Ana Menü

Gelen gideni aratıyor

Başlatan Simurg, Kasım 17, 2008, 13:51:35

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Gelen gideni aratıyor
Beşiktaş'ın bugün oynadığı ve deplasmanda Bursaspor ile 0-0 berabere kaldığı Süper Lig'in 11. hafta maçı

Gelen gideni aratıyor
[/t]
Beşiktaş'ın bugün oynadığı ve deplasmanda Bursaspor ile 0-0 berabere kaldığı Süper Lig'in 11. hafta maçı, teknik direktör Mustafa Denizli'nin Siyah Beyazlı takımın başında çıktığı 5. lig maçı oldu.

Denizli, Beşiktaş'ta göreve başladığı gün 14 puanda lider olan Beşiktaş, aradan geçen 5 haftada sadece 8 puan topladı ve 22 puanda kaldı.

Sezona Ertuğrul Sağlam yönetiminde başlayan Siyah Beyazlılar, genç teknik adam yönetiminde çıktığı 6 maçta 4 puan kaybetmesine rağmen, Mustafa Denizli yönetiminde oynanan 5 lig maçındaki puan kaybı ise 7 oldu.

Denizli yönetimindeki Beşiktaş, Kayserispor'a yenilirken, Sivasspor ve Bursaspor ile berabere kaldı. Ertuğrul Sağlam'ın görev yaptığı ilk 6 haftalık periyotta ise Siyah Beyazlı takım Trabzonspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında puan kayıpları yaşamıştı.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ZeMaHŞeR

aDaM GiBi aDaM eRTuĞRuL SaĞLaM

Denizli 5 maçta 7 puan kaybetti... daha ne denilebilirki?
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

carlito1903

Böyle karşılaştırmalar yapmak bana çok saçma geliyor, o olsaydı böyle olurdu bu olmasaydı şöyle olurdu demek pek mantıklı değil...

Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim;

Ertuğrul hoca olsaydı şu durumdan daha kötü olmazdık bence...

IL Capitano

Ertugrul hocayla Denizli hocayi sene sonu gelir, oturur karsilastiririz..simdi cok erken.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Kör ölür badem gözlü olur, kel olur sırma saçlı olur..

Ertuğrul Sağlam kalsa idi belkide daha iyi sonuçlar alırmıydık bilmiyıorum alabilirdik belkide. Örneğin Bursayı yenebilirdik..

Ancak yine diyorum Sağlamın kalması çok anlamsız olurdu. Ben geleceğe umut ile bakabiliyorum. Beşiktaş iyi yolda arkadaşlar kim ne derse desin iyi yolda. Problemlerimiz elbette var ancak bunun en az suçlusu Mevcut hocamızdır bence :) Kötü zamana denk geldi , önemli maçlara çıktı şanssız puanlar kaybetti..Gelecek daha güzel olacak ancak biraz sabır etmek lazım.

Ertuğrul Sağlam döneminde olan bir tek şey bu dönem olmuyor kimse farketmiyor bunu

"Yönetim hiç bir şeye karışmıyor"

Bu durup duruken olan bir olay değil. Bazı şeylere verilmesi gereken çeki düzen verildi diye gözlemliyorum..

Önce sağlam durmayı bilelim, güvenelim başarı zaten gelecektir bir şekilde..

Serdar Bilgili yıldız oyuncu alacakmısını diyen basın mensuplarına şöyle yanıt vermişti bir TV programında

"Önce doğru yönetilmeliyiz. Doğru yönetimler para kazanır anlık başarılardan ziyade gelecekle ilgilenir. Ondan sonra Yıldız oyuncuda gelir,şampiyonlularda demişti"

Malesef Sağlam ile uzun süreli bir başarı imkansızdır. Taraftarımızın şimdiki ifadelerinin hepsi yalan geliyor bana. Gitmesini o dönem en çok biz istyorduk çünkü artık sabredecek zaman kalmamıştı.Yüzleri gülmeyen oyuncualrdan kurulu bir takım vardı şimdi bu durum değişti..

Şu anki sorunumu kazanmayı bilmiyoruz ve bunun hoca ilede çok alakası olduğunu düşünmüyorum. Bu takımın yapısından kaynaklanan bir durum. Bunu öğrenmeleri lazım ve buda zamana bakar..

Ama şuda bir gerçek en kötü bu durumda olunabilirdi ve olundu :)

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Cok haklisin Volkan, yazdiklarinin hepsinin altina imzami atarim, sizi bilmiyorum ama ben Besiktasi seyrederken her gecen mac daha zevk aliyorum, ileri ucun son vuruslari biraz daha iyiye giderse cok iyi bir takim olacagiz bu kesin.

ne cabuk unuttunuz Ertugrul hocanin oynattigi tek forvet , 6 defansif oyunculu sistemi? Ve bu sistemle biz son dakikada 3. geldik ligde.Ne bir kupa ne bir basari. Akillarda kalan maalesef 8-0..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

pAscAliAnUmut

O konuda katlıyorum. Puan kaybettiğimiz hangi maçta rezalet bir futbol oynadık. HEp bireysel hatalar yüznden puan kaybettk. Umarım Mustafa hoca hakkında yanlış düşündüğünüzü kısa zamnda anlarsınız.

Bakalım böyle konuşlanlar iki hafta sonra Fener galibiyeti alınınca ne diyecekler..
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

keskinli

karsilastirma yanlis olur ama mustafa hocada cok hatalar yapiyor
gol atmak icin forvetlerin sahada kalmasi gerekiyor
holosko ve nobreyi cikarip serdar özkan ve boboyu almanin anlami neydi aceba?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: keskinli - Kasım 17, 2008, 17:52:03
karsilastirma yanlis olur ama mustafa hocada cok hatalar yapiyor
gol atmak icin forvetlerin sahada kalmasi gerekiyor
holosko ve nobreyi cikarip serdar özkan ve boboyu almanin anlami neydi aceba?

taze bir ilaçtı o mevkiye ama tutmadı maya.

başka bölgeden oyuncular çıkartsaydı hoca bu seferde açıklar verebilirdik ve mağlupta olabilirdik.

mağlup olsaydık burdaki tüm yorumların boyutu daha farklı olurdu.

Ama kötüde oynamadık abi. nobre o golü atsaydı galip gelseydik bu seferde iyi yönden başka boyutlarda yorumlar olurdu bu topiclerde.

Ben Mustafa hocaya güveniyorum ve ilk yarıya kadar ki başarı çizelgesi onun hakkındaki görüşümü değiştirmeyecek onun kurduğu bir takım değil çünkü. en azından seneye iyi işler yapacağını düşünüyorum hocamızın.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

cinc

seneye kadar kalır mı ki..?? :D
gittin... bense sadece arkandan baktım! söleyecek o kadar çok şeyim wardı ki ama ben söyleyemedim..! sadece baktım...

carsi52

Ertuğrul Sağlam ve Mustafa Denizli'yi şimdi kıyaslayamam.
Ama bursa maçının sorumlusu denizli'dir :)
Bölünür senin için uykular!

erasca

en azından adam gibi keyif veren bi futbol var ortalıkta...ayrıca Mustafa Denizli ile oynadığımız maçlar da çok zorlu maçlar...bence ligde şampyonluğu etkileyecek maçlardı...bur maçlarda da Mustafa Denizli nin değil forvetlerin eksiğini yaşadık...bide şansın.Bursa Maçında 3 top çizgiden çıktı....

Alp Erdem

Ertuğrul SAĞLAM olsa biz bu durumda olmazdık

sametx

olmazdık tabı bence çok arıcaz ertugrul saglamı ertugrul saglam samsunspor'un basındayken yalan olmasın 6 macta 2 galıbıyet mı ne almıs son sırada artık ve herkez ertugrul saglamın gıtmesı tarafındaymıs ama baskanları ertugrul saglamı gondermemıs vee önündekı 6 macta 6 galıbıyet ve 6. sıraya gelmıs samsunspor sizce biz tek yenılgıyle gondermekle haklımıydık haksızmıydık bır arsene wenger en azından 20 senedır arsenalın basında ve daha dogru duzgun bır sampıyonlugu ve hıc sampıyonlar lıgı kupası almamıs daha nede uefa sizce biz ertugrul saglama haksızlık yapmadık mıı harbi ADAM GİBİ ADAM ERTUGRUL SAGLAM'''
sametx

NoPasaran

Uefa kupasına kalamıyorsan , hezimete uğruyorsan geçen sene hem kupa hem lig kaybedip şapiyonlar liginde rezil oluyorsan o hocanın orada durmasının pek bir anlamı yok..

Ben sık sık hoca değişimlerine karşı bir adamım. Çünkü hocanın öyle çokta etkisi olduğuna inanan birisi değilim. Ertuğrul gider denizli geli,r aynı oyuncularla çok bişey değişmez ancak güven çok önemlidir. Ertuğrul Sağlama ne camia ne takımdaki futbolcular güveniyordu nede taraftar olarak biz güveniyorduk..O yüzden kalmasının bir anlamı yoktu..

Yukardaki örneği veren arkadaş Samsunspordaki Sağlam örneği için diyorum acaba o örneği yeni hocası için neden düşünmüyor anlamıyorum. Mustafa Denizli kendi dışındaki bir kadronun başına gelmiş zor maçlara çıkmış ve muhtemel yani olası sonuçlar almıştır.ç Hepimiz daha iyisini istiyorduk ama olmadı.

Ancak kimsenin kabul etmediği bişeyler olsada bu takımda değişm olduğunu en sevmeyen dahi görüyordur. Beşiktaş artık doksan dakika galibiyet peşinde koşan ,maçın bitmesini istemeyen taraf durumunda. Bunun nedeni yine diyorum hocaların oyun planlarında çok fazl     yatmaz, burada futbolcunun duygu ve düşüncesi önemlidir.

Son Bursa maçında futbolcular istekli oynadı ancak olmadı. Çok çok önemli 2 gol pozisyonuna girdik atabilirdik ama olmadıç. Mustafa Denizli çıkıp orada gol atacak hali yok.

Ertuğrul Sağlam kötü hocamı?

Bilmiyorum, geldiğinde ben ışık almıştım kendisinden ama olmadı..

Çok iyi bir dönemde istifa etti bence. Muhtemel Puan kayıpları kendisinide beklediğinmi gördüğünü düşünmüyor değilim..

Neyse

Yaşanan değişimden dolayı olan bir durum yok. Beşiktaş sene başından beri çok iyi değil halende iyi değil. Sene başında çok kolay rakiplerle yaptığımız 4-5 maç sonrası yenilgisiz olmuş bir takım vardı ama balayı zaten bitecekti.Oda denizliye çarptı..

Henüz takımının başında 2 ay bile olmamış bir hocaya bu kadar eleştiri bence biraz fazla ve gereksiz. Ertuğruıl SAĞLAMLA İLGİLİ BEN ŞAHSIM 1 sene hiç bir şey demedim olumsuz tabi maçtan maça değişir ancak 1 senenin sonunda Benim buradna gördüğüm eksiklikewre hala transferler yapmayıp sonra aksıyorsa ben o zaman eleştirimi yaparım..

Ayrıca Bugün Mustafa Denizlide bir avrupa maçına çıksın 7-8 yesin yada yarın Fenerden 5-6 yesin ilk istifa topiğinin başına ben geçerim.. Beşiktaşı ele güne utandırmaya kimsenin hakkı yok.. Tek suçlu hocamı? ELbette değil ancak o kadroyu kuran hoca bu mağlubiyetten sonra üzerine düşeni yapmalıydı..

Takım iyi yolda ancak verim alamadığımız topçular var tekrar diyorum. Bobo ve Holosko neden bu durumda herhalde Mustafa denizli bu sorundan en az sorumlu insandır..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net