Ana Menü

Emeklerim boşa gitti

Başlatan kartalpenchesi, Nisan 19, 2008, 10:22:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kartalpenchesi

Eski teknik direktörümüz Tigana, Beşiktaşımızın içinde bulunduğu duruma çok üzüldüğünü söyledi

Beşiktaşımızın bu sezon tüm hedeflerine çok erken havlu atması, hiç şüphesiz Siyah-Beyazlı renklere gönül veren futbolseveri derinden yaraladı. Kara Kartal'ın bu durumu sadece taraftarını değil, aynı zamanda eski teknik direktörü Jean Tigana'yı da çok üzdü. Beşiktaş'a 100. yılında gelen şampiyonluktan sonra Türkiye Kupası ve Süper Kupa'yı kazandırarak en büyük başarısını yaşatan Fransız çalıştırıcı, eski takımının yarıştığı üç kulvarda da bekleneni verememesinin kendisinde hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Beşiktaş'ın içinde bulunduğu durumun kendisini çok üzdüğünü dile getiren tecrübeli hoca, "Ben takımdan ayrıldıktan sonra Avrupa'da ve Türkiye'de başarıya ulaşılacağını düşünüyordum. Ancak ortadaki sonuçlar düşüncemde yanıldığımı ortaya çıkardı" dedi.

İSKELET OTURMUŞTU

Siyah beyazlı kulübümüzün kendisinde ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Tigana, "Yaşanan olumsuzluklar çok geride kaldı benim için. Beşiktaş'ı yakından takip ediyorum. Görev aldığım dönemde Beşiktaş için önemli çalışmalar yaptık. Başkan Yıldırım Demirören'le birlikte geleceğe dönük planlarımızı hayata geçirdik. En az 10 yıl boyunca zirveye oynayacak çok genç ve gelecek vaat eten iskeleti oturmuş bir takım bırakmıştım. Şimdi geriye dönüp baktığımda emeklerimin boşa gittiğini görüyorum. Çok yazık oldu" diye konuştu.

BURAK NİYE GİTTİ?

Takım içinde kendisinden sonraki dönemde yaşanan operasyonlara da değinen Tigana sözlerini şöyle sürdürdü: "Burak niye gitti? Bunu anlamak benim için gerçekten çok güç. O çok yetenekli bir futbolcuydu. Böyle yeteneklerin kolayca harcanması hem Türk hem de dünya futbolu adına üzücü. Çünkü, kaliteli oyuncular kolay kolay yetişmiyor. Beşiktaş'ı çalıştırırken Rusya'dan bir kulüp Burak'ı istedi. Rusyar 5 milyon euroluk bir teklifte bulundular. Buna rağmen bu futbolcumuzu satmadık. Bana göre o mutlaka kazanılması gereken bir futbolcuydu. Tekrar kendini gösterebilecek, vitrine çıkabilecek bir takımda forma giyebilmesini temenni ediyorum. Aynı şekilde Serdar Kurtuluş da geçirdiği sakatlık sonrasında iyileşmesine rağmen, takımda yer bulamaması futbol için büyük bir kayıp. Beşiktaş Kulübü, başarıya ulaşmak istiyorsa mutlaka kendi değerlerine sahip çıkması gerekiyor."

Kaynak: Akşam
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

KeePSaKe

doğru demiş Beşiktaş en azından gelecek için çok iyi bir takım olucaktı ama şuan gençlerimizin hepsi birer birer gidiyor...
Since 1903

Cem Goren

tigana kalmalıyıdı istikrar sağlanmalıydı
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Brestgerfich

Tigana döneminde Gelecek için çalışıyoruz dediler... Tigana gitti tamam ama neden gelecek için kurduğunuz takımın yapısını bozdunuz ? neden o kadar para boşa gitti, neden bir yılımız boşa harcandı...
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

eRe

keske 1 yılımız bosa harcansa ben bu yenı yonetımle her sene sacma stratejı belırleyıp 1 yılda bıtırıp yenı seyler planladıklarını goruyorum
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Brestgerfich

Doğru... Her yıl yeni bir (sözde) plan&politikayla çıkıyo demirören yönetimi...
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

gözzde_bjk

Tigana varken gene Türkiye Kupası'nı alır bu seneyi bitiririz diyorduk şimdi ne Türkiye Kupası kaldı ne de Süper kupa.Ozaman alınan kupalarla yetinmiyorduk şimdi bu kupaları arıyoruz.Her sene değişen ve bir türlü düzelemeyen kadroyla yıllar geçtikçe eskileri aramaya devam edicez.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

carsi52

Doğru söyLüyor sonuna kadar.
Burak niye gitti ?
Bölünür senin için uykular!

eyup1903

boşversenize onu da gördük

M34

Her yil aynisini diyoruz. Seneye de Ertugrul Saglam'i arariz.

onaT

bakiyi yollamadılar emeklerinin KARŞILIĞINI alıyoruz

cancion del popular

bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir... Tigana'da doğru söylemiş ne diyelim...
SENİ ASİL İNSANLARIN BASİT SEVGİSİYLE DEĞİL...
BASİT İNSANLARIN ASİL SEVGİSİYLE SEVDİM!

lambkuzu

Yıldırım Demirören'in kovduğu tüm hocalar aşağ yukarı aynı şeyleri söyleyip duruyor zaten....
Hayatı süsledik izharı ittihatla bugün,
Yolunda gençliğin ulvi değil miydi birleşmek.
Sebatı bayrağımız yaptık, i'tilamız için
Neticesiz ve boş olmaz sebatla hiçbir emek.
Dakikalar bize bir nağbe nişad olsun.
Kulübümüzde müceddet nücumu mevc vursun

carlito1903

Kimse Tigana keşke kalsaydı falan demesin, geçen sene bu zaman adam giderken kimse 'kalmalı' demedi..

Gelecek için doğru hamleler yaptı evet ama yönetim sağolsun bir çırpıda yıktı geçti hepsini...

kartalpenchesi

Alıntı yapılan: carlito1903 - Nisan 20, 2008, 08:21:11
Kimse Tigana keşke kalsaydı falan demesin, geçen sene bu zaman adam giderken kimse 'kalmalı' demedi..

Gelecek için doğru hamleler yaptı evet ama yönetim sağolsun bir çırpıda yıktı geçti hepsini...

peki burak ve koray giderken ertuğrul sağlam onlar kesin bu takımda kalsın deseydi yönetim gönderebilir miydi acaba?
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene