Ana Menü

Lost

Başlatan NoPasaran, Mart 03, 2008, 22:02:04

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Bu dizi böyle devam ederse 25-30 bölümde anca biter. Ne saçma bir bölümdü bu ya
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

husoeagle

25-30 bölümmü
dizi aslında tek bölümde biter ama işte uzatıyolar böyle hikayelerle

CR7

e ben de onu diyorum işte aşırı uzatıyorlar
bu bölüm 1 gram ilerlenmedi bence

CR7

Ne zamandır yazacağım atlıyorum. Çok fazla spoiler içermiyor yazı ama yine de diziye hiç başlamamış olanlar okumasınlar, birebir devam ettirenler gönül rahatlığıyla okuyabilirler.

Biliyorsunuz son sezonu başladı Lost'un bir süredir. Bunu çok yazmışımdır, diziye 6 sene önce başladık diye izliyoruz mecburen. Sanırım dördüncü sezondan itibaren zaten işler sarpa sarmaya başlamıştı ama artık altıncı sezonda iyice, afedersiniz, mala bağlamış durumda. Bu dizinin 6 senedir en fazla konuşulan kısmı ve takip edilme sebebi "cevaplanamayan soruların yarattığı gizem" idi. Bunun dışında oyunculuk, adanın tropikal güzelliği, Sawyer'in gamzeleri, Kate'in çilleri şu bu diyen yalancının önde gidenidir onu söyleyeyim. Bu diziyi izlememi sağlayan kişi blog yazarı mafaldadır bana kısa süreli bir "her bölümden sonra bir sürü gizem oluyor, onları çözeceğim derken bağlanıyorsun, ölümü öp izle" propagandasıyla. Diziyi izlemeye başladığım günleri de hatırlarım. Tüm dünyada olduğu gibi tokat etkisi yaratmamıştı bende. Millennium, X-files gibi dizileri izleyen birisi olarak benim için ortalama bir diziydi ve çok klişe bazı manevraları kullanıyordu. Sürpriz sahnelerinde aniden müzik girişi, bir sonraki bölümde aslında çok da önemli olmadığı anlaşılacak bölüm sonu ani çıkışları gibi. Sezonlar ilerledikçe kalitenin dozajı düşmeye bu ucuz manevraların sayısı artmaya başladı. Misal blackpearl benimle beraber izliyor son 1,5 sezonu sanırım. Dizinin tüm hikayesini benim kadar biliyor neredeyse. Zira bütün olanların arkasındaki hadise son sezonda adam gibi anlatılmaya başlandı ve geçmişteki o tüm bölüm sonu kafa karıştırıcı sürprizler ve meşhur "cevaplanmayan sorular" aynen duruyor. Söyleyeyim cevaplanmayacaklar da. Misal neden Hugo ile Libby aynı akıl hastanesindeydi (bu sahneyi de bölüm sonu twist olarak vermişlerdi biliyorsunuz), Jacob'ın kulübesindeki meşhur göz kime aitti?, Christian Shepherd'ın tabutu, Walt'ın mistik güçleri vs. Dürüst olayım açıklananlar da da iyice rezalete vardırdı işi. Meşhur 6 rakam için dünya üzerindeki hayranlar Budizmden girip, logaritmaya, dinler tarihinden, astronomiye kadar bir dolu analiz yapmışlardı. Bu 6 sayının kerameti "Jacob sayıları severdi rahmetli" şeklinde açıklandı. Meşhur Richard Alpert'ın yaşlanmama olayı da "Jacob beni dürttü"ye bağlandı. Adanın kaybolmasını da tahminen bu gidişle Jacob üflediye bağlayacaklar ondan korkuyorum.

Bu tür dizilerde son ticari manevra diziden bir film çekilmesidir. Yavaş yavaş buraya da gelmeye başladı iş. Film dedikoduları ortada dönüyor. Üstüne üstlük karakterlerin yapısı öyle bozuldu ki artık dizinin o tarafından da zevk alamıyorsunuz. House MD hayranları için Gregory House nasıl bir karakterse Benjamin Linus 2 sezon önce Lost hayranları için öyle bir karakterdi. Bugün ortalama bir karaktere dönüşmüş durumda. Bu işin sonu nereye bağlanır bilmiyorum ama eskiden dizinin gösterimi için ekran başına koşan tipler bugün artık 2-3 hafta bekleyip öyle izliyorlar. Örneğin bendeniz bundan 3 sene önce diziyi yayınlandığı gecenin ertesi günü (saat farkı sebebiyle) indirir aynı gün izlerdim. Şimdi bırakın ertesi günü, diziyi 3 gün farkla yayınlayan Hollanda televizyonu Net 5'da bile izlemiyorum. 3 bölümü biriktiriyorum.

Yazının sonunda şu "bu diziyi ne eleştiriyorsunuz ya, izleyin izliyorsanız, beğenmiyorsanız da eleştirmeyin" adamcıklarını da çözemediğimi belirteyim. Bu güruhun hepsi hafta sonunda futbol maçına gidip takımını beğenmeyince ilk onbiri elden geçiriyor ya ona yanıyorum. Ben de onlara "beğenmiyorsanız gelmeyin maça kardeşim, görüş bildirmeyin" desem mi?

http://vliegendenederlander.blogspot.com/

NoPasaran

Lost güzel dizi bu ytazıyı yazanlarda popüler olmaya çalışan tipler  :ok

Beğenmiyorsan izleme kardeşim  :muha
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Bugünkü bölüm :ok

çok ilginç şeyler oluyor :D

hafif flashforward'ımsı işler de  var

bugünkü bölümden zevk aldım açıkçası

NoPasaran

Lost Barcelona gibi, ikiside en iyisi, bir yerden sıkıcı geliyor..

NoPASARAN ;D

Kısacası daha iyisi yok. Yalandan ok fw, yok prison yok şu yok bu demesin kimse :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

14. bölüm de bitti.
müthiş gerçekten :ok

NoPasaran

Bitsede indirsemn ya

Ne zaman bitecek
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

valla daha yeni başlıyoruz sanki ;D

CR7

16. bölüm de bitti.

güzel gidiyor :D

hiç bitmese keşke ama sonunu da çok merak ediyor insan ;D

KeePSaKe

Bitmedi mi şu dizi :D

Keşke Prison Break te 1 sezon daha uzun olsaydı :(
Since 1903

NoPasaran

Alıntı yapılan: L_James_23 - Mayıs 20, 2010, 00:55:16
16. bölüm de bitti.

güzel gidiyor :D

hiç bitmese keşke ama sonunu da çok merak ediyor insan ;D

Yiğit bölümler ne kadar süreyle yayınlanıyor..

Sezon 5 i izlerken 10. bölüme kadar geldim sonra yok 2 hafta mola , yok 20 gün sonra derken diziden soğurum en baştan bi daha.

Şu an durum nedir.

Kaç günde bir yenisi çıkıyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

LOST BUGÜN AMERİKADA BİTİYOR.

20.SEZON SİNEMALARDA YAYINLANARAK THE END
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Bir efsane sona eriyor demek :)

İzleyince finali Türkiye'de anlatırsınız artık ;D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.