Ana Menü

Şirinler 50 yaşında !

Başlatan Guti ORÇ., Ocak 15, 2008, 20:20:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Guti ORÇ.

Belçika'da 1958 yılında çizgi roman olarak doğan Şirinler, yeni bölümleri yapılmasa da hala tüm dünyada popülerliklerini koruyor.

Uykucu, Sakar, Bilgin, Obur, Şakacı, Öfkeli... Her biri farklı özelliklere sahip 101 şirin, Şirin Baba önderliğinde ormandaki yaşamlarına 50 yıldır devam ediyor.

İlk olarak Belçikalı karikatürist Peyo tarafından 1958'de çizgi roman olarak hayata başlayan Şirinler, kötü kalpli büyücü Gargamel'in bütün çabalarına rağmen halen hayatta...

1981'de çizgi film olarak televizyon dünyasına taşınan, 8 yılda 256 bölüm çekilen Şirinler'in, 80'lerde doğmuş kuşak arasında sıkı bir hayran kitlesi bulunuyor.

Eski bölümleri halen gösterilmeye devam eden Şirinler'in 50'nci yılı şerefine Warner Bros, bütün bölümleri içeren bir DVD seti yayınlamayı planlıyor.

Paramount Pictures ise 2008 yazında vizyona sokmak üzere animasyon Şirinler üçlemesi yapıyor.

Ormanda komün hayatı yaşayan ve Şirin Baba tarafından yönetilen Şirinler'in komünizmi çağrıştıran bir altyapısı olduğu iddiaları da yıllardır gündemde...

CNN Türk

Delirdik

oradaki devLette şirin baba işte :)
şirinLerLe büyüdük be. Yakışır yarım asırı devirmek, küçükLüğümüzün çizgi dizisine (:
haLa şirinLeri görebiLmeyi uman arkadaşLar biLe tanıyorum  :ehehe o derece tesiri yüksek güzeL bir çizgi diziydi
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Adriano

Of tam böle başlamadan önce bi eleman çıkıp, uslu çocuk olursanız belki ormanda sizde görebilirsiniz Şirinleri diyordu ;D Hey gidi Şirine hey ;D ;D ;D
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

erdibatmaz

bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

carsi52

Nice seneLere.nice yeni böLümLere inşaallah ;D
Bölünür senin için uykular!

mdc

Alıntı yapılan: Buz - Ocak 15, 2008, 20:35:19

haLa şirinLeri görebiLmeyi uman arkadaşLar biLe tanıyorum  :ehehe

Derin anlamları var güzelim :)
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Delirdik

bana yüzeyseL anLatıLdı
yapabiLceğim birşey yok (:

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

özLemTA

Alıntı yapılan: Buz - Ocak 15, 2008, 20:35:19

haLa şirinLeri görebiLmeyi uman arkadaşLar biLe tanıyorum  :ehehe o derece tesiri yüksek güzeL bir çizgi diziydi

o aRkadaşLaRdan biRi miyim gökhan ? :D
ayRıcaaa usLu bi çocuk oLuRsam beLki şiRinLeRi biLe göRebiLiRim :o
ben haLa çok seviyoRum onLaRı (=
git ona git benden seLam söyLe..
aRamasın aRtık hiç beni öyLe,
git ona git benden seLam söyLe,
son pişmanLık fayda etmez git ona söyLeee !!! ;)

Delirdik

yanLış yazmışım çoğuL takısı fazLa oLmuş orada. Tanıdığım Teksin dünyada ;)
;D

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

özLemTA

ne mutLu bana (=
neysee...
dedim ya haLa çok seviyoRum =) :D

gözzde_bjk

Hafta sonunu iple çeker,saat 8de kalkardım şirinleri izlemek için.Şimdi bile rastgeldiğim zaman kardeşimin ''Yuh abla!'' demesine aldırış etmeden izliyorum.Nice 50 senelere,daha çocuklarımıza izleticez...
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

freedom forever

Şirine'nin gelip 'Şirin baba Gözlükü kayboldu ' demesine herzaman hasta kalmışımdır.Hatta Şirine'ye de herzaman hasta kalmışımdır :D
Paris'te 72 gün boyunca fabrikalar çalıştı, atölyeler üretti, fırınlar yiğit Parislilere ekmek yetiştirdi. Paris'te 72 gün boyunca ücretin, sermayenin, karın, paranın olmadığı bir dünya kuruldu.

erdibatmaz

bayağı seven varmış benim gibi şirinleri ama ben çok abartıyodum burda söylemiyim ;D
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

özLemTA

söyLe söyLe ;D
şiRinLeR yaa... oLdu o zaman ;D
akan suLaR duRuR (=

CHEm !

forza sakallı şirin baba ! anlayana (:
Allah kitap Beşiktaş