Ana Menü

F.Bahçe - TFF savaşı sürüyor!

Başlatan eRe, Aralık 18, 2006, 22:38:11

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe Spor Kulübü arasında devam eden savaşta gerilim son noktaya ulaştı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, sarı lacivertli takımın ligde kendi sahasında oynadığı Galatasaray maçı nedeniyle aldığı üç maç seyircisiz oynama ve Başkan Aziz Yıldırım'a verilen 1 yıl hak mahrumiyeti cezalarıyla ilgili olarak Faruk Ilgaz Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenlendi.

Başkan Aziz Yıldırım ile Asbaşkan Mahmut Uslu'nun dışındaki tüm yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın toplatısında, Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü Nihat Özdemir, şunları söyledi:
"Profesyonel Futbol Takımımızın çok önemli maçları öncesinde Fenerbahçemizin cezaları açıklanmıştır. Takımımız, oynadığı maçlardan başarılı sonuçlar alarak ligi lider olarak tamamlamış, Avrupa arenasında Türkiye'yi temsil eden tek takım olmuştur. Ama ne acıdır ki, tur atlamak için çıkacağımız Frankfurt maçı öncesinde de Fenerbahçemize saldırılar devam etti. Önemli maçlarımız öncesinde Fenerbahçemize verilen cezalar açıklanmıştır. Bu açıklamalar da Fenerbahçemizin önemli maçlarına denk getirilmiştir. Ayrıca UEFA maçının ardından bir tek Federasyon yetkilisi bile gelmemiş, turu geçtiğimizde bir tek tebrik mesajı vermemişlerdir. Fenerbahçe Spor Kulübü Türkiye'nin takımı değil midir? Düzenleyici kurumlar demokratikleşme sürecinde olan toplumların temel direğidir." dedi

"ADALET HERKESE LAZIMDIR"

Nihat Özdemir diğer rakiplerine veirlen cezaları kastederek sözlerine şöyle devam etti: "Görevleri adil bir rekabet ortamı sağlamaktır. Bu bağlamda bilgi ve örneklerle size açıklayacağımız gibi Federasyonun tarafsız olmadığını açıklamak istiyoruz. Futbol Federasyonu ve başındaki yetkililer, Fenerbahçe'yi cezalandırır, ama diğerlerine hiçbir şey yapmazlarsa bu durum gerginliği arttıracak ve taraftarlar arasında infiale neden olacaktır. Türk futbolunun dünü bugünü için hiçbir katma değer barındırmayan, tek misyonu bizden olanlar ve olmayanları ayrıştırmaya çalışmaktadır. Adalet herkese lazımdır. Hakem atamaları, verilen cezalar, yönetmelik değişiklikleri gibi uygulamalar kulüpten kulübe değişmiştir. Bu durumlarda ya kulübümüz aleyhine sonuçlanmış ya da rakibimizin lehine sonuçlanmıştır. 2 - 3 ay önce Federasyon temsilcilerinden biri Fenerbahçe şike yapıyor diyip basın mensupları önünde açıklama yapmıştır. Geçtiğimiz haftalarda da bir meczup çıkıp Fenerbahçemize çamur atmıştır. Yaptığımız inceleme talebine yanıt alamadığımız gibi, bu meczubun sözleri hemen araştırmaya alınmış ve üstüne zaman aşımına uğrandı denmiştir. 100 yıllık şerefli camiamıza atılan bu çamur, Federasyon tarafından bu kadar yüzeysel bir şekilde incelenmesini şaşkınlık ile izledik. Konunun tüm yönleri ile araştırılması, açıklığa kavuşturlmasının ardından Fenerbahçemize atılan bu çamurun temizlenmesi ve bu konunun bir daha açılmamak üzere kapanması istemekteyiz."

3813 sayılı yasada yer alan yetkisine dayanarak, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'den, bu konuların incelenmesini rica ettiklerini ifade eden Özdemir, "Türk futbolunun 10 yılını kontrol edip, bu kişi ve olaylar hakkında gerekli tüm yasal işlemlerin yapılması gerekir. Aktüel Dergisi'nde yayınlanan Milli Takımımız ile ilgili şike iddialarının da araştırılmasını istiyoruz. Her iddianın tespiti halinde gereğinin yapılacağını arz ediyoruz. Başbakanlık Denetleme Kurulu'nun araştırma yapmasını istiyoruz" dedi.

Başkan Vekili Nihat Özdemir'in yaptığı açıklamada, konuyla ilgili olarak örnek teşkil edilen karşılaşmalar ve bu karşılaşmalarda yaşanan olaylar hakkında bir video gösterisi düzenlendi.

Hukuksal İşlerden Sorumlu Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ise gösterilen video görüntülerinin ardından söz alarak, 69. maddede yapılan değişiklikle daha önceden stadyumda edilen küfür nedeniyle ceza alması gereken kulüplerin tüm cezalardan kurtulduğunu söyledi.

"GALATASARAY'A CEZA VERİLMEDİ"

Şekip Mosturoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
"Galatasaray-Beşiktaş maçında yapılan kötü ve çirkin tezahüratın ceza kuruluna sevk edilmesinin ardından talimatta değişiklik yapılarak Beşiktaş kulübü Kayserispor maçını seyircisiz oynamaktan kurtulmuştur. Galatasaray-Sivasspor ve Galatasaray-Sakarya maçlarında yapılan küfürler TV'den duyulmasına rağmen sarı-kırmızılı kulübe ceza verilmemiştir. Bu hafta sonu Galatasaray ve Beşiktaş'ın kupa maçlarında yoğun şekilde küfür edilmiştir ve şu an bu iki kulübe verilecek cezayı beklemekteyiz. Ligin ilk haftasında oynanan Kayseri Erciyes karşılaşmasında Appiah kafa atmamış ancak kafa atmaya teşebbüs etmiştir. Federasyon raporunda ise Appiah'ın tokat attığı yazılarak 3 maç cezaya çarptırılmıştır."

Şekip Mosturoğlu, Aziz Yıldırım'a verilen cezayla ilgili olarak ise şu görüşleri aktardı:
"Başkanımız Aziz Yıldırım'ın sözleri olsa olsa eleştiri sınırının aşılması olarak değerlendirilebilir, oysa ki verilen ceza yetkinin zorlanmasıdır.Aynı durumda diğer kulüplerin yaptığı daha ağır açıklamalara aynı tür cezalar verilmemiştir. Bunun örnekleri ise şöyle: Galatasaray yöneticisi Adnan Polat, Cüneyt Çakır ve Cem Papila hakkındaki açıklamalarının ardından herhangi bir işlem görmemiştir. Yine Adnan Polat'ın bir diğer açıklamasıyla da ilgili işlem yapılmamıştır."

Son olarak söz alan Başkan Vekili Nihat Özdemir, "Hiçbir rakibimizi zan altında bırakmak istemiyoruz. Verdiğimiz örnekler çifte standardı göstermektir. Ya Fenerbahçe Spor Kulübü'nün aldığı cezalar çok fazla, ya da rakiplerimizinki çok az. Fenerbahçe Spor Kulübü her türlü zorluğa ve engellemelere rağmen doğru bildiği yolda ilerleyecektir. Taraftarımız sakin olmalı, Kulüplerinin ve Başkanlarının yanında olduklarını göstermeliler; ancak taraftarlılık duruşlarını da unutmamalılar. Bizimle uğraşan zihniyetin farklı cephelerden de geleceğini de yine hatırlatmak istiyoruz. Bu aşamada basınımızdan da olayların takipçisi olması ve bu durumları değerlendirmesini ve bu değerlendirme sonrasında gerekli tavrı almasını bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak : DHA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Koskoca bir klup TFF ile girdiği muhabbete bak..

Bunların ikisindende kurtulmak lazım..

Hükümet İndirecek ulusoyu feneri maşa olarak kullanıyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

MeLo

Lan bu nihAt özdEmir AzizE'nin 10 kAtı gıCık.
Ne kadAr iğrEnç biR mAhLuk.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

BerkAy1903

19o3

Unforgiven

Runjeeeeee runjeeeeeee ;)

Benim anlamadiğim olay tff ile fener bu kadar uğraşiyor, asıl amaçları kendi istedikleri bir başkanı gecirp lig te ömür boyu şampiyon olmak istiyor bunlar sanırm, azize ve özdemir al birini vur ötekine orataya çıkan mosturoğlu ve uslu'yuda üst üste koycan aradan çıkarcan hepsini.Bir yönetim hepsimi çifkef olur ya bi tane adam, mantıklı konuşmaz hepsi mi saçmalar anlamdım ben ya, bu adamlar vergi verse ne olur.......

Allah yardım etsin, yakında futbolu'da haşema ile oynarız az kaldı. ???  Allah başimiza bir iş gelmeden hayırlısı ile olsa bitse hepsi...
Kimbilir sen benim halimde sakinliğimde ne buldun,bense yorgundum kendi kendime sokuldum,uyuya kaldım AKLIMIN İPLERİNİ SALDIM o giderken biran durup peşinden baktım nedersin,umarım beni affedersin nedersin,umarım beni affedersin,belkide terkedip gidersin,nedersin[/b