Ana Menü

Errrrkek yönetim - mehmet demirkol'un bugün ki yönetim eleştirisi

Başlatan monetac, Şubat 15, 2008, 10:42:29

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

monetac

Bazı oyuncuların 28 hafta maaşlarını alamadığı bir takım düşünün. Arasıra yapılan ödemelerle bazı oyuncular rahatlatılıyor.. Birçok oyuncu sadece toplam alacaklarının garanti olan kısmını, yani %40'ını alabiliyorlar. Ondan da emin değilim ya!
Belli ki garanti para deyimi Beşiktaşlı yöneticiler için oyunculara verilecek para demek. Yani Beşiktaş'ta bir peşin para var, bir de Allah'a emanet para. Tabii ki bu durum işleri federasyonla değil FIFA'yla olan yabancılar için geçerli değil. Onlar garanti parayla oynuyorlar. Kaçıp gitmesinler diye de en son gün paraları ödeniyor. Genel durum bu!
Ve bu yönetim devre arasında, geliştirilecek oyuncu klasmanında değerlendirebileceğimiz, 19-20 değil, 24 yaşındaki Holosko için 5 milyon euro bonservis ödedi. Kendisine de yılda kimine göre 800 bin kimine göre 1.2 milyon euro garanti para veriyor. Yetmedi 24 yaşındaki oyuncuya karşılık 22 yaşındaki Burak'ı da teslim etti. Burak'ın parasal durumu ise farklı tabii. Onun garanti para sözleşmesi olmadığı gibi, maç başına alacakaları da duruyor. Son anda alacaklarına mahsuben yapılan senetleri teslim almasa gitmiyordu. Senetler de uzun vadeli. Yaza! Allah'a emenat yani! Muhtemelen Koray için de aynı şey geçerli. Bu da başka bir gariplik!
Sezon başında Rüştü Reçber'e verilen 1.5 milyon euro garanti parayı, Lamine Diatta ve Higuain'den uğranılan zararı saymıyorum bile.
Bunlar da yetmiyormuş gibi, Mehmet Topuz için Kayseri'ye tam 11 milyon euro teklif edildiği bizzat Başkan tarafından canlı yayında söyleniyor. Basit mantıkla 5 milyon euroluk Holosko'ya yılda 800 bin verirseniz, Topuz'un yıllık gelirinin 1.6 milyon euro olması gerekir. Bunu 1 milyona indirelim. 5 senelik sözleşme yapsanız, alın size 16 milyon euroluk bir paket. Bu İnönü'nün iki buçuk yıllık toplam gelirine eşit. Yani böyle bir transfer gerçekten konuşulduysa bir acayip. Konuşulmadı da reklam yapılıyorsa iyice acayip.
Sadece küçük bir parçasını ortaya koyduğumuz Beşiktaş transfer pazarının acayipliğini bir yana koyun ve düşünün. Bugünün futbolunun en önemli mevkisi olan çapayı bir, sadece bir tek oyuncuya teslim etmeyi bu transferleri yapanlar nasıl açıklayacak? Beşiktaş eğer Kayseri'de döküldüyse bunun ilk ve en büyük nedeni bunca para harcayıp Cisse'ye yedek olacak bir oyuncu alınmaması hatta o bölgenin boşaltılması değil mi?
Bir kulüp bir oyuncuya 5 milyon euro, diğerine 11 milyon euro bonservis verecek ve içeride maaşlar zamanında ödenmeyecek, bir pozisyonda sadece bir oyuncu olacak. Bunu yapan da Süleyman Seba'dan çok değil sadece 2 sonraki başkan ve yönetimi olacak.
Bu açık ve acayip tabloya bakın ve sonra değerlendirin. Hıncal Uluç'un söyledikleri akıldışı mı?
Peki ya hem de Beşiktaş'ın resmi sitesinde verilen, daha doğrusu verilmeyen cevap ne?
"Pembe kazaklı ve ne olup ne olmadığı belli olan Hıncal Uluç" hakaretleri ve ardından "cevap vermeye gerek duymuyoruz"
Yüzde yüz borsaya kote şirkette hem de apaçık olan bu transfer harekatına yapılan eleştiriye cevap verilemiyor. Çünkü akla yatkın bir cevap yok. Peki ne yapılıyor? Seksist hakaretler!
Yönetimdeki Gülnaz Arsel'in ayrılışında da aynı tavır vardı ve Arsel ayrılmadan önce kulübe 17 milyon dolar ek gelir sağlayacak bir proje geliştirdiğini söylüyordu. Bu proje nedir, hâlâ bilen yok. Acaba bu işi yapanın kadın oluşundan mı?
Bu hakaretler Uluç'a edilmesinden 4 gün önce de Beşiktaş Asbaşkanı kendi takımına "Kız takımı" diyordu. Kendi takımlarını belden aşağı eleştirenler, kendilerini eleştiren gazeteciye de aynı şekilde davranıyorlar.

M34

kartalpenchesi

Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

pAscAliAnUmut

Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

pascalyptica

azize'den tırstığını sanıyorum feneri de baya sert eleştirdiğini çok gördüm..
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..