Ana Menü

Artık Bizimde Bir Mezramız Oldu

Başlatan Cem Goren, Ekim 23, 2008, 17:33:26

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Goren

Evet artık bir de mezramız oldu. (ALINTIDIR)

Bir okul, bir köy ve birde mezramız var artık.
19 Ekim Pazar günü sizin gönderdiğiniz kıyafet, ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri ile kulübümüzün göndermiş olduğu dergileri dağıtmak üzere Van ili, Bahçesaray ilçesi, Elmayaka köyüne bağlı Cuma mezrasına gittik yoksul köylülerimize zenginliğimizi taşıdık, "çam sakızı çoban armağanı misali" ve bu başarı bu çalışma tüm BEŞİKTAŞ camiasınındır.

Büyük Beşiktaş taraftarının sosyal duyarlılığı ve yardımlaşma bilincinin kıskanılası bir yansıması olan bu kampanyanın fitilini Yumurtakafa Yılmaz ateşlemişti hatırlarsanız. Van'da ki diğer kartallar da bu kıvılcımı üfleye üfleye kocaman bir dayanışma ateşini harlatmayı başardılar. Kim bu arkadaşlar?
Van'da Yılmaz'ın yanısıra Murat, Recep, Engin, Sinan, İslam, Meki, Osman, İsmet başta olmak üzere birçok kartal bu dayanışmanın başını çekmekteler.

Bu ateşe nefes verenler olarak da;
Halkın Takımı olarak; Eskişehir'den Deniz Güllü Akkuş; Ankara'dan Serkan Keskin, İsmail Hakkı Demirel, Deniz Özdemir; Kocaeli'nden Ümit Bayezit, Cem Özel ve İstanbul Saruyer Maden mahallesi Halkın Takımı...

Son Barikat Beşiktaş olarak; İzmir'den Didem ve Antalya'da Adem arkadaşlarımız bu işin öncüleri olmuşlardır.

Bu kampanyanın organizasyonunu ise İstanbul merkezli olarak Mostra Kemal kardeşimiz üstlenip gerçekleştirmiş ve malzemelerin Van'daki yavrularımıza ulaştırılmasını sağlamıştır.

İsimleri geçen geçmeyen tüm kardeşlerimize Büyük Beşiktaş taraftarı teşekkür eder.
Resim

Bazıları soracaktır, neden Bahçesaray?
Van'a 115 km uzaklıkta olmasına rağmen toprak yolda araba ile 3 saatte gidilebiliyor. Dört tarafı dağlarla çevrili sevimli ancak sevimli olduğu kadar da çetin bir yer, ulaşmak için yaklaşık 2950 mt. dağa çıkıp aşağı iniyorsunuz.
Gittiğimiz Cuma mezrası ise Bahçesaray merkeze arabayla 45 dakika uzaklıkta, haliyle burada yaşayan insanların durumunu anlatmak yetersiz, sadece resimlere bakmak bile insanın içini burkuyor.
Görevimizi tamamladıktan sonra da ilçede bulunan Jandarma Bölük Komutanlığında vatani görevini yapmakta olan asker arkadaşları ziyarete gittik ve birde ne görelim, Bölük Komutanımız sıkı bir BEŞİKTAŞ'lı ve kongre üyesi, sevincimiz ikiye katlandı tabii. Komutanımızın ikram ettiği çayları afiyetle içtikten sonra hayırlı görevler ve teskereler dileyerek birlikten ayrıldık. (yatıya kalan olmadı :))
Resim

Bazı sitelerde bu çalışmaları "reklam" olarak değerlendiren yazılar görüyorum.
Onlara da bir çift sözümüz olacak "gelin ulan" böyle çalışmalara sizde imza atın.
Alın size rekabet...
Gönüllerdeki şampiyonluk en değerli olandır.
Resim

Arkada görülen kutsal bayrağımızı komutana emanet ettik.
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

tcenk

Çok güzel olmuş emeği geçer herkesin ellerine sağlık
1903

beckyZWICKY

son 2 resim hüzünlendirdi beni..

Emeği geçen herkeze sonsuz teşekkürler.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

keskinli

iyi is yapmislar,tebrik etmek gerekir
sosyal dayanismanin cogalmasi dilegiyle bu isi yapan kardeslerime tesekkür ediyorum
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ist.hatirasi/3-4

YÖNETİM İSTİFA !!!

carsi52

Emeği geçen herkese teşekkürLer.
HaLkın Takımı Beşiktaş uLan !
Bölünür senin için uykular!

Adriano

Beşiktaş'ı özel kılan bu olaylardır işte. Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık.

Sadece Beşiktaş değildir bu olay, insanlık görevidir. Herkes haline tekrardan şükredip, bu vatanda zorluklarla başa çıkmaya çalışan insanlarımız olduğunu unutmasın.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

+18 !

gerçekten örnek bir davranış herkez kutlamalı bence Beşiktaş Taraftarını bu davranışın ötürü Halkın Takımı Beşiktaş Ulan !

erdinc1926

biz buyuz işte !.
fazla söze gerek var mı ?
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

aquilas

Alıntı yapılan: ist.hatirasi/3-4 - Ekim 23, 2008, 18:33:53
başlıktaki mezar mı? mezra mı?
bende hızlı okudum ilk başta mezar sandım ne oluyo lan dedim ölen beşiktaşlı kardeşler aynı yere mi gömülüyo dedim

Guti ORÇ.

Başlığı ilk bakışta yanlış okudum noldu falan demeden anladım durumu :)

çok güzel resimler emeği geçen herkese teşekkürler

MeLo

Büyük Beşiktaş Taraftarına Teşekkürler !
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

BJK_Kübra

çok güzel ya.. son 2 resim benide çok duygulandırdı..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org