Ana Menü

Cem Dizdar - Beşiktaş'ın JR'ı kim?

Başlatan mdc, Kasım 13, 2007, 19:34:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mdc

Bir ısrardır gidiyor, "Beşiktaş'ı bölmeye çalışanlar var" diye. Soruyoruz, "Kim bunlar?" diye, kimseden çıt yok.
Protestolar için açıkça söylenmiyor ama şu ima ediliyor; tribündeki binlerce insanı birileri provoke edip yönetiyor ve bu insanları yönetenler de bir yerlerden menfaat sağlıyor.
Şimdi yüksek sesle dile getirilmeyen bu 'gizli teze' karşı birileri de şunu sorarsa ne yanıt verilir acaba? "Peki, Sinan Engin aleyhine açılan pankartların ardından tesislere giden taraftar içindeki bir grubun ileri gelenleri de menfaat mı sağladı? O nedenle mi protestolar başlar başlamaz  bitti?"
Deniyor ki; "Maçı bize taraftarın Sivasspor maçındaki tepkisi kaybettirdi." Şimdi şu son maçın teknik analizi bu mu yani? Peki, bundan önceki 4 maçı niye kazanamadı Beşiktaş o zaman? Takımın ayaklarını o maçlarda da mı taraftar bağladı?
Şimdi bir şeyi doğru tespit edelim, Beşiktaş diğer takımlardan ayıran şey galibiyetleri, müzesindeki kupaları, 'iş bilen menacerleri' değildir. Beşiktaş'ı diğerlerinden ayıran şey kim ne derse desin 'taraftarının yarattığı auradır...' Yönetim taraftarının tutumunu beğenmiyor ama Milliyet'te Mehmet Çiftçi'nin haberinden öğreniyoruz ki; Real Madrid, Avrupa'da incelediği en iyi üç taraftar grubu arasında Liverpool ve Panathinaikos'u değil Beşiktaş tribünlerini taraftarlarına örnek gösteriyor. Ve tribünü daha yakından incelemesi için Arthuro Siso adlı birini görevlendiriyor.
Beşiktaş taraftarının duygusu, takımını sahiplenişi, kendini tarif edişi ayrıdır. Daha doğrusu ayrı olmalıdır. Yakından izliyorum, tribündeki bazı gençler "Kazanmanın her şeyin önünde olduğu" gibi Beşiktaşlılığa hiç de uymayan bir dili kullanıyorlar. Olabilir, biraz daha büyüyünce, Beşiktaş'ın aslında ne olduğunu daha iyi anlayacaklar diye umuyorum.
Fanatik'in çalışkan muhabiri/yazarı Orhan Yıldırım, "Esas tehlike" başlıklı dünkü yazısında küçük bir geçmiş analizi yaparken Beşiktaş'ın Süleyman Seba döneminin ardından yaşadığı düşüş hikayesini kanımca yanlış değerlendirmiş.
Orhan Yıldırım, yönetim değişikliklerini aynı senaryoya bağlamış. Doğrusu ya ben senaryoyu değil de yazanları daha çok merak ediyorum. Yöneticileri eleştiren herkese karşı 'iç düşman' muamelesi yapmak sanırım bu topraklara özgü bir haslet olmasa gerek. Dünyada örnekleri çoktur.
Yıldırım, benim de 'ihtiyatla yaklaştığım' Ertuğrul Sağlam'ı eleştirirken bile kafa karışıklığı içinde. Sormak gerek o zaman, "Yetersiz bulduğun bu hocayı da takımı bölmek isteyenler mi getirdi?" Ya da taraftarın bütün direnişine rağmen menacer olarak Sinan Engin'i de mi onlar atadı?
Yine de Yıldırım'ın o yazıda tespit ettiği çok doğru bir şey var... O da "Şimdi ise kulüp Dallas'a döndü" sözü...
Acaba Beşiktaş'ı, takımın ve kulübün daha iyi olması için eleştiride bulananlarla, yağmur çamur demeden parasını ödeyip tribünlere gelenler mi Dallas'a çevirdi?
Sahi bilen var mı, kim bu Beşiktaş'ın JR'ı?..
HAYATTA BEŞİKTAŞ

keskinli

iyi bi soru
belki dallas dizisinin cok eskiden oynadigi icin jeari bilmeyenler vardir
kim besiktasin kötü adami?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ayfat1903

tam JR ne demek diyecektimki keskinli cevabını vermiş sağolsun öyleyse BEŞİKTAŞ ın JR ı benim ben karıştırdım takımı

mdc

Herşeyin bir zamanı var deyip
Hala  yönetime boyun eğenlerdir  bu JR'lar...
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Adriano

Olumsuzlukları göre göre görmezlikten gelenlerdir..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

mdc

HAYATTA BEŞİKTAŞ

dgkn1903

arkadaslar olayı taraftarın uzerıne yıkmak ısteyen keske sadece yonetım olsa gecen hıncal uluc un yazısını gordum aynen boyleydı  ÇARŞI ÇARŞI OLSA SINANI DEMIRORENI STADA ALMAZLARDI  adam resmen kıskırtıyo bızlerı takımımıza karsı ve bunun gıbı bısuru yazanlar var onlara karsı takımımızın her kesımını korumalıyız cunku yonetıme zarar vermek ıcın ve kendılerını desıfre etmemek ıcın boyle yazarları bızlere karsı kullanıyorlar oyuzden yonetımle ılgılı sorunlarımız bızlerı ılgılendırır gercek besıktaslı olmayanları ılgılendırmez yakında avrupa ınsan hakları mahkemelerıne dusersek hıc sasmayın sonucta kactane ınsanın odenmeyen parası var en son mustafa dogan odemelerı gerceklesmedıgı ıcın ayrıldı
yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer
yeter ulaN

bjkclub

RANT RANT RANT..şahsi egolarını bjknin üstünde gören bizim aslında çok iyi bjkli diye bildiğimiz insanlar ve guruplar

ulukartal

beşiktaşın jearisi yıldırım demirören..

ama senaryoyu her zaman taraftar yazar..

carlito1903

Alıntı yapılan: bjkclub - Kasım 14, 2007, 23:13:47
RANT RANT RANT..şahsi egolarını bjknin üstünde gören bizim aslında çok iyi bjkli diye bildiğimiz insanlar ve guruplar

arkadaş durumu çok güzel özetlemiş aynen katılıyorum....

siyah

istifa istifa istifa yönetim İSTİFA