Ana Menü

Güle güle Ertuğrul Sağlam

Başlatan carlito1903, Ekim 07, 2008, 13:16:34

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gürol

Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

Non Mollare Mai

Alıntı yapılan: ShotkiLLa - Ekim 07, 2008, 22:13:03
FC Kharkiv – Dynamo - 0:4. Line-ups and event
al sana iyi takım dedigin metalist:=)

Bende diyorum oyuncular bi değişik isimleri falan..
Bu FC Kharkiv başka.. ;D

Metalurh Zaporizhya    1 - 0    Metalist Kharkov

Bu hafta deplasmanda yenilmiş Kharkov.
edit

ShotkiLLa

ahaha resil oldum kusra bakmayın arkadaslar:=)

Adriano

Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

TurkishTank

ben o konulara bakmadan bile, o sozleri soyluyenlerin cok cocukca dusunup konustugunu tahmin edebiliyorum....
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

ata vicente

Alıntı yapılan: Adriano - Ekim 07, 2008, 22:50:40
http://www.kralkartal.com/forum/index.php/topic,21178.0.html
http://www.kralkartal.com/forum/index.php/topic,20705.0.html
http://www.kralkartal.com/forum/index.php/topic,21201.0.html

Bu konularda Ertuğrul Sağlam'a ağır laflar söyleyip şimdi Adam gibi Adam Ertuğrul Sağlam diyenlere yazıklar olsun !
Kör ölür badem gözlü olur derler yaptıgınız sadece bu...

NoPasaran

Taraftarımız malesef unutkan

Hanginiz geçen sene UEFAYA kalmayı sindirdiniz içinize hatıraltırım..

Son hafta gelen tartışmalı bir 3 lü averaj hesabı :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

TurkishTank

cok acik ve net hakem olaylari vardi gecen sene... oyle boyle gene liverpool ve marsilyayi icerde yendik, heleki marsilya maci cok zor bi macti.... icerde gs'yi yendik, disarda en azindan yenilmeyi hakketmemistik,ki yine hakem kararlari etkiliydi...sonra o kadikoydeki macimiz var, yine olayli... bi icerdeki fener maci okadar iyi oynamadik, ama yine bi hakem olayi vardi... yani hakem makem derken, ertugrul 3.luge mecbur kaldi... bu senede ilk buyuk macinda fire verdi hemen gitmek mecbur kaldi.... napican..."hayat devam ediyor"....
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

astbjk1903

cok uzuldum ya beyler dunyanın en unlu teknik direktorleri bile dikis tuturamadi bu takım da niye cunku yonetim transfer yapamıyor bu ortada teknik direktorlerin istemedigi onlara sorulmadan transfer yapılıyor besiktsa da ben sahsen yeni gelecek hocanın da basarılı olacagına hic inanmıyorum
Her Zaman Her Yerde En Buyuk KARTAL

ata vicente

Resim

Sağlam'ın İstifası Üzerine..

Ertuğrul Sağlam duygusal bir konuşma yaptı ve görevini bıraktı. Türk halkı duygusaldır. Bir çok kişi bundan etkilendi. Ancak şunu unutmamak lazım ki, Ertuğrul Sağlam'ı bırakma noktasına getiren nedenler kötü bir insan olması veya Beşiktaş'ın puan cetvelindeki yeri değildi. Sahada oynanan futboldu. Belediye, Metalist ve Hacettepe maçlarındaki kötü futbol takımın daha kötüye gittiğininin bir göstergesiydi. Sahadaki takım, üstüste üç pas yapamıyorsa, mütevazı Anadolu takımlarına bile baskı kuramıyorsa, takımda gözle görülür bir düşüş varsa teknik direktörünüz "melek" olsa ne farkeder?

Yerli teknik direktörlere karşı bu ülkede bir önyargı maalesef var. Kredileri daha az. Sadece Rıdvan Dilmen, Rıza Çalımbay ve Ertuğrul Sağlam değil. Son yıllarda Türk medyasında bir paranoya oluştu. Hiç kimse beğenilmez oldu. Lucescu, Gerets, Tigana, Daum ve Zico gibi başarı elde edenler de beğenilmedi. Zaten beğenilen hiç olmadı da. "Tamam bu çok iyi.." denilen birisi daha çıkmadı. Bu paranoyak ortamı yaratanlar kim? Ona da bakmak lazım. Bir de Ertuğrul Sağlam ve Rıza Çalımbay gibi teknik adamlarımıza rahat çalışabilecekleri bir güven ortamını hazırlamak da çok önemli. Bu konuda yabancılar daha avantajlı.

Ertuğrul Sağlam da bu güven ortamını, sağlıklı çalışma koşullarını daha en başından bulamadı. Ali Gültiken ile birlikte başladılar. Fakat ne olduysa Ali Gültiken'in yerine Sinan Engin göreve geldi. Ben ne Ertuğrul Sağlam'ın ve Mutlu Topçu'nun Sinan Engin ile, ne de Sinan Engin'in bu isimlerle uyum ve huzur içinde çalıştıklarına inanıyorum.

Bir de bana enteresan gelen şu: Ne zaman ki İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman affedildi takımın ritmi bozuldu. Acaba bu olay Ertuğrul Sağlam'ın dışında mı gelişti? Çalışma ortamında güven ve huzur yoksa orada mutluluk ve başarı olmaz. Bu çok önemli bir nokta.

Cissé, Tello, Holosko gibi takviyelere rağmen geçen yıl ligde ve kupada hedefe ulaşamayan bir takım vardı. Şampiyonlar Ligi'ndeki Liverpool faciası ve grup sonunculuğu, derbilerdeki silik futbol benim aklımda kalanlar. Bir de detayları var tabii... Mesela Beşiktaş, Ali Sami Yen'de Galatasaray ile oynuyor. Maç seyircisiz. Orta sahanın ortasında Koray ve Serdar Kurtuluş var. Ricardinho ve Delgado yedek. Yani derbide tamamen rakibi karşılama üzerine plan yapılmış. Oynama üzerine değil. Maç seyircili olsa, bir nebze anlayabiliriz. Ertuğrul Sağlam konusunda büyük hayal kırıklığına o maçta uğramıştım.

Beşiktaş, Türkiye içinde eğer rakiplerinden çekiniyorsa ve bunu da hissettiriyorsa bir problem var demektir. Ertuğrul Sağlam daha garantici bir anlayışa sahip, buna saygı duyuyorum. Ancak her maça kazanmak için çıkan bir büyük takım sadece küçük takımları gözüne kestirmemeli. Dikkat edin Ertuğrul Sağlam'ın çalıştırdığı dönemlerde hem Kayserispor hem de Beşiktaş, zorluk düzeyi yüksek maçlarda ve derbilerde beklentilere cevap veremedi.

Büyük adamlar, yöneticiler hep daha fazlasını isteyenlerdir. Egoları yüksektir ve biraz da narsist olurlar. Ertuğrul Sağlam ne yazık ki böyle bir adam değil. Çok önemli vasıfları var. Sakin, adil, olgun, çalışkan ve beyefendi. Ancak büyük takımları çalıştırabilmek için daha fazla donanıma ve kişilik özelliklerine sahip olmak lazım. Kimse Mourinho'nun adam gibi adam olduğunu falan konuşmuyor.

Ayrıca şunu da eklemeliyim. Siz dünya kulübü olmak istiyorsanız 3-4 dil konuşan, dünya futbolunu bilen, uluslararası platformda, UEFA, FIFA seminerlerinde bulunmuş, dünya kupalarında, Avrupa şampiyonalarında bulunmuş, boy göstermiş vizyonda bir teknik direktörle ve menajer ile çalışmak zorundasınız. Bu biraz da şunun gibi birşey: Hilton'nun, Kempinsky'nin uluslararası mutfağına, tüm dünya mutfaklarını bilen, deneyimli, bu işin eğitimini almış bir şef getirirsiniz. Çok lezzetli yemekler yapan "bol kepçe" lokantasının aşçısını değil!

Akla gelen ilk soru; peki bundan sonra ne olacak? Beşiktaş ligde şu anda şampiyonluğun en güçlü adayı. Rakiplerin durumu ortada. Ancak Hollandalı bir teknik adam gelirse, ki Rijkaard ve Koeman'ın adları geçiyor, bu büyük bir hata olur. Çünkü bunlar "Total Football" oynatmaya çalışırlar ve herşeye baştan başlarlar ve en az 6 ay sabretmek lazım. Ayrıca o sistemi bir Türk takımı kolay kolay oynayamaz.. Çok komplike ve riskli. Mevcut koşulları, kadroyu ve ligi bilen, uluslarası bir teknik adam getirmeleri şart. Lucescu bu tanımlara uyuyor. B planı Denizli mi olur, yoksa başkası mı bilemem. Ama yeni keşifler yapacak birisi Beşiktaş'ı geriye götürür. Bu kesin.

Aslında konu acıcaktım forzadan alıntıdır fakat cok fazla ertugrul yazısı oldugundan burdan devam edeyım dedım.Noktasına kadar katıldıgım bır yorum.

eyup1903

nutkum tutuldu konuşurken gerçekten ilk kez bu kadar çok üzüldüğümü hatırlıyom allah yolunu açık etsin hocam tüpçü gittiği zaman görüşmek üzere

keskinli

yukaridaki onayin yorumuna bende katiliyorum
sampiyonlar ligindeki hezimet,rizeye kupada elenmemiz,sans eseri 3.olmamiz,oynatilan korkak futbol
uefada gruplara kalamamak...
maalesef ertugrul hoca cok basarisiz oldu
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

salvador

Ancak benden önceki ve bana yapılanların benden sonra gelecek antrenörlere yapılmasını istemiyorum. İşe başladığım bugüne kadar taraftarlarımız, ben sahaya çıktığım anda beni çok güzel onurlandırıyorlardı. 'Adam gibi adam Ertuğrul Sağlam' dediler, ben görevime adam gibi başladım, adam gibi devam ettirip, adam gibi bitiriyorum.
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

tcenk

Seninde Beşiktaşında yolu açık olsun
1903

Simurg

videosu var mı ertuğrul sağlamın istifasının

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..