Ana Menü

Kim ikna edecek? Demirören mi Denizli mi?

Başlatan siyahbuz, Ocak 14, 2009, 17:34:43

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

siyahbuz

Demirören: "Geremi yıllardır Avrupa´da oynuyor, üstelik Türk Futbolu´na da yakın bir isim. Uyum sorunu çekmez, çok faydalı olur..."

Denizli: "Alman oyuncular makine gibidir; Disiplinli, kararlı, mücadeleci... Kulübün şartlarına uyarsa benim ilk tercihim Ernst..."
Yusuf Şimşek'i Trabzonspor'un elinden alarak transferdeki ilk bombayı patlatan Beşiktaş'ta sıcak saatler yaşanmaya devam ediyor. Ön libero için Geremi, Obodo, Appiah ve Ernst dörtlüsüyle dirsek temasında bulunan; Bobo'nun St. Etienne'e satılması ihtimalini göz önünde tutarak Middlesbrought'dan ayrılması kafasına koyan Mısırlı yıldız Mido'yu gündemine alan Siyah-Beyazlılar'da dün 'geceyarısı operasyonu' vardı. Masanın bir ucuna Başkan Yıldırım Demirören, diğer ucuna ise Mustafa Denizli oturdu.

Geceyarısı operasyonu...

Çok gizli bu zirvenin tek maddesi, transferdi. Öncelikle futbolcularla yapılan görüşmeler hakkında Denizli'ye bilgi veren Demirören, daha sonra kendi fikirlerini sıraladı: "Afrikalılar hakkında özellikle disiplinleri konusunda genel bir ön yargı vardır. Ancak bizim görüştüğümüz isimler çok farklı. Geremi yıllardır Avrupa'da oynuyor. Gerçek bir profesyonel ve ayrıca Türkiye'yi de çok iyi tanıyor. Uyum sorunu çekmez. Obodo da İtalya'da kariyer yapmış bir isim. Ancak benim ilk tercihim Geremi'dir..."

Sütten ağzı yanan...

Başkan'ın sözleri sona erdiğinde, Denizli düşüncelerini aktarmaya başladı: "Yıllardır bu işin içindeyim ve bir çok Afrikalı oyuncuyla çalıştım. Takım disiplinine adapte olmakta zorluk çektikleri aşikar. Çünkü profesyonelliği gerçek anlamda yaşamıyorlar. Fakat Alman futbolcular makine gibidir. Profesyonel, disiplinli, kararlı ve mücadeleci. İşte bu nedenle, kulübün de şartlarına uyarsa, Ernst'in alınması yönünde oy kullanıyorum..."

Bulut ve Doğan zirvede

Demirören, bu gelişme sonrası hiç vakit kaybetmeden menacer Ahmet Bulut ve birlikte çalıştığı Beşiktaş'ın eski futbolcusu Mustafa Doğan'ı otele çağırdı. Hem Ernst hem de kulübü Schalke hakkında Bulut ve Doğan'dan bilgi alan Demirören, Denizli'nin talebi üzerine bu transferi 1. sıraya yerleştirdi. Schalke ile resmi görüşmelere henüz başlanmadı; ancak Alman Kulübü'ne yakın kaynaklar 3.5 milyon Euro bonservis bedeli isteneceğini ifade ediyor. Ernst'in yıllık talebi ise 1.5 milyon Euro civarında...

Seriç gider, iş biter...

Ernst için çalışmalara hız verilirken; Geremi, Obodo ve Appiah konusunda da temaslar kesilmedi. Geremi ile Obodo'nun maliyetlerinin Ernst'e oranla daha düşük olması beklenirken; Appiah'taki sıkıntı büyük. Çünkü Nijeryalı oyuncunun hem Fenerbahçe ile hukuki sorunları sürüyor hem de 1.5 yıldır futboldan uzak... Gelinen noktada kesinleşen şu; Seriç gönderilecek ve hafta sonuna kadar yukarıdaki isimlerden birisi transfer edilecek.

Orhan YILDIRIM
tek aşk beşiktAŞK!!!!