adım adım oynanacak önemli karşılaşmanın heyecanı sarsın. Genel kurul üyesinin ilgisi kongreden kopsun, maça kaysın... Zaten "Lay lay lom..." diye tezahüratlar yaparak el kaldırıp indirmeye hazır bir takım kişiler salonda konumlandırılıyor. Zaten bu kişilerin ceplerine bedava maç davetiyeleri ve biletleri konulmuş oluyor... Ama aslında olan Beşiktaş'a oluyor... Beşiktaş'ın geleceği "Lay lay lom...." sesleri arasında tezahüratlarla tüketiliyor...
BEŞİKTAŞLI'NIN ATEŞLE İMTiHANI!
Beşiktaş'ın geleceğinin kurtarılması için Pazar günkü kongre bir mihenk taşı. Bir dönüm noktası... Bu kongre de, son birkaç yıldır yapılan kongrelere benzer şekilde geçerse, Beşiktaş'ın kurtarılacak bir geleceği de kalmayacak. İsterseniz bunun nedenlerini, yarın, yine Medyaspor'da anlatmaya çalışayım...
(sürecek)         
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

BJK TV veriyor genel kurulu canlı olarak izleyebilirsiniz
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)