Ana Menü

Beşiktaş :60 Galatasaray:61 | Seviyoruz sizleri

Başlatan NoPasaran, Mart 19, 2008, 09:01:13

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MeLo

bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

Brestgerfich

1 gün kaldı, heyecanım arttı. Hepsine teşekkür ediyorum, Basketbol izlettikleri, bunun da heyecanını yaşattıkları için
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

yenerr17

akbaba71

Alıntı yapılan: carlito1903 - Nisan 07, 2008, 21:23:56
Analizlerini zevkle okudum Bahadır, bir an Kaan Kural mı yazmış diye düşündüm o kadar güzeldi :D
Söylediklerine aynen katılıyorum...

Sinan bencede 'Kelepçe' Alper'in aynısı... :)
Teşekkürler  :D
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

akbaba71

Ataman: "Hedefimiz şampiyonluk"
Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Ergin Ataman, oyuncular Sandro Nicevic ve Kaya Peker ile ULEB Kupası çeyrek finalinde yarın Galatasaray Cafe Crown ile oynayacakları maç öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

ULEB Kupası'nın favorisinin Beşiktaş Cola Turka olduğunu söyleyen Antrenör Ergin Ataman, "Sezon başından beri hedefimiz ULEB Kupası'nda final oynamak. Biz finale giden takım olmak için elimizden geleni yapacağız. Beşiktaş Cola Turka olarak ULEB Kupası'nda şampiyon olmak, bu kupayı Türkiye'ye getirmek istiyoruz" dedi.

ULEB Kupası çeyrek finalinde Galatasaray Cafe Crown ile eşleşmelerini talihsizlik olarak değerlendiren Ataman, "Her zaman aynı şeyi söyledim. İki takımın da farklı kulvarlardan finale gelmesi daha hoş olurdu" diye konuştu.

"Bu tip turnuvalar tek maç üzerinden oynandığı için her iki takım da kazanmak için varını yoğunu ortaya koyacaktır" diyen Ataman, "Biz Galatasaray'ı, Galatasaray bizi tanıyor. İtalya'da ULEB Kupası çeyrek finalinde güzel bir derbi olacak. Tabii ki ilk hedefimiz yarın akşamki zor maçı geçip yarı finale yükselmek, sonrasında ise şampiyonluğu kovalamak olacak" ifadelerini kullandı.

15 sene önce Efes Pilsen'de yardımcı antrenörlük yaptığı zaman yine Torino'da Aris ile oynadıkları Avrupa Kulüpler Kupası finalini son saniye basketiyle kaybettiklerini, bunun da Türkiye adına bir ilk olduğunu ifade eden Ataman, "Bu sefer de bir ilki yaşamak istiyoruz" dedi. Kupanın favorisi olarak Beşiktaş'ı gördüğünü söyleyen Ataman, "Beşiktaş'ı bir kenara bırakırsak Rusya'nın Dinamo Moskova ile İspanya'nın Juventut Badalona takımları da kupa için şansı olan takımlar. Ancak bu tür turnuvalar her zaman sürprizlere açıktır ve nasıl sonuçlar alınacağını önceden kestiremezsiniz. Kağıt üstünde en güçlü takım biziz ve hiçbir ekipten çekinmiyoruz" diye konuştu.

Basın toplantısına katılan milli basketbolcu Kaya Peker ise, en üst seviyede performans sergilemeleri gerektiğini söyleyerek, "Artık söyleyecek söz kalmadı. Üst düzey performans ortaya koymalıyız, bu anlamda savunma çok önemli. Amacımız kupayı kazanmak. Galatasaray'ı yenersek yarı finalde Pamesa Valencia'nın rakibimiz olmasını tercih ederim" dedi.

Hırvat oyuncu Sandro Nicevic ise, "İki takım da birbirinin açıklarını ve iyi yönlerini biliyor. Galatasaray Cafe Crown'un çok iyi hücum ribaundu alan oyuncuları var. Buna çok dikkat etmeliyiz. Takım olarak herkesin üst düzey oynaması gerekiyor" diye konuştu.

09.04.2008   

Kaynak : İHA

carlito1903

Ergin hoca sene başından beri iddialıydı zaten kupa konusunda, bu inancı oyunculara verdiği de bi gerçek...

Kupayla gelecekler Allah'ın izniyle...

osi_bjk

BU maç rahatlıkla alırız takım çok iyi
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

Cem Goren

inanıyorum güveniyorum yarın yarı finalde olan bi takımın taraftarı olacağım
dalmauy çok büyük iş düşüyor chasenin yokluğunda tam anlamıyla guard olan bi o kaldı yarın kendi oyunun üstüne çıkması lazm
altın kapılarımız kan oldu tayfun

akbaba71

Bunları biliyor muydunuz?(ULEB Cup resmi sitesinden alıntıdır)

* Beşiktaş, ULEB Cup altılı gruplarında ki 10 maçının tümünü kazanarak finallere gelen ilk takımdır.

* C.Dalmau ve R.Apodaca ULEB Cup sekizli final grubunda oynayan 3 Porto-Rico'lu oyuncudan ikisidir. Diğeri PGE Turow'dan Andres Rodriguez'dir.

* Dalmau, ULEB Cup tarihinin bir maçta en fazla asist yapma rekorunu 14 asistle 27 Kasım 2007 tarihinde Ovarense'ye karşı oynadığı maçta kırmıştır. Şu anda bu rekoru Leni Ukic.'den Roko ile paylaşmaktadır.

* Coach Ergin Ataman 2000 yılında Efes Pilsen ve 2002 yılında ise Montepaschi Siena ile iki kez Euroleague Basketball Final Four'unda yeralmış olup, bu onun ilk ULEB Cup tecrübesidir.

* Apodaca geçen sezon İtalya liginde 33 maç ve 19.8 sayı ortalamasıyla sayı kralı olmuştu.

* Preston Shumpert Kızılyıldız ile oynadıkları seride 28 sayı ortalamasıyla son 32 top scorer içerisinde yer almaktadır.

* Predrag Drobnjak 2001 yılında Yugoslavya'nın Eurobasket şampiyonu olmasında büyük etkisi olmuş bir oyuncudur. İstanbul'da Türkiye'yi yendikleri final maçında şimdi Beşiktaş'ta birlikte oynadıkları Kaya Peker'le karşılıklı oynamışlardı.

* Drobnjak aynı zamanda Yugoslavya ile ardarda iki dünya şampiyonluğu kazanmış bir oyuncu olarak ULEB cup şampiyonu adayı ikinci oyuncudur. Daha önce ardarda iki dünya şampiyonluğu ve ULEB cup şampiyonu olan tek oyuncu
Dejan Tomasevic'tir (Yugoslavya 1998, 2002; Pamesa Valencia 2003).

* Sandro Nicevic farklı sezonlarda dört farklı ülkede oynamıştır.Bunlar: Yunanistan (AEK), İspanya (Unicaja), Fransa (Le Mans) ve Türkiye (Beşiktaş). Nicevic ayrıca bu on yıl içerisinde Slovenya (Olimpija) ve Hırvatistan (Cibona)' takımlarında da yer almıştır.

* Kaya Peker ve Drobnjak Efes Pilsen ile 2001 FIBA SuproLeague Final Four'unda birlikte oynamışlardı. O zaman aynı takımda yer alan Hüseyin Beşok, şimdi ULEB cup çeyrek finalde ki rakipleri Galatasaray Cafe Crown takımında yer almaktadır.

* Dalmau ve Beşok Prokom Trefl Sopot'un geçen yıl Polonya lig şampiyonu olduğu sezonda aynı takımda yer almışlardı.

Cem Goren

zaten çoğu rekoru kırdık ve ulebin favorisi olarak gösteriliyoruz
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Anarchy*

Umarım kazanırız.
Bu araLar takım ıyı oynuyor.

gözzde_bjk

Kupa Kartallarımıza yakışır,umarım en güzel sonuçlarla pazartesi kupayla dönerler.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Kralkartal21

Alırız gibime geliyor ama zorlanırız belki...
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

MeLo

Potanın Kartallarına Yürekten Başarılar !
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

eRe

tek mac olması kotu
ufak bır sansızlık goturur ama ben sonuna kadar ınanıyorum bu kartal yureklılere
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi