Ana Menü

Yusuf Beşiktaş'ı fena yakacak!

Başlatan eRe, Ocak 15, 2009, 14:09:46

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Milliyet Gazetesi yazarı Nilay Yılmaz, Beşiktaş'ın transfer ettiği Yusuf Şimşek ile ilgili ortaya müthiş bir iddia attı. O yazı:   Milliyet Gazetesi yazarı Nilay Yılmaz'ın, Beşiktaş'a transfer olan Yusuf Şimşek ile ilgili iddiası gündeme bomba gibi düştü. Yılmaz'a göre Yusuf Beşiktaş'ın başını yakacak. Peki neden? İddianın ayrıntısı Yılmaz'ın yazısında gizli:

Yusuf geldi mi?

Nereden başlamalı ki bu yazıya...
Mustafa Denizli'nin takımın başına geldiği zaman dediği "bu takımın fazlası var, eksiği yok" cümlesinden mi? Yoksa doğrudan Yusuf Şimşek'in transferinden mi?
Geçen hafta Denizli'nin eski göz ağrısı Yusuf Şimşek Trabzonspor'a gitti gidiyor derken Beşiktaş'a transfer oldu.
1975 doğumlu bir futbolcunun 10 numara olarak Beşiktaş'a transferi birçok insanda şaşkınlık yarattı... Bir de Yusuf'un Bursaspor'daki harikalar(!) yaratan performansını düşününce bu şaşkınlık bir kat daha arttı.
16 lig maçının 6'sında oynamayan, 8'inde 90 dakika oynayan, diğer 2 maçta ise toplam 21 dakika forma giyen Yusuf topçuluğunun sonbaharında oldu da bitti maşallah derken, herkesten çok, doğuştan Beşiktaşlı oldu...
Şut atmadığını, kafa vuramadığını, vole vuruşu yapamadığını söyleyen Yusuf Şimşek Denizlispor'dayken çocukluğundan beri Fenerbahçe'liyken, şimdi doğuştan Beşiktaşlı... Çalsın davullar sazlar... Tey tey tey...
Yönetimin başarısı!!!
İşte böylece "sevgili ve saygılı" Beşiktaş yönetimi, cümle alemi kendine güldürecek, tarihe geçecek bir işe daha imza attı...
Bursaspor'a 600 bin euro para, Tuna Üzümcü ve Aydın Karabulut'u verdi Beşiktaş, üstelik bu yılki ücretlerinin tamamını da ödemek şartıyla (3 yıl içinde 500 bin euro öderse geri alabilecekmiş Aydın'ı. Gerçi bu satırlar yazılırken Aydın'ı Bursaspor'a gitmeye hâlâ ikna edememişlerdi). Yusuf'a ise 1.5 yıllık 1 milyon euro...
Yani, habersizce verilen futbolcuları çıkarsan 1 milyon 700 bin euro Yusuf'un Beşiktaş'a maliyeti...
Ancak!
Bilenler bilir... Geçtiğimiz sezon sonunda askerlik sorunu sebebiyle Yunanistan'ın Skoda Xianthi takımıyla görüşen, hatta bir protokol imzalayan Yusuf'un, transfer ücretinin bir bölümünü de peşin aldığı ortaya çıkmıştı!
Askerlik konusuna ilişkin yeni bir düzenleme getirilince Yusuf tabiî ki aldığı peşinatı geri vererek Türkiye'nin yolunu tuttu, ama Skoda Xianthi yönetimi bu durumu kabul etmeyerek FIFA'ya başvurdu (Aynen Ersan Martin'de olduğu gibi. Biliyorsunuz, Ersen Martin'in Recreactivo Huelva ile yaptığı sözleşmeden sonra Trabzonspor kabul etmese de FIFA, Huelva lehine karar vermişti).
FIFA'da olan davaya ilişkin 4 ay içinde karar verilecek. Ve söylenen o ki Yusuf yüzde 99 ceza alacak...
Bu konuya ilişkin benim bildiklerim, duyduklarım bunlar... Eğer yanılırsam özür dilemesini de bilirim...
Ama görünen o ki bu transferde 600 bin euro para ve iki futbolcuyla en karlı çıkan taraf Bursaspor olmuş. Beşiktaş'a ise her zamanki gibi olanlar olmuş... Başkana borç tavana vurmuş...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

keskinli

cok ilginc bi haber
gercekse büyük rezalet olur
baskanida hocayida yakar
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

e yusuf ceza alırsa bizle ne alakası varki  ::)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Eskiden aslinda pek inanmazdim, bizim kendi kuruntumuz derdim ama artik medyadan kulubumuze karsi acayip bir karalama politikasi olduguna resmen inanmaya basladim.
bir gun söyle yuzumuzu gulderecek bir haber cikmaz mi yahu?

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

CR7

trabzon alsaydı hiç bunlar konuşulmayacaktı
ama biz alınca olay oluyor adam mı o deniliyor
basın Beşiktaş antipatizanı
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

kartalpenchesi

bende doğru olduğuna inanmıyorum ama eğer doğruysa çok kötü rezil oluruz
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.