Ana Menü

İki tane satılık muhabir var !

Başlatan carlito1903, Ekim 12, 2008, 20:28:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Ertuğrul Sağlam gitmiş, Mustafa Denizli gelivermiş... Sergen Yalçın 'birileri' tarafından getirilmek istenmiş ama karşılarına 'Denizli' engeli çıkıvermiş!.. Sinan Engin gitmek istememiş ama o da engele takılıp gitmek zorunda bırakılmış!.. Mustafa Denizli'nin kulübün kapısından dahi giremeyeceğini söyleyen Yıldırım Demirören 'çark' etmiş, sezon ortasında kendisinin kurgulamadığı takımı çalıştırmayacağını deklare eden Mustafa Denizli 'çarkçı başı' olup çıkıvermiş...

Elbette bunlar spor sayfaları için, 'önemli' haberler... Âdettendir, böyle gidiş-gelişler sırasında 'yaşanmışlıklar' sayfalara taşınır ve 'deja vu' adına görüşler alınır, olması gereken de budur. Başvurulardan bir tanesi de Jean Tigana'ya yapılmış. Beşiktaş'a 'sevimsiz' veda eden Jean Tigana nasıl görüş belirtmiş; "Birincisi; Sinan Engin o kulüpte olduğu sürece Beşiktaş'ta hiçbir teknik adamın başarılı olma şansı yok. Engin, Beşiktaş için bir kanserdir. Kesilip atılmadığı sürece kulüpte sıkıntılar devam eder. İkinci konu da; Beşiktaş camiasını yakından takip eden iki
tane de satılık muhabir var. Onlar yönetimin istediği şeyleri yazarlar. Bazen futbolcuların
bazen teknik direktörün aleyhlerine yazı yazmak için direktif alırlar. Bu art niyetli insanlar gitmeden Beşiktaş'ın başarılı olma ihtimali hiçbir zaman yok..." İlk okuduğumda bunun 'şaka' olduğunu varsaydım, ne yazık ki, değilmiş!

Tigana'nın, "İki tane satılık muhabir var..." cümlesine takılıp kaldım. Neden bir tek ben takılı kalıverdim? Meslektaşlarım, Yıldırım Demirören'in Beşiktaş'ı yönetemediğini, her geçen gün kulübün batağa saplandığını Ertuğrul Sağlam'ın gidişi ile mi analiz etme olanağı buldular? Tüm hafta Yıldırım Demirören'i yerden yere vuran meslektaşlarımı uyarmak asli görevim! Beşiktaş'taki çöküş sürecinin başlangıcından sorumlu isim Yıldırım Demirören değil, Serdar Bilgili'nin ta kendisidir. (Serdar Bilgili yönetiminin, kulüp içinde kurduğu şirketlere, başlarına atadığı isimlere ve onlara ödediği maaş tutarlarına bakınız...)

Yıldırım Demirören yanlışlara yanlış ekleyen, Serdar Bilgili'nin ardından borç toplamına tavan yaptıran kişidir. Ancak bizim sorunumuz ne Yıldırım Demirören ne de yerini Mustafa Denizli'ye bırakan Ertuğrul Sağlam veya Süleyman Seba'dan yönetimi devralan Serdar Bilgili olmalı, tabii ki Jean Tigana'nın açıklamasının ardından. Onları eleştirme, deyim yerinde ise 'yerin dibine sokma' ya da 'yüceltme' istemi duyuyorsak, ilk önce kendimize bakmalıyız ve Jean Tigana'nın cümlesinin derinliğine inebilmeliyiz! Yerdiğimiz Yıldırım Demiören, kalkıp da, "Siz önce satılık muhabirlerinize bakın" derse ki, diyebilir; nasıl yanıt verebileceğimizi düşünmeliyiz!

Merak benim ki; hangi gazetenin spor sayfasından sorumlu müdür tedirginlik yaşadı ya da yaşıyor! "Ya benim Beşiktaş muhabirim ise Jean Tigana'nın sözünü ettiği adamlardan bir tanesi!.." Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Esat Yılmaer ne yapmayı tasarlıyor? Jean Tigana'nın mobil telefon numarasını bulmak sanırım sorun olmaz, olursa da ben hemen verebilirim! Bir kez daha suyun üzerine yazmak istemiyorum!

Jean Tigana'nın sözünü ettiği, 'iki tane satılık muhabir' kim? Bu iki ismi bulup çıkarmak ve deşifre etmek benim işim değil! Benim işim: Olup biteni yansız aktarmak, yorumlarımda tarafsız kalmak... Kim, yönetimin isteği doğrultusunda bazen futbolcuların bazen teknik direktörün aleyhlerine yazı yazmak için direktif alan iki muhabir? Kim?

Asena Özkan/Radikal

[/]

keskinli

bazi gazetecilerin satilik oldugunu zaten bilmeyen yoktur,türkiyede yasiyorsa eger
ama bi besiktas baskani direktif verip yorum yazdiriyorsa besiktas acisindan cok vahim bi olaydir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carlito1903

Fazla söze gerek yok...

İ.E. - O.Y.