Ana Menü

Delgado ve Yattara

Başlatan Simurg, Eylül 11, 2008, 11:00:41

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Delgado ve Yattara
Fotomaç Gazetesi yazarı İlker Ateş, Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşması öncesi iki takımı mercek altına aldı

Delgado ve Yattara
Delgado ve Yattara

Pazar günü, sezonun ilk derbisinden nasıl bir sonuç çıkacağını tahmin etmek için kâhin olmak gerekir. Bu, ilk büyük maçta "şu kazanır" demek çok zor... İkisi de sezona mükemmel bir giriş yaptı, üstelik arkasını da getirdi... İkisinin de müthiş silahları var... İkisi de pazara doğru, kazanmaktan başka bir şey düşünmüyor. Sonuçla ilgili tahminde bulunmak güç ama bazı belirtilerden yola çıkabiliriz. Maça, iki futbolcudan birisi damga vurabilir. Bunlardan birisi Delgado, öteki Yattara... Kaptanlık, Delgado'nun performansını yüzde 40'lardan yüzde 90'lara çıkardı. Delgado, kolundaki kaptanlık bandı ile oynadığı dört resmi maçın hepsinde, golcü ve asistçi kimliği ile ön plana çıktı. Yattara'yı anlatmaya gerek yok. Bugünkü Trabzonspor'un olmazsa olmazı... Sakat değilse, sağ tarafta fırtınalar estirebiliyor. O oynadığı zaman, Trabzonspor'un kazanma şansı tavana vuruyor. Takımda yoksa, 11'in yarısı yok gibi oluyor... Her iki takımın çok önemli golcüleri var. Trabzonspor'da Gökhan Ünal, olmadık yerlerden ağları havalandırabilen Türkiye'nin en değişik golcüsü... Umut, her hafta futbolunun üzerine yeni bir şeyler koyuyor. İsaac, Olimpik Milli Takım'dan gecikmeli ama havalı bir şekilde Trabzon bünyesine katıldı.

Holosko'nun yeri garanti
Holosko'nun yeri kesin... İkinci golcü ya Bobo, ya Nobre olacak. Hangisi olursa olsun, ikisi de Beşiktaş'ın en önemli gol silahları... Trabzonspor'un Song, Egemen ve Cale'li savunması artık oturmuş durumda... Beşiktaş'ın savunmasında ise 2 lig maçında 6 değişik oyuncu görev yaptı. Yani Sağlam'ın, ideal geri dörtlü arayışı devam ediyor. Orta alanlarda birinin, diğerine göre daha üstün olduğu ileri sürülemez. İleri sürülebilecek tek fark, Delgado farkı... Trabzon iki forvetle daha cesur oynuyor. Beşiktaş ise rakip 10 kişi kalsa bile tek forvetten vazgeçmiyor. Maçın kırılma noktası, işte bu sistem farklılığından kaynaklanabilir. İlk yarı golsüz biterse, Beşiktaş tek forvetle devam eder. Son 15 dakika Trabzonspor öne geçerse, teknik direktör Ertuğrul Sağlam gecikmeli olarak riske girer ve oyunu rakip sahaya sarkıtır... Bu değişiklikler, Antalya ve Konya maçlarında Beşiktaş'a net galibiyetler getirdi. Ne var ki son 15 dakikaya yenik giren bir Beşiktaş'ın, tüm hamleleri bu kadar kısa bir süreye sıkıştırması işe yarar mı? Sanmam... Çünkü Trabzonspor kesinlikle Antalyaspor ya da Konyaspor değil... Son söz... Kim kaybederse kaybetsin, aman aman bir şey kaybetmez. İki takım 35 yıldan bu yana "kardeş" gibi. Kesin olan şey: Skor ne olursa olsun dostluk bozulmaz!

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

carsi52

Çok büyütüLdü bu yattara ya.
Bölünür senin için uykular!

ilhan mansız_melis

Ben Delgado'nun Yattara'ya 10 bastığını düşünüyorum
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

CR7

biri arjantinden biri gineden aynı teraziye bile koymam delgadoya hakaret olur
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Alp Erdem

TARTIŞILMAZ DELGADO YATTARAYA BİN BASAR

erdinc1926

pozisyon itibarıyla fazla karşı karşıya gelemicekler ama delgado herzaman öndedir
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

bjkclub

Kıyaslamak bile saçma.

Yattara en az 2 gömlek üstün bir oyuncu.

Non Mollare Mai

Yattara Delgado'dan, bjkclub'ında dediği gibi 2 gömlek üstün bi oyuncu.
Bu maçta olsa Tello'yu duman eder ve bize çok tehlikeli pozisyonlar yaşatabilirdi. İyi ki yoktu.
edit

CR7

bu sezon mu oldu 2 gömlek üstün
geçen sezon 3-0'lık maçta neredeydi?

ama karşısında bugünkü tello olsaydı duman ederdi buna katılıyorum.tello çok kötüydü pas bile atamadı açıklarını hep zapo kapattı
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

bjkclub

Geçen sene İbrahim Üzülmez'in açıklamalarını hatırlayın bence.Ben böyle bir oyuncu görmedim en zorlandığım futbolcu gibilerinden konuşmuştu.

Söyleyeceğim şey çoğunuza saçma gelecek belki ama bence Yattara dünyanın en etkili 10 kanat adamının içindedir.Biraz kendisine ve özel hayatına dikkat etse,ilk 5 de olabilir.

Non Mollare Mai

3 sezondur diyorum Delgado'dan üstün diye.
Yattara'nın tek başına oynayıp kazandıracak hali yok ya. Ona eşlik edecek adam yoktu Trabzon'da.

@ bjkclub

Bu da komik gelebilir bazılarına ama bende sana katılıyorum.
Yattara'ya disiplin vereceksin biraz ciddiye alacak dünyanın en iyi kanat adamlarından bana görede..
edit

NoPasaran

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Eylül 12, 2008, 14:35:07
Ben Delgado'nun Yattara'ya 10 bastığını düşünüyorum

Alıntı yapılan: yg1903 - Eylül 12, 2008, 20:34:29
biri arjantinden biri gineden aynı teraziye bile koymam delgadoya hakaret olur

Alıntı yapılan: çArşı_alp - Eylül 12, 2008, 20:36:12
TARTIŞILMAZ DELGADO YATTARAYA BİN BASAR

???

Yeni okuyorum :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ist.hatirasi/3-4

bence yattara daha iyi devamlılığı yok! ama bu durumda bile yattara çok iyi bir oyuncu görüntüsünde,delgado ise fazla birşey üstlenmeyen adam.bu sezon ki maçta iyi ki yatara yoktu eğer olsaydı kaybederdik.delgado oyuna yattara kadar giremiyor.
YÖNETİM İSTİFA !!!

Cem Goren

yaptığı işlere bakarsak yattara sanki daha iyi ve goze batıyo gibi tek sorunu disiplin
altın kapılarımız kan oldu tayfun

bjksaid

bence delgado her halükarda yattaradan iyi oynar
Siyahın Zindan Olsun Beyaz Aydınlık,Herkese Nasip Olmaz BEŞİKTAŞLILIK