Ana Menü

Beşiktaş ruhu...

Başlatan delidumrul, Ekim 03, 2008, 14:15:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delidumrul

Tüm dostlarım ile ağız birliği edercesine televizyon ekranlarının karşısına geçip 'beşiktaş'ım oley,beşiktaş'ım oley' sloganlarıyla  çocukluk aşkımız,kirli sakalımızda gençliğimiz,hani yaş otuz beşe gelmeden de kifayetsiz bir yalnızlıkla olgunluğun demine ulaşmış tek beden,tek yürek yakışıklı,yürekli,aşık,inançlı dostlarımla bayramın son gününde saat'in bilmem kaç olduğu önemli mi onu da bilmiyorum. İsyan bayrağını açmış ve aşkımızı ve inançımızı sorgulamaya başlamıştık.
Üzgün olmak için çok mu erken bilmiyorum. Ancak güç olmayacak bir çok sonuca ulaştım kendimde. Beşiktaş formasını su ile terleten,hani sözde geniş kadrosuyla methiyeler düzülen ve sonradan kuru bir kalabalıktan ibaret olduğu henüz resmi maçların bir ayı'nı doldurmadan ortaya çıkan bu kalabalık yığınına nasıl bir ceza verilmeliydi ki,bizim acımızı yaşayabilsinler...
Ben diyorum ki; dün akşam ki 18 kişilik kadronun hacettepe maçında çarşı seyircisinin içinde maçı seyretmeleri ve saha içinde kimisi istanbul'un bilmem hangi semtinden ya da anadolunun bağrından kopup henüz 12 yaşındayken ana-babasına eski bir tanıdık gözüyle bakacak kadar unutulmaya yüz tutulmuş,aklında sadece beşiktaş olan ve onunla yatıp,onunla kalkan bu gencecik çocukları sahaya sürüp evet işte bu çocuklar belki sizin aldığınız skoru almış ve sahadan mağlup ayrılmış olabilirler. Ama aranızdaki tek farkın her ne olursa olsun,mağlubiyeti kabul etmeyecek kadar parasız,yurtsuz,anasız,babasız,onurlu olmaları ile sizden ve sizingibilerden daha adam olduklarının marşı ve sloganıyla hacettepe önünde yeni bestelerimizi yankılatmamızdır.
Aslında bu insafsızlığa yazılacak o kadar çok şey var ki,insanın uzun zamandır acı dolu kaleminin yorulduğunu hatırlatan günbirlik acılar artık yeter ve üzülmek için artık çok geç olduğunu söylemekten başka birşey getirmiyor insanın aklına...
İnanın çocuklar siz de inanın. Kadıköyde ki uefa finaline siz de inanın. Ne olur bir kere bizim için...

Beşiktaş, ben ve benim gibilerde ağız alışkanlığıdır. Ne para ne de yüzünü uzun zamandır görmediğim değersiz bir pul bu sevginin karşılığı bile olamaz.

Saygılar...
Geçip karşımda dursan. Sabaha kadar salya,sümük bağırsam!

ilhan mansız_melis

yenilsen de seni seviyoruz ama futbolcuları ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

delidumrul

Tüm ısrarlarına rağmen ben yine de o formanın içinde bulunan bedene lanet okumayacağım.
Geçip karşımda dursan. Sabaha kadar salya,sümük bağırsam!

carsi52

Bölünür senin için uykular!