Ana Menü

Transfer Haberleri ! | Başka Konu Açmayın

Başlatan carlito1903, Mayıs 09, 2008, 10:25:22

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adriano

Veli Kavlak kimdir ?

Nuri Şahin'in 16 yas 335 gun ile Bundesliga tarihinin en genç futbolcusu olma rekoruna benzer bir rekora da onun sahip olması. 2005 yılının Mayıs ayında sadece 16 yas 6 ay 19 günlük iken Avusturya Ligi'nde forma giymeye baslamış ve lig tarihinin en genç forma giyen futbolcularından biri olmayı başarmış.

Rapid Wien'de forma giyen diğer Türk kökenli kanat oyuncusu Ümit Korkmaz ile beraber Kafes Futbolunda keşfedilen Veli, aslında Türkiye doğumlu. Ancak daha sonra ailesi ile beraber Avusturya'ya göç etmiş. Şu anda 19 yaşında olan Veli, 2004/2005 sezonunda 17 yaşında iken sadece bir kaç maç oynamasına rağmen Rapid'in sezon sonu şampiyonluğa ulaşması onun kariyeri için iyi bir başlangıç yapmasına sebep olmuş. 2005/2006 sezonunda gösterdiği performans ile Avustuya U-19 Milli takımı ile Avrupa Futbol Şampiyonasında yarı finallere ulaşan ancak turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan İspanya'ya 5-0 gibi ağır bir sonuça elenmelerine rağmen futbolu ile göz doldurmayı başaran Veli, 2006 yılında Avusturya Milli Takımı Teknik Direktörü Hiskersberger tarafından Liechtenstein ve İsviçre maçların aday kadrolarına davet edilmesine rağmen forma şansı bulamamış. İlk olarak milli formayı ise Gana'ya karşı oynanan ve 1-1 beraberlikle sonuçlanan maçta 71. Dakikada yine takibimizde olan ve Braga'da forma giyen forvet oyuncusu Roland Linz'in yerine oyuna dahil olarak giymeyi başarmış.

18 yaşında iken ise 2007 yazında Kanada'da düzenlenen U-20 Dünya Şampiyonasında forma giyer. Bu turnuvada A grubunda yer alan Avustuya Kongo, Kanada ve Şili ile beraber yer aldığı grupta 5 puan toplayarak bir üst tura yükselmeyi başarır.Veli bu turda Kanada ve Kongo maçlarında forma giyerken, Kanada maçında doksan dakika oyunda kalır ve bir sarı kart görür. İkinci turda Avusturya Gambiya'yı 2-1 yenerken Veli yine ilk 11 başlar ve doksan dakika sahada kalır. Tıpkı Avusturya'nın Amerika'yı 1-1 biten maçta uzatma dakikalarında Hoffer'in attığı golle 2-1 yendiği maçta olduğu gibi. Yarı finalde ise turnuvanın favorilerinden İspanya'yı penaltı atışları sonunda eleyen Çek Cumhuriyetine Tomas ve Çeklerin yeni yıldızı Fenin'in attıkları gollerle 2-0 yenilmelerine rağmen uzun süredir uluslararası arenada pek bir başarısı olmayan Avusturya için, geleceğe daha ümitle bakmalarını sağlayan bir sonuçtu bu. Veli hem bu maçta hemde Şili'ye kaybettikleri üçüncülük maçında, teknik direktörün pek forma şansı bulamayan oyunculara yer verdiği kadroda da yerini almayı başardı.

Agüero, Moralez, Pato, Fenin Vidal, Mata ve Dos Santos gibi yıldızların parladığı turnuvada Hoffer ile birlikte Avusturya adına dikkat çeken oyunculardan biri olmayı da başardı Veli bu turnuvada.

Orta sahada oyunu iki yönü ile oynayabilen ve kaleyi gördüğü anda etkili şutlar atabilen Veli'nin, kendisini bu bölgede diğer oyunculardan ayıran özelliği ise hızı ve çevikliği. Kafes futbolundan gelme olduğundan bu özelliklerini geliştirebilen, ve bu sayede günümüz futbolunda ayrıcalık sahibi olmasını sağlayan Veli için daha öncede bahsettiğimiz gibi Alman klupleri sıraya girmiş durumda.

Genç ve yetenekli bir oyuncu kesinlikle alınmalı.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

saldır beşiktaş

Tolga Seyhan teklifi
Trabzonspor´la yollarını ayıran Tolga Seyhan, menacerler tarafından Beşiktaş´a önerildi.
9.6.2008

Trabzonspor'la yollarını ayıran Tolga Seyhan, menacerler tarafından Beşiktaş'a önerildi. Bordo-Mavili ekipte yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bu sezon fazla forma şansı bulamayan tecrübeli oyuncunun, bonservisinin elinde olduğu ve maçbaşı teklife açık olduğu dile getirildi. Tolga Seyhan'a net bir yanıt vermeyen Beşiktaşlı idareciler, şu an milli takımda bulunan ve henüz resmi sözleşme imzalamayan Gökhan Zan'ın durumuna göre transferi yönlendirecek.

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Kralkartal21

Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, İsviçre Milli Takımı'nda forma giyen iki futbolcunun menajerleriyle bir araya gelip transfer teklifinde bulundu.

Beşiktaş, Nuri Şahin'den sonra gözünü İsviçre Milli Takımı'nda da forma giyen Türk asıllı iki futbolcuya dikti. Siyah beyazlı kulübün asbaşkanı Levent Erdoğan'ın, Basel'de Gökhan İnler ile Eren Derdiyok'un menajerleriyle bir araya gelip transfer görüşmelerinde bulunduğu bildirildi.. Başkan Yıldırım Demirören'in de bugün Basel'de iki futbolcuyla bir görüşme yapması bekleniyor.

Hocamız Gökhan ve Eren'i istiyor

Gökhan İnler ile Eren Derdiyok'u Beşiktaş'a tavsiye eden menajer Yüksel Demir, "Her ikisi de çok kaliteli. Siyah beyazlı yöneticiler bu oyuncuların transferinde sorun yaşamaz. Kulüpleriyle anlaşma sağlanabilir" dedi.

Avrupa'da top koşturan yetenekli Türk oyuncularına kapılarının açık olduğunu söyleyen asbaşkan Levent Erdoğan, "Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Eren ile Gökhan'ı istiyor. Bu iki oyuncunun menajerleriyle bir görüşme yaptım. Kulüpleriyle de temasa geçip transferlerini gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

Levent Erdoğan'ın bugün Basel'de İsviçre Beşiktaşlılar Derneği üyelerliye bir araya gelerek dostluk yemeği yiyeceği belirtildi.

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

ZLataN

Ereni tam izLeme fırsatım oLmadı ama o yaşta isviçre miLLi takımına çağırıLıyosa mutLaka iyidiR..iLk maçta gökhanı çok beğenmiştim oRtasahada inş. heR 2 transferde oLur..

Kralkartal21

Beşiktaş, Gökhan İnler için harekete geçti. Başkan Demirören, İsviçre Milli Takımı'nda da oynayan genç yıldızı çok istiyor.

Gökhan bizi dinler

Kartal, Udinese'de oynayan 24 yaşındaki ön liberonun transferi için düğmeye bastı.

İsviçre'nin beyni
Savunmasını yeni transferlerle güçlendiren Beşiktaş, geçtiğimiz sezon yaşadığı orta saha sorununu çözmek için girişimlere başladı. Uzun süre Uğur İnceman'ın peşinde koşan ancak Manisa'nın istediği yüksek bonservis nedeniyle bu transferden vazgeçen siyah-beyazlılar, rotasını gurbetçi Gökhan İnler'e çevirdi. Avrupa Şampiyonası'nda 
İsviçre Milli Takım formasını giyen 24 yaşındaki yıldız futbolcu için Beşiktaş yönetimi, bu ülkede kamp kurdu.

5.5 milyon euro İlk olarak yönetici Levent Erdoğan'ın, ardından başkan Yıldırım Demirören'in de bizzat girişimde bulunduğu Gökhan'ın menajeriyle yapılan ilk görüşmenin olumlu geçtiği belirtildi. Sağlam'ın da alınmasına onay verdiği Gökhan'daki tek sorun kulübü Udinese'nin istediği 5.5 milyon euro'luk bonservis bedeli. Ancak siyah-beyazlılar, Zapotocny ve Sivok transferlerlerinde iyi ilişkiler kurdukları Udinese'yi ikna edeceklerine inanıyorlar

Kralkartal21

Yeni Gözde Eren

Bobo'yu satmayı düşünen siyahbeyazlılar, Gökhan İnler gibi İsviçre Milli Takımı'nda forma giyen bir başka gurbetçi Eren Derdiyok'u da listesine dahil etti. 20 yaşındaki Eren, 1.90 boyunda ve forvette görev yapıyor. 2008'de Basel'de İsviçre Ligi ve İsviçre Kupası'nı kaldıran Derdiyok, 2007-08'de de İsviçre'de "Yılın genç oyuncusu" seçildi. Eren, EURO 
2008'in en genç futbolcusu.

carlito1903

Gökhan İnler bana göre çok iyi bi oyuncu, son oynanan Çek Cum. maçında da çok iyi oynadı...

Ama bizde zaten Ön Libero oynayabilecek 3 4 isim var...

Zaten Türkiye'ye geleceğini sanmıyorum Gökhan'ın...

Kralkartal21

Ve Sinan Engin Konuştu!

Beşiktaş menajeri Sinan Engin, transferle ilgili olarak merak edilen herşeyi MARATON.COM.TR'ye anlattı.

Sinan Engin, Siyah beyazlı taraftarların bu transfer döneminde, süprizlere açık olması gerektiğini söyleyerek, forvet hattı ve orta alana her an 2 transfer yapabileceklerini belirtti.

Savunmaya yaptıkları transferleri le bu mevkideki problemleri çözdüklerini ifade eden Engin " İyi bir kadro kuruyoruz.Hiç kimse merak etmesin, Beşiktaş çok iyi bir takım oluyor.Gelecek yıl taraftarımız koltuğuna kurulup, rahatça maç seyredebilecek " diye konuştu.

MARATON.COM.TR'ye açıklamalarını sürdüren Sinan Engin " 2 transfer daha yapabiliriz. Bu forvet ve orta saha olacak.Orta alana alacağımız oyuncu hem ofansif hem de defansif olacak.Beşiktaş, kolay gol atacak çok da zor gol yiyecek.Ayrıca Nuri Şahin'in transferini de 10 gün içerisinde bitireceğimizi düşünüyorum" dedi.

Engin ayrıca Beşiktaş ile sözleşmesi sona erecek olan Gökhan Zan ile ilgili hiçbir şey söylemek istemediğini ve bu konuda sessiz kalmayı tercih ettiğini de vurguladı.

Bu arada Beşiktaş teknik direktörü Ertuğrul Sağlam'ın bütün oyuncuları telefonla teker teker arayarak kendilerine verileni antrenman programına uyup uymadıklarını sorduğu öğrenildi.

akbaba71

Ayrıca Nuri Şahin'in transferini de 10 gün içerisinde bitireceğimizi düşünüyorum" dedi.

Bu saatten sonra bu transferin bitmesi lazım.
Yerli forvet muhtemelen Mehmet Eren olacak.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Kralkartal21

Alıntı yapılan: akbaba71 - Haziran 11, 2008, 12:39:53
Ayrıca Nuri Şahin'in transferini de 10 gün içerisinde bitireceğimizi düşünüyorum" dedi.

Bu saatten sonra bu transferin bitmesi lazım.
Yerli forvet muhtemelen Mehmet Eren olacak.

İnşallah Mehmet Eren gelir.

Çok istiyorum bu adamın gelmesini.Geleceğin iyi futbolcularından bir tanesi olucak.

saldır beşiktaş

mehmet eren forvete iyi bir alternatif olur
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

eRe

mehmet eren baska bır futbolcu degıl mı ???
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Adriano

Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

akbaba71

http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Simurg

Beşiktaş'ta transfer rüzgârı dinmek bilmiyor... Tuna, Ekrem Dağ, Seriç, Zapotocny ve Sivok'u renklerine bağlayan Siyah-Beyazlılar, Başkan Yıldırım Demirören önderliğinde bir yıldız ismi daha kadrosuna katmak için harekete geçti.

Demirören'in, Podolski'nin menacerleriyle bir görüşme yaptığı öğrenildi. Bayern'in yeni hocası Klinsmann'ın istemediği Podolski'ye, İngiliz kulüplerinin de talip olduğu, ancak Kartal'ın şansını zorlayacağı belirtildi.

B planı gurbetçiler
Demirören'in B planı da hazır... Bobo'nun takımdan ayrılması neredeyse kesinleşirken, Siyah-Beyazlılar, Fenerbahçe'nin de gündeminde yer alan Halil Altıntop için devreye girdi. Nuri Şahin için temaslarını sıklaştıran Kara Kartallar, alternatif olarak Yıldıray Baştürk'ü de düşünüyor. Ancak Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın Stuttart'ta görev yapan Yıldıray Baştürk ismine sıcak bakmadığı ve Nuri'yi kadrosunda görmek istediği kaydedildi.

Orhan YILDIRIM-Fanatik

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..