Ana Menü

Recep İvedik Filmine Gideceklerin/Gidenlerin Topiği

Başlatan Alves, Şubat 19, 2008, 17:08:25

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CHEm !

artık gitmek yasakmış.çıkar çıkmaz gidilcekti tüh ya.
nasıl da kaçtı günlerce beklediğim film.
Allah kitap Beşiktaş

CooLDumaN

Alıntı yapılan: CHEm ! - Mart 09, 2008, 00:56:41
artık gitmek yasakmış.çıkar çıkmaz gidilcekti tüh ya.
nasıl da kaçtı günlerce beklediğim film.
;D
bizde böyle ;D
Dizlerini çökerek yaşayacağına..

ayaklarının üstünde öl!

mdc

Hiç bir sanatsal değeri olmayan tipik bir komedi filmi.
HAYATTA BEŞİKTAŞ

carsi52

Eleştirmenler filme tepkili. Ama halk bu filmi çok tuttu. Gişede rekora giden yapım için vatandaş ne diyor?
Otoriteler, küfürlü diyaloglar nedeniyle 'Çocuğunuzla gitmeyin' uyarısı yaparken, filmden çıkan birçok kişi ise 'Recep İvedik bizden biri. Çok güldük' diye konuşuyor. Filmi izleyen vatandaşların İvedik hakkındaki görüşleri şöyle:

Mustafa Taş (Esnaf): Rolleri çok güzel yapmış. Benim Murat diye bir arkadaşım var ona çok benziyor. Film bence çok güzel. Geçen gün arkadaşlarımızla biraraya geldik ve filmi konuştuk. Baktık millet ona benzemek ve söylediklerinin tekrarını yapmak için gayret sarfediyor. İvedik'in filminden çok hareketleri ve karekterin mimikleri hoşumuza gitti. Kaşları çok değişik, komik bir yüzü var.

Mehmet Çapar (Otogar çalışanı): Tiyatrocu bir tipi yok. Şişman ve devamlı küfrediyor. Bu yaşıma geldim böyle bir tip görmedim. Otogarda karşıma çıksa korkmam ama bayanlar korkabilir. Bana yol sorsa bile göstermem.

İlhan Kınay (Şoför): Çok küfür söylemiş filmde abimiz ama yakışmış. Sinema bu herkes özgür. Manitam yok tek gittim sinemaya. Filmi izledim, adam bizi anlatmış abi. Hiç tipi yabancılamadım. Benimde bu tipte manyak arkadaşlarım var. Çok küfür var ama zaten ben küfürsüz bir sokak, mahalle görmedimki hayatım boyunca.

Burhan Doğan (Taksici): Çok güzel bir film bu ya. Nasıl çeşit çeşit makarna varsa. Bu da farklı bir makarna olmuş. Başka türlü güzel bir adam bu İvedik abi. Film hayatımdan birisi sanki, yakın bir arkadaşımın bir aynası gibi. Arkadaşlarımız arasında küfürden serzenişte bulunanlar oluyor. Yav nasıl sarımsaklı, ıspanaklı yemek varsa o da öle bir şey. Bunun sadece sarımsağı fazla abi.  (Yeni Şafak)
Bölünür senin için uykular!

CooLDumaN

Alıntı yapılan: carsi52 - Mart 09, 2008, 14:36:49
Eleştirmenler filme tepkili. Ama halk bu filmi çok tuttu.

Bazı eleştirmen ve sözde kendilerine sanatsever diyen kişilerin amacı ve yaptıkları zaten bu.halkın sevdiğini beğenmemek ve halkın kötülediğini de ''siz sanattan ne anlarsınız'' diye filmin içinde mana arama yolculuğuna çıkmaktır :)

ayaklarının üstünde öl!

Kralkartal21

Ben bugün Recep İvedik'e 2. kez gittim gene çok güldüm.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Alves

Alıntı yapılan: kralkartal67 - Mart 09, 2008, 23:21:29
Ben bugün Recep İvedik'e 2. kez gittim gene çok güldüm.

Bende gidecem ama bahane arıyorum :D
Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...

Alves

Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...

CooLDumaN

ayaklarının üstünde öl!

CHEm !

bugün gittim hayatımda en çok güldüğüm günlerden biriydi (:
Allah kitap Beşiktaş

carlito1903

Ben bu eleştirmenleri anlamıyorum tamam filmde sanatsal bi değer yok ama zaten türlü türlü sıkıntılar içinde olan insanlarımızı bir nebze de olsun güldürebilmiş bi film, neden bu kadar eleştiriyorlar anlamıyorum kendi beğendikleri filmlerde ben sadece uyuyorum, onlar halkın gözünden bakamıyorlar filmlere bence biraz halka insinler eğer bi filmi halk beğeniyorsa güzeldir...

Alves

Alıntı yapılan: carlito1903 - Mart 14, 2008, 11:16:44
Ben bu eleştirmenleri anlamıyorum tamam filmde sanatsal bi değer yok ama zaten türlü türlü sıkıntılar içinde olan insanlarımızı bir nebze de olsun güldürebilmiş bi film, neden bu kadar eleştiriyorlar anlamıyorum kendi beğendikleri filmlerde ben sadece uyuyorum, onlar halkın gözünden bakamıyorlar filmlere bence biraz halka insinler eğer bi filmi halk beğeniyorsa güzeldir...

Valla her sahnesine güldüm diyebilirim :D

sercAn1903

kim ne derse desin çok güzeldi.her şekilde rekorunuda kırdı.inşallah devamıda gelirse devamındada rekorunu kıracağına inanıyorum.yine salonlar dolup taşar
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

Alves

Alıntı yapılan: bjk1940 - Mart 14, 2008, 17:52:11
kim ne derse desin çok güzeldi.her şekilde rekorunuda kırdı.inşallah devamıda gelirse devamındada rekorunu kıracağına inanıyorum.yine salonlar dolup taşar

Bilet bulamıyorduk valla :D

alper_1903

gercekten her sahnesinde bende güldüm cok güzel bir film

en güzeli film öyle bir bitiyor ki resmen ikinci film de cikacak diye bagriyo :D

Recep Ivedik 2nin ayni sekilde makara olmasi dilegiyle...
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...