Ana Menü

Tugrul Yenidogandan Kapak...

Başlatan [KralKartal], Ocak 07, 2009, 14:32:13

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Bu Fotoğrafa Çok Dikkatli Bakın!

Tuğrul Yenidoğan analiz etti: "Bu fotoğrafa çok dikkatli bakın! Orada Beşiktaş gerçeğini göreceksiniz. Beşiktaşlı'nın gözünün günü kurtarmak amaçlı nasıl boyandığını fark edeceksiniz!"

Ne olmuştu ligin son maçında? Beşiktaş hakem Cüneyt Çakır tarafından katledilmiş ve Galatasaray'a mağlup edilmişti.... Ben değil, Beşiktaş başkanı böyle iddia ediyordu... Yanındaki yöneticilere "sahaya dalın, hakeme tepki gösterin" talimatı vermişti... Sonra da bu konuda kendisine soru soran gazetecilere "Az bile yaptılar!" diyerek yöneticilerine tepki göstermişti...
Bununla da yetinmemiş, PFDK başkanının yanına gitmiş, hesap sormuş, bununla da hırsını alamamış, Oğuz Sarvan'ın muhterem validesinin hatırını sormuştu...
Beşiktaşlı taraftarlar da "Helal olsun aslan yürekli başkanımıza. Haklarımızı nasıl da koruyor. Yürüyelim peşinden... Herkes sussun, tek vücut olsun!" diye hareketlenmişti...
Daha doğrusu, geçmişten ders almayan ve hâlâ duygusal istismara açık bir grup taraftar bu şekilde düşünüvermişti...
Çok değil, bütün bunlar sadece 15 gün önce olmuştu...
Sonra ne oldu?
İşte dünkü "son derece dostane" fotoğraf ajanslara düşüverdi...
Şaşırdım mı?
Hiç şaşırmadım...
Beşiktaş başkanı, yeni teknik direktörünün imza töreninde "nasıl bir duruşa" sahip olduğunu, hangi ilkeler doğrultusunda hareket ettiğini zaten açık açık beyan etmişti?
Ne demişti?
"Benim başkan olduğum sürece Mustafa Denizli bu takımın başına gelemez" demiştim. Ancak aile dostumuz Denizli'yi arayarak durumu izah etmiş, o dönemde neden öyle söylemek zorunda olduğumu anlatmıştım!
Yani neyi gayet anlaşılır bir dille beyan etmişti?
"Siz bakmayın benim buram buram hamaset kokan açıklamalarıma. Taraftarıma bir şey söylerim, perde arkasında tam aksini yaparım. Benim için önemli olan, kulüp, ilke, o, şu, bu değil... Tek önemli olan benim. Benim bu koltukta oturmaya devam etmem de aynı derecede önemlidir. Gerisi hikâyedir!"
"Peki, Beşiktaş başkanı bundan sonra daha fazla neler yapabilir?" diye sorarsanız, "Her şeyi yapabilir" diye cevap verebilirim.
Örneğin şu aralar yayıncı kuruluştan şikâyetçi değil mi? Taraftarı Lig-TV'nin protesto edilmesi konusunda yüreklendiriyor değil mi? Size garanti veriyorum, en geç 2-3 aya kalmadan Şansal Büyüka ve daha üst düzey Digitürk yetkilileriyle bir araya gelecek, objektiflere gülümseyecektir. Hele Şansal Bey, bu hafta olduğu gibi eleştiri dozunu biraz yükseltirse bu süre daha da kısalabilir. 10-15 gün içinde vuslat gerçekleşebilir, aynı fotoğraf karesinde dostane biçimde görünebilirler.
Tüm bu gerçekleri görüp de hâlâ uyanmayan Beşiktaş taraftarına ne tavsiye ederim, diye sorarsanız, şunu tavsiye ederim:
Öncelikle yürekten değil mideden kulübe bağlı olanlarını bir tarafa ayırıyorum. Onlar her zaman vardı, bundan sonra da var olmaya devam edecekler. Sadece son birkaç yıldır meydanı boş bulunca biraz daha palazlandılar, ama çok da önemli değil. Sonunda defterleri dürülür, maskeleri düşürülür,  hesaplarını vermek zorunda kalırlar.
Geriye kalan çoğunluğa, gerçek Beşiktaş taraftarına gelince: Onların durumunu Süleyman Seba çok önceden görüp "Bazılarını bir zaman aldatabilirsiniz. Bazılarını her zaman aldatabilirsiniz. Ama herkesi her zaman aldatamazsınız!" diyerek gerekenleri ifade etmişti. Benim tek umudum, "her zaman aldanmayanların" günün birinde çoğunluğu oluşturur duruma gelmesi... Yoksa Beşiktaş diye bir şey kalmayacak ortada...

Tuğrul Yenidoğan
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

+18 !

heLaL oLsun tugruL yenidoğan hisLerime tercüman oLmuşsun..

naanreelburn

adam başta dewam da edıor 2010 da iktidar olur o zamanda görürürz

erdibatmaz

adam güzel yazmış
ben de umuyorum sessiz çoğunluğun ortaya çıkıp mideden bağlı olanları indirmesini..
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

keskinli

bu yazi anlayana...
anlamayanlarda bilet pesinde kossun dursun
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

anlayanlar var, adami hain ilan ettiler nerdeyse..
dogru soyleyenlere hep yaptiklari sey
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Çok güzel yazmış vede çok doğru şeyler yazmış.
Tabi anlayana...
Bölünür senin için uykular!

Cem Goren

çok yerinde ve guzel bir yazı içimizden gecenleri anlatmış resmen
bravo :alkis
altın kapılarımız kan oldu tayfun

BJK_Kübra

Valla Tuğrul Yenidoğan'ın ellerine sağlık helal olsun ona gerçekten.. Öyle güzel yazmışki her kelimesi sonuna kadar doğru.. içimizi okumuş resmen..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

K.D

çok iyi bi yazı beşiktaşlının söylemek istedikleri bunlar işte...
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

ilhan mansız_melis

bu adamı sevmeyen var mı ya !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.