Ana Menü

Dedik ya bir kere!!!

Başlatan ilhan mansız_melis, Nisan 24, 2008, 15:41:46

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Dedik ya bir kere "Beşiktaş ya ruhumuzdadır ya da hiçbiryerde..." Biz ki en sağır kulaklara fısıldardık:"Burası İnönü burdan çıkış yok oğlum,yok kızım" diye... Burası İnönü;golden sonraki sevinçle başlar ölüm-kalım savaşı;"Beşiktaş'ımızın üstünde siyah-beyaz çubuklu forma,bizim dilimizde Beşiktaşım sen çok yaşa,canım feda olsun sana..." Gökyüzü simsiyah,ruhlar bembeyazdır artık.Ve,bir Kartal seyretmektedir bunları gökyüzünün  en yüksek noktasından süzülürcesine...Beşiktaş'lı olmak sadece "taraftar" olmak anlamına gelmez...Taraftarlığı da bir kutsal forma içinde kutsamaktır...İşte o zaman ruhlar ve bedenler tek bir varlık gibi dans ederler tribünlerde...Dedik ya; burası İnönü! Burada yaşanılanlar,anlayamayanların akıl sağlığını bozar.Mabedimiz İnönü kutsaldır bizim için.Kucaklaşmanın olduğu güne siyah-beyaz peynir zeytinle başlarsın;sonra Kartal olur 40 bin kişi konarsın tribünlere,topla birlikte sen de tribünde atağa geçersin;orta yaparsın;kafa topuna çıkarsın;gol atar gol kaçırırsın;rakibin atağını kesmek için tribünde kendi kalene koşarsın ara sıra sende tribünde sakatlanırsın ama kimseye çaktırmazsın,totem yaparsın;maçı bırakıp,koridora çıkıp dua edersin;kulaklarına gelrn sesin tansiyonuna dayanamaz,tekrar tribüne koşarsın;inanmışlığın verdiği haykırmayla tekrar tribünde atak üstüne atağa geçersin..."Haydi Kartalım...Haydi Beşiktaşım..." diye yalvarırcasına bağırırsın...Çünkü sen 12. adamsın!12. adam asla yorulmaz,inancını yitirmez,hep pozitif olmak zorundadır,bu enerjiyi sahaya yansıtmalıdır .Giydiği 12 numaralı formanın hakkını verir.Akıttığı terden güneşte çay demler.Maçı Kartallar edasında koparır,kazandırır.İnönü'de maç oynanırken orada olmayan 12. adamların gözleri açık gider ölüme.12. adamlar zor bulunurlar...Öldüklerinde İnönü'nün Beleştepe'sinde gömülmek için oranın kendilerine mezarkıl yeri olarak ayrılmasını isterler ya da küllerinin İnönü'nün çimlerine savrulmasını vasiyet ederler.Ama,ruhları asla ve asla ölmez!12. adam giydiği Kartal baskılı ÇARŞI  formasını stad yapılırken İnönü'nün çimlerine çoktan ruhuyla birlikte gömmüştür.Şimdi o formanın üstünde gelecekteki başarılar ve zaferler özgürce yeşermektedir... Ve, artık  artık sahada 12'ler savaşmaktadır.Forma nerede mi gömülü?Eski açık tarafı ceza alanı dışındaki sağ iç köşede... 12. adam Çarşı Forması'nı yaptığımız ayinle mabedimize gömdük ve üzerine şu dörtlüğü yazdık: " İnönü'ye karanlık çöktüğü zaman,dışarıda yağmurlar yağdığı aman tribünlerde ÇARŞI coştuğu zaman Haydi bastır şanlı KaraKartal'ım ... O forma Beşiktaşımıza ömür vermiş ve vermekte olan tüm Kartallara hitaben oraya gömüşmüştür.Dünyada başka örneği varsa buyursunlar çıkarsınlar.Bir ömür de bizden Kartalım...Bir ömür de bizden Beşiktaşım...   Tüm Kartallara selam olsun....

Alıntıdır!
Lütfen tamamını okuyun
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ilhan mansız_melis

yirmi kişi okumuş kimse mesaj yazmamış helal olsun valla:(

eyup1903

sevinmek için sevmedilk ki

hepsiyAh

Dedik ya bir kere "Beşiktaş ya ruhumuzdadır ya da hiçbiryerde..."

ilhan mansız_melis

size çok teşekkür ederim

[KralKartal]

bu yazi burada 99 kere paylasildigi icin ve cok kez okundugu icin
yorum yazilmamis olabilir, yillardir olan ve bililen bir yazi
ve AYHAN GUNER / Carsi Baskaninin yazdigi bir yazidir..

Yinede tsk ederim..Yazi cok guzeldi, keske hersey yazildigi gibi olsa

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ilhan mansız_melis

ben bu konunun daha önce burada olduğunu bilmiyorum özür dilerim isterseniz silin

Cem Goren

ya ruhumuzda ya hiçbiryerde varmı ötesi
altın kapılarımız kan oldu tayfun