Ana Menü

Zamanı Geldi Demirören İstifa

Başlatan SercanBjk, Mart 30, 2008, 14:38:04

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Mart 30, 2008, 20:53:21
Alıntı yapılan: carlito1903 - Mart 30, 2008, 20:12:22

Zaten tribünlerin bazı kısımları nedense İsitifa lafının yanından geçmiyor !!!

Onlar istikrar peşindeler :)

Eminim öyledir ;)

onaT

aybabanın gelmesinden iyidir bunun kalması

mdc

Alıntı yapılan: dry_1903 - Mart 30, 2008, 20:14:33
Alıntı yapılan: Onur Tural - Mart 30, 2008, 19:36:10
Bir televizyon programına katılan başkan Yıldırım Demirören çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte başkanın gündemle ilgili ilginç sözleri "Yönetim olarak başarılıyız. İnönü Stadı ve Akatlar'ı bitirdik. 30 yıllık hayal olan Fulya Projesi'ni hayata geçirdik. Bu projeden yılda 15 milyon dolar gelir gelecek. Beni göreve genel kurul getirdi. 2010 yılına kadar görevdeyim. Taraftar istedi diye istifa etmem. Sivasspor maçından sonra taraftarların yaptıklarını, onlara yakıştıramadım"

İnaönü stadu ve Akatlar'ı bitirdin bizimde ömrümüzü bitirdin.
Daha maç öncesi diğer takımların yöneticileri hekem hatası yüzünden yenilirsek şöyle olur böyle olur diye tehditvarkari konuşurken,sen o kadar hakem hatasından sonra ne yaptın!
tek yaptığın olur olmaz transferlerle bjK'ı kendine borçlandırmak oldu.
Millet alış veriş sitelerinde kombinelerini satanlar hakkında suç duyurusu başlatıcaklarını açıkladı.
Sen  ne yaptın ne yapacaksın?!

Yumruğunu masaya vuracak :D

Tabi yerseniz :)
HAYATTA BEŞİKTAŞ

MeLo

bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

keskinli

Alıntı yapılan: Onat_delgadO - Mart 30, 2008, 21:49:35
aybabanın gelmesinden iyidir bunun kalması

baskanlikla ne alakasi var aybabanin?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

bazi taraftar gruplari destekledigi surece istifa etmez...

2 kere CARSI tesislere yurusun, klube yurusun istifa diye
bakalim ertesi gun nasil istifa ediyor..

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

erdinc1926

istifası herkes için hayırlısı olucak
yeter yıldırım demirören
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

SercanBjk

Alıntı yapılan: kralkartal67 - Mart 30, 2008, 19:43:35
Alıntı yapılan: NoPasaran! - Mart 30, 2008, 19:41:47
topic 1

sene sonuna kadar bu forumda  kaç tane daha olacak acaba

istifa edecekte gelecek adam yok

Harbi ya o kadar istifa diyosunuzda kimin gelceğini söylemiyosunuz.

Serdar Bilgili istifa ederken kimin aday olup geleceği bellimiydi ? Hele bi istifa etsin Beşiktaş başkansız kalmaz,benim şahsi gelmesini istediğim kişiler ise.. Nevzat Demir,İhsan Kalkavan, ikilisinden birini istiyorum. İ.Altınsay ve Hüsnü Güreli de bu yönetimin içnide olursa değil Aziz Yıldırım İmparator Antonyon gelse :D yine yıkamaz!

BU TOPİCİ BU GÜN AÇMAMIN SEBEBİ...

Sene başından beri,bir şeylere sustuk,susmamız gerekti,evet Demirören`nin istifası geç istenen bir istifa,ama zararın neresinden dönülürsede kardır. Çomak sokmayalım takım şampiyonluğa gidiyor dendi sustuk,ama artık olan oldu,sallanan bir binaya sıva atmak çözüm değildir,onu temelden sağlamlaştırmak gerekir.

kara kalem

Öncelikle bu yazının neden dolayı neye yazıldığını açıklamak, anlamak/anlamaya çalışmakta fayda var.

Açıkçası bilmiyorum fakat muhtemelen uzun zamandır muhalefet kanadımızı çırpmamış olmamız, tavrımızı belli etmeyip, tepki koyamamış/koymamış olmamız ve en bariz bi' şekilde de Yıldırım DEMİRÖREN Yönetiminin yaptıklarından ötürü artık patlama noktasına gelmiş olmamızın sonucu olduğu aşikat.

Bu topici kesinlikle sadece yeni transferlerimizin hatalı olduğunu düşünmem ve nedenlerini sıralayabilmek için açmadım.

Bu forumda nasıl ki Rüştü ve Mehmet YOZGATLI'yı savunanlar var ise, aynı şekilde gelmelerinden rahatsız olanlarda var. Bende bu transferlere karşı olaraktan hem nedenlerimi/nedenlerimizi sıralamak, hem geçmişi yad etmek, hem de gelecekten bahsedip kendimce bi' nebze de olsa özlemlerimi dindirip Beşiktaş'ımı bulmak istiyorum.

Bu forumda daha önceleri Nobre'ye de tepki koyuldu ve tribünde de tepki koyulacağından bahsedildi fakat tribünde Nobre çağırılırken eşlik etmeyeni görmek samanlıkta iğnenin parlaması gibi bi' durumdu geçen sene. Sonralardan gerek performansından, gerekse de kabullenme ve sahiplenme duygusundan ötürü karar değiştirenler oldu tabii ki muhtemelen. Yani kanımca Rüştü ve Mehmet YOZGATLI transferleri her ne kadar forumda fikir ayrılığına sebep verse de bütünleşmenin dışına çıklacağını sanmıyorum. Taraftarımızın ikiye bölünmüşse dahi kırgınlar içine atacaklardır kanımca. Ban gelirse Nobre'ye de bağırmadım, Rüştü ve Mehmet YOZGATLI'ya da bağırmayacağım.

Bu topicte cok hararetli bi' şekilde, cok fazla konu tartışabiliriz. İhtimal var topicin konularından ötürü fakat Allah aşkına rica ediyorum kimse kimsenin Beşiktaşlılığından şüphe ettiğini imâ eden yazılar yazmasın ve adamın iki sayfa dil döktüğünü 'sahp çıkmalıyız arkadaşım !' diyerekten kendince kestirip atmaya kalkışmasın.

Yıldırım DEMİRÖREN Yönetimi geldiği günden beri etmedikleri kalmadı. Büyük bi' destekle geldi. Localar kalkacaktı, sadece bi' kısmını kaldırdılar. Verilmeyen sözün tutulmaması tabii ki ayıptır fakat daha önemli konular var ki mesela en bariz olay Beşiktaş Cola Turka Basketbol sponsorluğu.

Bu olaya öncelikle benimseyen arkadaşların açısından bakmak istiyorum fakat artık göremediğim gözlüklerimden ötürü müdür bilemiyorum yine de savunulacak bi' şey göremiyorum. Bu sponsorluk olayına kadar Basketbol'da tarihi başarılara imza atıyordukta, sonradan düşüşe geçtik ve tekrar ayağa kalkabilmek için bu anlaşma imzalandıda bizim mi haberimiz yok ? Bu anlaşma Basketbol Şubemiz'in kalkındırılması için yapıldı da El Amin neden takımdan gönderildi ?

Bu konu ile ilgili son örneğimi vermeden önce şunu anlamak gerekir ki başarı olsa dahi kesinlikle fikrim değişmeyecekti, sadece diğer arkadaşların açısından bakıyorum. Cola Turka geldide n'oldu, ne değişti ? Bunca zamandır Basketbol'da ilerledik mi elle tutulur bi' biçimde ? Keza Cola Turka'ya karşı çıkanlar her mesajında 'Bu şekilde başarı gelecekse razı değilim !' dedi.

Umarım kimse bana bu konu hakkında geleceğe yönelik planlar için maddiyat ihtiyacı, başarı için parasal sıkıntılardan falan bahsetmez. Çünkü bu hepsinden daha da acısı olur. 1.'si Her zaman biz söyleriz bunu; Sevinmek İçin Sevmedik. 2.'si Bizi tek cümle ile özetler bu söz; Onlara göre başarıya giden her yol mübahtır fakat Beşiktaşlılık; Her yolun mübah olduğu bi' başarıyı hiçe saymaktır ! Bu söylediklerimiz ile bi' şekilde çelişmiş oluruz ve lütfen bu 'mübah'lığı sadece şike olarak algılamayın. Cola Turka ile bi' şekilde kendi ilkelerimiz ile ters düştük, ilkelerimizi çiğnemeye başladık.

Buna bi' şekilde 'İstikrar, sabredelim ve hadi bekleyelim' mahiyetinde sustuk, amenna !

-İnanın sıralamalarını unuttum-

Üstünden epey zaman geçtikten ve Cola Turka sponsorluğunun hiç bi' katkı sağlamadığını gördükten sonra akabinde gözümüze soktular; Akatlar Cola Turka Arena !

Bu konuda benim en çok zoruma giden taraftarımızın tutumu ve bunu savunması oldu. Aslında bunun savunulmasının akabinde bunun savunulma şekli oldu. Bilmem n'aptığım dünya klüplerinin dahi stad/salonlarının sponsor ismi ile anıldığından bahseder oldular ki bi' nebze Biz Beşiktaş'ız, hiç birisine benzemeyiz !'i çiğner olduk.

Bu esnada tabii ki Yönetimin hoca alınmadan yaptığı 10 transferi de tecrübesizliklerine bağlayıp, ''teknik konular ulan !'' diyerekten sineye çekmeyi de unutmadık tabii ki.

Bakın bu bahsedeceklerim benim en kendime yediremediğim, en çok zoruma giden ve en çok kalp kırdığım konu.

Bana Beşiktaş'ı sevdiren benim babam. Daha doğrusu babamın Beşiktaş'a olan sevgisi bana Beşiktaş'ı sevdirdi, babamda Beşiktaş'ın nasıl sevileceğini öğretti.

Ben Beşiktaş'ı sevmeye yeni-yeni başladığım zamanlarda etrafımda Beşiktaş düşmanı göremezdim. Kime sorsalar kendi takımı şampiyon olamazsa Beşiktaş şampiyon olsun derdi ve bu kesinlikle Beşiktaş'ın ezeli rekabette olmadığı anlamına falan da gelmiyordu !

Bunu sorduğumda babam verilebilecek en güzel cevabı vermişti.

Çünkü biz Beşiktaş'tık ve onlar birbirlerini yerken bizim için Sadece Beşiktaş ! vardı. Bizim anti bi' duruşumuz yoktu. Bizim için TFL Beşiktaş'tan ibaretti ve Beşiktaş dışında kim varsa bizim gözümüzde eşit mesafedeydi, bizde hepsine eşittik !

Lütfen şimdi kimse çıkıp bana o zaman Aziz YILDIRIM mı vardı ? demesin çünkü komik duruma düşer. Bizim Fener'e de, Galatasaray'a da eşit olduğumuz zamanlarda daha da şerefsizi; Ali ŞEN vardı çünkü. Bilmeyenler için hatırlatmak da fayda var; Eskişehirspor'un bi' maçında -rakibin kim olduğunu hatırlayamadım- Ali ŞEN'e küfür edilmedi mi ? O zamanlar 2. Lig maçında dahi küfür edilen bi' başkanı vardı Fener'in.

Biz Beşiktaş'tık ve bizim tavrımız her koşulda aynıydı çünkü o Beşiktaşlılık duruşuydu. Rakibimizinde bize iyi olduğu zamanlarda aynı tavrı göstermek işin en basitiydi zaten fakat rakibimiz kahpeleştiğinde dahi aynı tavrı göstermek, tepkini dahi ''saygı'' çerçevesi içinde verip yine herkese eşit mesafede olmak, Beşiktaş'tan başka taraf olmamak Beşiktaşlılık beyfendiği, Beşiktaşlılık duruşuydu !

Yine Yıldırım DEMİRÖREN'in bi' kaç sözünü hatırlatmakta fayda var. Hatırlarsınız Yıldırım DEMİRÖREN katıldığı bi' panelde ''Sokakta ki 10 tane Beşiktaş taraftarına sorun, 9 tanesi Fenerbahçe şampiyon olmasın da kim olursa olsun der !'' demedi mi ? Benim bildiğim kadarı ile bu sözün aslı; ''Beşiktaş Şampiyon olamıyorsa; Kim olursa olsun, banane !'''dir. Haksızsam buyrun, düzeltin. Ben Anti-Fenerbahçe'li değilim Sayın Yıldırım DEMİRÖREN, ben/biz Beşiktaşlıyım/Beşiktaşlıyız !

Oktay abimizi öldüren değil miydi Galatasaray taraftarı ? Malatya'ya tofaşları akıtan değil miydi Galatasaray Yönetimi ? Baskette dahi Türk statüsünde oynatıp şike yapan değil miydi Galatasaray ?

Bunları yapan değil miydi Başkanımızın Şampiyon olmasını istediği Galatasaray ! Ayıptır, Yazıktır, Günahtır ulAn !

Kanımca büyük takımlar/klüpler başarılarından da ziyade duruşları ile büyük olurlar ki duruşumuzu bitiriyor Sayın Yıldırım DEMİRÖREN sağ olsun.

Şayet büyük bi' camiaysanız pek tabii ki çok çalkantılı günler geçirebilirsiniz. Optik Başkan'ın anlattığı gibi 12-13.'lük arasında da gidip-gelebilirsiniz fakat ''Bu sene amacımız Fenerbahçe'nin Şampiyon olmaması !'' ne demek Allah aşkına ? Büyük bi' klüp başkanının yapacağı açıklama mıdır bu, büyük bi' klübün hedefi midir bu ?

Rıza ÇALIMBAY döneminde ''Rıza bizimle geldi, bizimle gider !'' denildi, söz tutulmadı. Tamam abiler, bu her klüpte olur amenna. Peki ''İstifa Edeceğim !'' dedikten sonra 40 küsür saniyelik sözüm ona ! olayla ilgili fakat olayla hiç alakası olmayan rekor basın toplantısı nedir ?

''EL DEĞMEMİŞ, TEMİZ BİR LİG İSTİYORUZ !'' Pankartını futbolculara taşıtmanın mantığı nedir ? Bunu savunacak olan sizlersiniz, futbolcunun işi değil bu !

Beşiktaş'ın kazandığı kupanın yeri; Beşiktaş Müzesi'dir ! Kimse o kupayı sahiplenip birisine/birilerine götüremez ! O kupa saha da terleyen futbolcumun, o kupa tribünde haykıran taraftarın, o kupa memleketin öbür ucunda televizyon başında duâ eden abimizin !

Bu yönetim geldiği günden beri yaptığı her açıklamada ki tek amacı günü kurtarmak adına yapılan açıklamalardı !

bkz; ''Beşiktaş'ı kirli kalemlerden temizleyeceğim !'' dedi ve iki gün sonra imâda buLunduğu Atıf KEÇECİ ile yemek yedi. -Atıf KEÇECİ dahi Başkan'ın bu açıklamasından sonra olayı üzerine aldı !-

bkz; ''Beşiktaş'ın 101. Yılında ki çalınan Şampiyonluğunun hesabını soracağım !'' dedi, ertesi gün Serdar BİLGİLİ ile gülüp-eğlenirken kameralara yakalandı !

bkz; ''Beşiktaş'ı kirli kongre üyelerinden arındıracağım !'' dedi, henüz daha bi' adım dahi göremedik. Bu açıklamalar yapıldı çünkü o dönemlerde çok çalkantılı günler geçiriyorduk ve açıklamalar adeta 'cuk' diye yerine oturdu, günü kurtardı !

Beşiktaş Dergisi'nde çıkan Twigy reklamlarından hiç bahsetmek istemiyorum zaten, içler acısı. Beşiktaşımız'ın maçı olduğu esna da golf oynamak da ayrı bi' zevkin ürünüdür, lafımız yok.

Rüştü transferiymiş, Mehmet YOZGATLI transferiymis bi' kenara bırakalım.Nilay YİĞİT'i bile almışlar. Daha n'apalım ! Tamam, belki bu adamları istemiyoruz ama bu kadar sert olmamızın asıl sebepleri bu yazdıklarımdır keza dahası da vardır muhtemelen fakat aklıma gelemiyor.

Beşiktaş elden gitti-gidiyor. Anlamak, farkında olmak, konuşmak, yazmak, tavır koymak lazım !

Başkan adayım kesinlikle İbrahim ALTINSAY'dır.
kalem sana akan, kara senin sevdan.

adanalıyık_01

SİMSİYAH günlerimizi BEMBEYAZ yap şanlı BEŞİKTAŞ...

SATUKBLADE

Alıntı yapılan: KRaL'KaRTaL - Mart 31, 2008, 12:08:49
bazi taraftar gruplari destekledigi surece istifa etmez...

2 kere CARSI tesislere yurusun, klube yurusun istifa diye
bakalim ertesi gun nasil istifa ediyor..

çok doğru zamanında küfür ile başkanlıktan istifa ettirenler beşiktaşı düşünenler nerede diye soruyor insan kendine

carlito1903

Bilgili'ye küfür ettirenler yönetimde bulundular zaten bulunmaya da devam ediyorlar...

Bu birazda karşı tarafla alakalı bişey S.Bilgili küfürleri yediremedi kendine gitti doğru veya yanlış orası tartışılır ama adam kaldıramadı gitti...

Demirörene bütün stad 90 dakika küfür etse yine gitmez (ettirmezler ya neyse)

erasca

utanıyorum...yıldırım demirören ve bütün futbolcular.gençliğimizi yediniz.biraz haysiyetiniz warsa defolun...burdan  taraftara sesleniyorum...hepsiniyollayalım.

rommedahl

Yeeeeeterrrrr Yıldırım Demirörennnn Yeteeeerrr

Dem@

bu yönetimdekiler ne zaman futboldan anladılar ki futbolla ilgili biri gelsin artık yol verilsin dibe batıcaz gittikçe adımızı lekelemyelin bari