Ana Menü

Basketbolda Türkiye Kupası 1. tur eleme müsabakaları kura çekimi yapıldı.

Başlatan CR7, Eylül 11, 2008, 01:36:36

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Basketbolda Erkekler Türkiye Kupası 1. tur eleme müsabakaları kura çekimi yapıldı.

Polat Renaissance Otelde gerçekleştirilen kura çekimine Basketbol Federasyonu yetkilileri ve kulüp temsilcileri katıldı.

Kura çekimi sonrası Diyarbakır, Sivas, Çorum ve Erzurum'da mücadele edecek takımların eşleşmeleri belli oldu.

Buna göre (A) Grubu'nda Aliağa Gençlikspor, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türk Telekom ve Pınar Karşıyaka yer alırken, (B) Grubu Erdemirspor, Kepez Belediyesi, Banvit ve Fenerbahçe Ülker, (C) Grubu CASA TED Ankara Kolejliler, Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka ve Darüşşafaka Cooper Tires, (D) Grubu da Antalya Büyükşehir Belediyesi, Efes Pilsen, OYAK Renault, Mutlu AKÜ Selçuk Üniversitesi'nden oluştu.

(A) Grubu maçları Diyarbakır'da, (B) Grubu Sivas, (C) Grubu Çorum ve (D) Grubu karşılaşmaları da Erzurum'da yapılacak.

Bu arada Diyarbakır ve Sivas'taki maçlar 3-5 Ekim, Çorum ile Erzurum mücadeleleri 6-8 Ekim tarihlerinde oynanacak.

İlk maçların programı şöyle:

Aliağa Gençlikspor-Pınar Karşıyaka

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Türk Telekom

Erdemirspor-Fenerbahçe Ülker

Kepez Belediyesi-Banvit

CASA TED Ankara Kolejliler-Darüşşafaka Cooper Tires

Galatasaray Cafe Crown-Beşiktaş Cola Turka

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Mutlu AKÜ Selçuk Üniversitesi

Efes Pilsen-OYAK Renault

-YENİ SPONSOR TEKNOSA-

Türkiye Kupası'nda erkeklerde ve bayanlarda yeni sponsor Teknosa oldu.

Düzenlenen basın toplantısıyla Teknosa'nın sponsorluğu açıklanırken, yeni sezonda erkekler ve bayanlarda Türkiye Kupası Teknosa ismiyle oynanacak.

Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, hem bayanlarda, hem de erkeklerde kupanın Teknosa ismiyle oynanacağını belirterek, ''Türk basketbolunun gelişen çizgisinde Teknosa'nın milli takımlarımıza sponsor olarak katkılarına inancımız tam'' derken, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane ise desteklerinin devamının geleceğini söyledi.

Nane, kurum olarak sadece Basketbol Federasyonu'nun teknoloji sponsoru olmadıklarını ifade ederek, ''Bayan ve erkeklerde Türkiye Kupası'na ismimizi vererek bu desteği biraz daha ileri götürüyoruz'' diye konuştu.

3 BÜYÜKLERDEN KURA YORUMU...

Basketbolda, Teknosa Erkekler Türkiye Kupası kura çekimi İstanbul'da yapılırken, kupada mücadele edecek Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka ve Fenerbahçe Ülker temsilcileri iyi kura çektiklerini söyledi.

Kura çekimi sonrası Sivas Grubu'nda yer alan Fenerbahçe Ülker'in şube kaptanı Remzi Dilli, geçen sezon hedefleri içinde olup da alamadıkları kupayı, bu sezon almak istediklerini söyledi.

Dilli, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Basketbol Federasyonu'nun yaptığı organizasyonla değişik ve güzel illerde maçlar yaptıklarını belirterek, ''Sivas'ta maçlarımızı yapacağız. Gruplar denk güçlerden oluştu. Grubun favorisi biziz, ancak herkes herkesi yenebiliyor. Sürprizlere yer vermeden gruptan çıkmak istiyoruz'' dedi.

Beşiktaş Cola Turka İdari Menajeri Mertay Kugay ise iyi kura çektiklerini dile getirdi.

Kugay, 2. torbanın en iyisi olan Galatasaray Cafe Crown ile aynı grupta yer aldıklarını hatırlatarak, ''Galatasaray Cafe Crown ile 2 sezondur aynı gruplarda yer alıyoruz. Geçen sezon da kupada aynı gruptaydık. ULEB Kupası'nda da birbirimizle mücadele ettik. Hedeflerimiz belli. Final oynayıp kupayı kazanmak istiyoruz. Galatasaray Cafe Crown ile ayrılmaz ikili olduk'' diye konuştu.

Beşiktaş Cola Turka ile aynı grupta yer alan Galatasaray Cafe Crown'ın menajeri Mert Uyguç ise seri başı olarak kura çekimine girmediklerini ifade ederek, ''Grupta Beşiktaş Cola Turka'nın olmasını istiyordum. Beraber gruptan çıkacağımızı düşünüyorum'' diye görüş belirtti.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

Galatasaray Cafe Crown-Beşiktaş Cola Turka  :SHOCK   üf maça bak
Başarılar Kartalım...
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

+18 !

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Eylül 11, 2008, 19:05:54

Galatasaray Cafe Crown-Beşiktaş Cola Turka  :SHOCK   üf maça bak
Başarılar Kartalım...
gays iyi kadro kurdu diye biliyorum ben ama biz kapalı kutuyuz...

Mattech

kartalıma hayırlı olsun .. italyadaki ilk HAzırlık macınıda   Beşiktaş:92 - Air Avellino:76 Kazanmış..
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: 21pascaL21 - Eylül 11, 2008, 20:18:32

Başarılar Kartalım...
kapalı kutu olduğumuzu nerden biliyorsun takımı seyrettinmi
oynanan 2 hazırlık maçında iyi performans gösterdik inşallah bu kupayada
yansır
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

+18 !

Alıntı yapılan: saldır beşiktaş - Eylül 11, 2008, 20:26:40
Alıntı yapılan: 21pascaL21 - Eylül 11, 2008, 20:18:32

Başarılar Kartalım...
kapalı kutu olduğumuzu nerden biliyorsun takımı seyrettinmi
oynanan 2 hazırlık maçında iyi performans gösterdik inşallah bu kupayada
yansır
ben kendi acımdan söyledim

BerkAy1903

Çorum çıkmış beşiktAş'a (=

Gese - Beşiktaş maçında Çorumlu Kartallardan Destek Bekliyoruz..

Başarılar Kartal'ım..
19o3

kutu

Yeneriz Düşüncesindeyim,Ama Yönetime Tepkiliyim.

Her Sene Çook Yararlı Transferler Yapılıyor,Ama Sezon Sonu Bedavaya Satılıyor..
TURKHOOLİGANS!

Sevmek Değil Delilik Bu!

ZeMaHŞeR

Alıntı yapılan: BerkAy1903 - Eylül 11, 2008, 21:37:04

Başarılar Kartal'ım..

o gün Çorum Kapalı Spor Salonunu yıkacağız... Hazırlıklara başlıyoruz şimdiden....
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Cem Goren

lanet olsun çorumlu olmama rağmen hayatımda hiç gitmedim çoruma
bayramda bi şekilde çoruma gitmem lazım 6-8 ekim bayrama geliyor bi şekilde giderse bizimkiler peşlerine düşmem lazım
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ZeMaHŞeR

Alıntı yapılan: cem_goren - Eylül 12, 2008, 17:08:13
lanet olsun çorumlu olmama rağmen hayatımda hiç gitmedim çoruma
bayramda bi şekilde çoruma gitmem lazım 6-8 ekim bayrama geliyor bi şekilde giderse bizimkiler peşlerine düşmem lazım

Bekleriz kardeşim... Buyur gel...

Cem Goren

inş. gelicem ama düşük bi iht. anneanemler orda bayramda o gelecekmiş buraya bi aksilik olurda ben giderim inş.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

BerkAy1903

Alıntı yapılan: MuRaT - Eylül 12, 2008, 16:43:58
Alıntı yapılan: BerkAy1903 - Eylül 11, 2008, 21:37:04

Başarılar Kartal'ım..

o gün Çorum Kapalı Spor Salonunu yıkacağız... Hazırlıklara başlıyoruz şimdiden....

Güveniyoruz.. ;)
19o3

ZeMaHŞeR

Tirübünler kura ile belirlenecek... Bakalım hangi yere düşücez...