Ana Menü

Rap ?

Başlatan ist.hatirasi/3-4, Ocak 13, 2007, 02:29:40

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Burda sadece klasik rapçilerimi konuşuyorsunuz o zman r&b hiphop diyede bölelim :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

erdibatmaz

onlar kalabilir. sagopa bambaşka tarzı olan bir insan.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Simurg

Ne kadar güzel istediğin gibi anlayabiliyorsun,
Sen kabul etmesenden rap söylüyor kendine özgünde olsa RAP söylüyor.

BEŞİKTAŞK

ERHUN

Alıntı yapılan: Simurg - Temmuz 24, 2010, 12:47:47
Atışma bir bölümüdür ki buna biz diss atma diyoruz.
Aşkı dünyayı isyanı doğayı hayvanı herşeyi barındırır

Dediğin gibi diss 2 rapçinin kapışması oluyor.

Ama RAP'in kelime anlamı ağır dille eleştiri. Sagopa'nın pop müziği eleştirisinden başka birşey göremedik. Padişah bu sultan şu'dan bir söz buluyor arapça veya farsça laflarla süsleyip millete sunuyor. Ben bunu RAP olarak görmüyorum. Hip hop kültürüne ait olduğunuda düşünmüyorum.

Simurg

Peki rapın konularını sayar mısın ?

BEŞİKTAŞK

erdibatmaz

Alıntı yapılan: Simurg - Temmuz 24, 2010, 13:07:54

bir tanesi arabesk.
bitti, dağılın.

Simurg

Konu arabesk, pardon ?

BEŞİKTAŞK

ERHUN

Gangsta, Dirty, East Coast, West Coast, Underground, Alternatif, Hard core, Old school

bunlara ek olarak ülkemizde arabesk rap denen bir şey var başını dj akman gibi tiplerin çektiği...

erdibatmaz

neyse. önyargıları yıkmak, atomu parçalamaktan zordur. daha fazla uğraşmayalım. her şeyin en iyisini bilenlere bırakalım, yüceltsinler istedikleri kadar.
bitti, dağılın.

ERHUN

Haklısın hocam isteyen istediğini dinler istediğini istediği yerde görür. Uzatmanın anlamı yok.

[KralKartal]

Alıntı yapılan: ErhuN - Temmuz 24, 2010, 13:13:52

Gangsta, Dirty, East Coast, West Coast, Underground, Alternatif, Hard core, Old school

bunlara ek olarak ülkemizde arabesk rap denen bir şey var başını dj akman gibi tiplerin çektiği...

Dj akman rapci degil DJ, sonradan rap yapti, raplerde sadece beat hazirladi, soyleyenler ise MC Serkan ve Crazy ossie yani Tehlikeli Maddeydi
DJ Akmanin soyledigini dusunen cok insan var, bunlarada cok sinir oluyorum, adamda bunu kullanip prim yapti iste..

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

;D

Valla arabask felan geçmiş çok okumadım yazılarınızı

Ama banada  rap dinleyen kişi nedense arabesk geliyor :D

Hiçte yakıştıramıyorum dinlenmesini :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

BEŞİKTAŞK

BJK_Kübra

Erhun: Öncelikle evet biliyorum Ramiz'in İstanbul Attack'tan ayrıldığını ve zaten sonradan albümde çıkardı kendine ve ayrılalı çok oldu orda ben öyle genel olarak isimleri yazmıştım orda sadece Fuchs ve Ramiz'i yazmamın sebebide zaten onların gruptan ayrı albümlerinin de oluşu Fuchs'unda gruptan öncesinde vardı albümü, oyüzden ikisini yazdım diğerlerini yazmadım.. Ayrıca evet Sagopa'nın tarzı bambaşka ve ayrı bir güzel ben zaten onalrla bir tutmadım tutmam onlardan çok daha üstte çünkü Sagopa.. Ben sadece Türkiye'de bana göre iyi Rap yapanları yazdım.. Tamam ben Sagopa'yı ayrı seviyorum ayrıca seviyorum ama Rap'ide seviyorum bunlarıda dinlerim.. Ben ilk Rap dinlemeye Ceza'yla başladım zaten ama Sago'yu herzaman daha çok sevdim ve seviyorum...

Neyse asıl konuya döniyim; Sagopa Kajmer öncelikle Arap dili değil Fars Dili ve Edebiyatı mezunu..Aynı zamanda evet Arapça konusunda da bilgili şarkı sözlerinde hem farsça hem arapça sözcükler kullanıyo.. Ve yazdığı her şarkıda bambaşka bi anlam mana bi özellik var , bu bi yandan insana huzur veren bişey aslında.. Arabesklede hiç alakası yok arabesk dediğin müslümdür şimdi onunla ne alakası var ben hayatımda asla dinlemem müslüm sevmemde arabesk bikere arabesk dinleyen insana git sor oda Sagopa dinlemez çünkü o arabesk değildir olamazda.. Sagopa Kajmer bi RAPçidir , tamam tarzı farklı ama bu onu rapçilikten çıkarmaz.. Rap demek sadece küfür etmek demek değildir zaten! Ayrıca rapin bi konusu mu olması gerekiyo sadece ona göre mi şarkı yazılıyo hiç bir tarzda böyle bişey olamaz tamam Rap farklı birşey ama sitem herşeye olabilir her şarkıda da olmak zorunda değil ki olan şarkılarıda var tabiki..
Herşeyi en iyisini bilenlere bırakalım derken nedemek istedin Erdi , evet Rap'i dinliyosak biliyosak dinlediğimiz sevdiğimiz şeyi savunucaz elbet.. Ve yüceltilmeyi hakeden biriyse Sagopa gibi yüceltiriz de..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

ERHUN

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Temmuz 24, 2010, 15:42:50
Alıntı yapılan: ErhuN - Temmuz 24, 2010, 13:13:52

Dj akman rapci degil DJ, sonradan rap yapti, raplerde sadece beat hazirladi, soyleyenler ise MC Serkan ve Crazy ossie yani Tehlikeli Maddeydi
DJ Akmanin soyledigini dusunen cok insan var, bunlarada cok sinir oluyorum, adamda bunu kullanip prim yapti iste..

Baya bir zaman geçmiş ama bu konuya bakmamıştım. DJ Akman'ın rap söylediğini düşünenlere sinir oluyorsun ama "bir fidan gibi" adlı şarkıyı DJ Akman söylüyor. Yani sadece beat'i ona ait değil.