Ana Menü

Güle Güle Kazım abi!

Başlatan NoPasaran, Eylül 24, 2008, 10:14:43

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Non Mollare Mai

Ahh be Kazım abi oldumu şimdi..
Çok üzgünüm şu an zor tutuyorum kendimi..
Mekanın cennet olsun abim. Unutmayacağız seni..
edit

NoPasaran

Son yazısı

Hikâyenin sonu şöyleydi: Hani doktorlar, kanser tedavim için beni hastane odasına mahkûm etmişlerdi ya... Ben de başımı alıp Bodrum'a gitmiş, hayatımı bir yelkenlide geçirmeye başlamıştım ya... Harika bir yazdan sonra bir otelde kaldım. Klimayı açıp, keyif çattım. Sonrası ne oldu? Ne olacak, kuyruğu bacaklarımızın arasına kıstırıp, hastaneye geri döndük. Hem kanser hem de zatürree olmuşum. Kanseri yendik! Zatürreede dalga geçtik! Ama... Aması şurada... Anlatayım... Kanseri bir kez daha yenmenin mutluluğunu yaşarken, mutsuz oldum. Bodrum'da cehennem gibi sıcakta ilk kez bir şey yaptım. Eşim Sevinç için yaptırdığım klimayı çalıştırdım, karşısında uyudum. Sonuç felaket! Bir süre sonra nefes alamaz, yürümekte zorluk çeker oldum. Oğlum Mesut'un yemin töreni için gittiğim Kars'ta yüksek rakımda kötü oldum. Hikâyenin şimdiki sonu şöyle; ciğerlerime klimadan dolayı virüsler girmiş, mantarlar oluşmuş. Sürekli antibiyotik ve oksijen tedavisiyle ben değil, doktorlar savaşıyor. Komik olan da şu: Bir mantarı yenmek, kanseri yenmekten biraz zor olacak. Okurlara! Kimsenin moralini bozmak istemem. Hele benim, kanser yoldaşlarımın asla... Zaten onlara güzel haberlerim var. Kanseri 'akıllı bomba' ismi verilen bir ilaçla yendim. Elim kalem tutunca söz, her şeyi yazacağım. Biraz sabır ve anlayış, lütfen. Biliyorum ki ben sizler için umudun umuduyum! Teslim olmak yok, geri çekilmek yok. Savaşa devam! Sevgili okurlar! Ne zaman iyileşirim bilmiyorum. Tek bildiğim şey, yazabileceğim an yazacağımdır.

Özel mesaj: Bu, hastane odasından yazılan belki de çok duygusal, belki de okurları ilgilendirmeyen mesajdır. Bu mesaj benim her zamanki dostum Hıncal ustaya. "Beni niye aramadın?" deme. Ama sana ulaşmam ancak bu şekilde oluyor. Ulaşsam bile konuşamam ki! Hıncal ağabey, bir aydır, hastayım kimselere söylemedim. Şu zor günlerimde kırıcı ve incitici söz ve yazıların (Benim üzerimden, benim iyileşmem için çırpınan Genel Yayın Yönetmenim Ergun Babahan'ı eleştirmen de şık değil) beni ve seni sevenleri çok üzüyor. "Kardeşim," dediğin Kazım'ı 40 yıldır binlerce yazısından tanırsın. Bilirim seversin de... Bir söz için bana düşman oldun. Ricam şudur; şimdilik biraz bekle, lütfen. İyileştikten sonra o kırıcı ve incitici eleştirilerini yapmaya devam edersin. O zaman bile tek kelime söylemem! Öyle değil mi Öcal ağabey, Haşmet kardeş?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Kulübümüz'ün Genel Kurul Üyesi, Türk Spor basınının duayen ismi, Sabah gazetesinin Beşiktaşlı yazarı Kazım Kanat'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. 

Gazeteciliğe, spor yazarlığına uzun yıllardır hizmet veren ve büyük emeği geçen usta yazarın son yıllarda yakalandığı amansız hastalığa karşı verdiği yaşam savaşı ve hayata sımsıkı sarılışı ve o şartlarda bile mesleğini aksatmadan yapma çabası herkesçe hayranlıkla izlenmekteydi.  1999 yılında kansere yakalanan Kanat'ın bugüne kadar yaptığı mücadele ülkemizdeki kanserli hastalar için de umut ışığı olmuştu. 

Espritüel kişiliği, renkli kalemi ile önemli bir okuyucu kitlesine sahip ve genç nesil spor yazarlarının örnek aldığı, yeri doldurulamayacak bir yazardı.   

Beşiktaşlı olmaktan gurur duyduğunu her fırsatta dile getiren Kazım Kanat'ın vefatı, Camiamız'da çok büyük bir teessür ve derin acı yaratmıştır. 

Merhum'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk spor basınına ve Camiamız'a başsağlığı diliyoruz.

BEŞİKTAŞ JK
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

husoeagle

çok arzu ettiği şampiyonluğu göremeden vefa etti.
bu takım bu sene şampiyonluk kupasını mezarına getirecektir kazım abi sen hiç merak etme

CR7

''Beşiktaş'ı anlamanız için siyah beyazın anlamını bilmeniz gerekir. Bunu ne bir mektepde ne bir kitapta okuyup öğrenemezsiniz, eğer dünyaya gözünüzü ilk açtığınız anda yüreğinize bir kartal şekli verilmişse, hem beni hemde Beşiktaş'lı olmayı anlarsınız. Bu öyle bir duygu selidirki, ben biliyorum Beşiktaş 5 yıl üst üste şampiyon olsa bu yürekler bundan daha mutlu olmaz. İşte bazı keskin zekaların anlamadığı bir şey bu, Beşiktaş aşkı yaşanan anlık mutluluklardan veya armanın yanındaki yıldız sayısına endeksli olan bir şey değildir, Beşiktaş'ın cesur yürekleri sevdasınıda, aşkınıda yaşadığı acılardan alırlar.
Kim bilir belkide bizim anlatamadığımız Beşiktaş'lılık belkide bundandır..''

Kazım Kanat..

Kazım abi;
Yüreği KARTAL şeklinde olan her canlı, seni ve yazdığın bu değerli mirasları asla UNUTMAYACAK.. Sen o stadda hep olman gereken yerde her an olacaksın.. Mekanın Cennet olsun..

ve unutmaki;
Ölümle yaşamı ayıran çizgi
SİYAH la BEYAZ ı ayıramaz ki
Her yolun sonunda ÖLÜM olsa da
SEVENLERİ kimse ayıramaz ki..

Alıntı da olsa...
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

KeePSaKe

atv de haberini veriyor şuan
Since 1903

salvador

Kanat İçin İlk Tören Beşiktaş Kulübü'nde
24.09.2008 11:33

Kazım Kanat 26 Eylül Cuma günü son yolculuğuna uğurlanacak... Kanat için ilk tören Akaretler'deki kulüp binamızda saat 10.30'da yapılacak. 
Akaretler'deki kulüp binamızdaki törenin ardından Kazım Kanat için ikinci tören eski yöneticisi ve üyesi olduğu Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Levent'teki tesislerinde düzenlenecek. Kanat'ın cenazesi daha sonra, Levent Camii'nde öğleyin kılınacak cuma namazının ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

ZeMaHŞeR

Gittiğin yerlerden yer tut bizlere Kazım abi...

Mekanın cennet olsun Beşiktaş'ın cesur kalbi....
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

eRe

cok uzuldum ya
o kadar kanserı yendın kazım abı
sırasımıydı sımdı ya
mekanın cennet olsun
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Non Mollare Mai

Gürcan bilgiç Ntvspor'da gözyaşlarına boğuldu.
Son anda ağabeyimdi sözleri çıkabildi ağzından, ondan sonrada beni boğdu..
edit

Brestgerfich

Allah rahmet eylesin Kazım Abime... :'(
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

TurkishTank

Allah yakinlarina sabir versin...Allah rahmet eylesin....
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

CR7

Armstrong'umuz gitti
24.09.2008

"Türkiye'nin Lance Armstrong'u" demişti Hıncal Uluç onun için. Belki dağ tepe bisiklet sürmemişti ama kanserle savaşın simgesi olmuştu tüm heyecanıyla.
Kazım Kanat dün sabah ayrıldı aramızdan. Onun fikirlerine katılan, katılmayan herkesi üzdü bu gidiş.
Çünkü artık bir spor yazarı, bir spor yorumcusu olmaktan çıkmıştı. Bodrum'daki teknesinden bilge mesajlar veren amansız hastalığın amansız düşmanı olmuştu.
54 yaşındaydı daha. 9 yıldır çarpıştığı düşman, onun açıklamalarına çok ama çok kızmıştı belli ki. "Amansız olma unvanımı geri almalıyım" diyordu içten içe. Oğlunun yemin töreninde, Kars'ta buldu zatürree Kazım Abi'yi. Kanser kendisine bir çırak bulmuştu. İki hastalık birleşince ancak durdurabilirdi onu.
Hep aykırı fikirler üretirdi. Biz de kızardık bazen. Ona hitaben yazılar bile yazardık. Ama yanına gittiğimizde gülerek sitem ederdi sadece.
Aykırı fikirlerini şöyle şakkadanak söylerdi. Hazmetme şansı tanımadan. Bu yüzden de fikirlerini anlayamadan kızanlar da olurdu. Serinkanlı düşününce çözerlerdi onu.
Beşiktaş'ı çok severdi. Bu öyle bir sevgiydi ki doğru bildikleri için Beşiktaşlı yakın dostlarıyla bile tartışırdı.
Futbolcuları adları ve soyadlarıyla yazılarında tanımlamaya başladığında gülmüştük hepimiz. İyi halt etmişiz! Şimdi çoğumuz aynısını yapmıyor muyuz?
Cuma günü toprağa vereceğiz Kanat'ı. Peş peşe törenlerle hem de. Beşiktaş Kulübü, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Levent Camii. Eminim dolacak caminin avlusu. Dostlarıyla, arkadaşlarıyla, okurlarıyla. Belki de kimi insan, kanser olan yakınına söylemeyecek öldüğünü şevkini kırmamak için.
Onun yaşamını yitirmesine aldanmasın Beşiktaşlılar. Eğer Ertuğrul hocayı eleştirmesi gerekiyorsa yukarıdan bir yerlerden bunu mutlaka yapacaktır. Ve başarı gelirse de alamet-i farikası şapkasını çıkarıp selam duracaktır.

Mert Aydın
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ZeMaHŞeR

Alıntı YapKazım abi seni bir fenerli olarak çok özlüyecem mekanın cennet olsun sen bize beşiktaşıda sevdiriyordun spor programlarınıda artık sabah gazetesinin anlamı kalmadı spor sayfaları için güle güle en büyük beşiktaşlı inşallah bu yıl beşiktaş şampiyon olur senin için
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Kralkartal21

Allah Rahmet Eylesin..Mekanı cennet olsun..Çok kötü oldum..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..