Ana Menü

Yüksekova'da askerlerimize saldırı: 12 şehit 16 yaralı

Başlatan akbaba71, Ekim 21, 2007, 11:35:11

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

erdinc1926

8 asker için emire itaat etmemekten direk vatan haini olarak dgm yargılanmaları lazım.
ayrıca bu 8 asker dtp nin gençlik kollarında görev yapmışlardır
daha önceki tarihlerde ortaya çıkan bir olay daha var,türk bayrağını yakmışlar
herşey ortada
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

CHEm !

fatma kurtulan resimdeki ben değilim soruşturma başlattım dedi
o değilmiş başka bir terörist örgütüymüş
bakalım neler olcak
Allah kitap Beşiktaş

erdinc1926

bunlar herşye bir kupl buluyorlar yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış herşey ortada hala konuşuyorlar tamam öle dediği gibi olsun ne haddine ki onun terör örgütünün öünde poz vermesi ayrıca ordaki teröristlerle tokalaşması
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

bilgehan

şehitlerimize Alla'tan rahmet diliyoruz yaralılara da acil şifalar...
kaçırılan askerlern inşallah bundan önce kaçırılan askerler gibi kalleş değillerdir ve sağ salim kurtarırız...
yeter artık daha ne kadar bekleyeceğiz ne yapılacaksa yapılsın artık daha fazla ana yüreği yanmasın...

IL Capitano

kardes son kacirilanlar bildigim kadariyla 2 köy korucusuyla,7 vatandas aralarnda asker yok yani

Alıntı yapılan: bilgehan - Kasım 13, 2007, 22:48:20
şehitlerimize Alla'tan rahmet diliyoruz yaralılara da acil şifalar...
kaçırılan askerlern inşallah bundan önce kaçırılan askerler gibi kalleş değillerdir ve sağ salim kurtarırız...
yeter artık daha ne kadar bekleyeceğiz ne yapılacaksa yapılsın artık daha fazla ana yüreği yanmasın...
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

akbaba71

HABERTÜRK ANA HABER BÜLTENİ'NDE MURAT ONGUN'A KONUŞAN HABERTÜRK GENEL YAYIN YÖNETMENİ MELİH MERİÇ, TERÖRLE MÜCADELE KAHRAMANLARINA DESTEK KAMPANYASI İÇİN TOPLANAN BAĞIŞLARDAN "BÜTÜN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİN" YARARLANACAĞINI AÇIKLADI

MELİH MERİÇ'İN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:

"Terörle Mücadele Kahramanları'na destek kampanyasında 86 Trilyon nakit bağış toplandı. Ayrıca çok değerli gayri nakti bağışlar var.

Kampanyamız sırasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yayınlarımızda işaret ettiği doğrultuda biz de adresi Mehmetçik Vakfı olarak ilan ettik.

Bu süreç içinde, biz kampanyanın sağlıklı bir biçimde sonuçlandırılması için çalışırken, Genelkurmay da bu bağışların dağıtımı konusunda çok titiz bir çalışma yaptı. Bu süreçte sürekli değerli komutanlarla temas halinde olduk. Kampanyanın sağlıklı yürümesi konusunda Genelkurmay Başkanlığı'nın bize verdiği büyük desteğe özellikle teşekkür etmek istiyorum.

Bu çalışmanın sonunda, Genelkurmay Başkanlığı'nda toplantı yaptık. Bu toplantıda biz, bağışların nasıl dağıtılacağı konusunda yetkiyi tamamen Genelkurmay Başkanlığı'na devrettiğimizi ifade ettik.

Karargahtaki değerli komutanlar ise bize şunu ifade ettiler: "Bu kampanya terörle mücadele kahramanlarına destek olmak üzere yapıldı. Bu nedenle öyle bir dağıtım olmalı ki, bu mücadelede yer alarak şehit olan veya gazi olan herkes bu bağıştan yararlanmalı. Bu nedenle bağışların yalnızca Mehmetçik Vakfı'na verilmesini doğru bulmuyoruz. Şehit veya gazi olan Subay, Astsubay, Er-Erbaş, polis, öğretmen, hemşire, korucu, kolluk... herkes bundan yararlanmalı."

Genelkurmay Başkanlığı'nın bu önerisi en doğru çözümdü... Çünkü; bu kampanyada, vatan için yaşamını veren, bir organını kaybeden herkesin ödüllendirilmesi gerekirdi. Yaptığımız toplantıda, değerli komutanlar, işin maddi boyutu bir yana bu mücadele için en büyük özveride bulunan herkese ulaşılmasının çok önemli oduğunu özellikle ifade ettiler...

Kampanya süresince ve sonrasında Er ve Erbaşlar dışında değerli şehit yakınları ve gazilerin çok sayıda talebi de bize ulaşmıştı.

Genelkurmay'ın bu tavsiyesi tahmin ediyorum, bu mücadelede özveride bulunan bütün şehit aileleri ve gazileri çok mutlu etmiştir.

Bu toplantımızdan çıkan sonuçlara; Türkiye'de şehit ailesi ve gazilerin sayısı 12 Bin civarında. Büyük bölümüne Mehmetçik Vakfı tarafından düzenli olarak yardım yapılıyor. Bu nedenle bağışların büyük bölümü Mehmetçik Vakfı eliyle dağıtılacaktır. Ancak Mehmetçik Vakfı kuruluş kanunu gereği, yalnızca Er ve Erbaşlara dağıtım yapabiliyor. Onların dışında kalanlar için ise doğru adres; Emekli Sandığı. Çünkü Emekli Sandığı; Bütün şehit ve gazilere, yakınlarına düzenli olarak ödeme yapıyor. En sağlıklı bilgiler Emekli Sandığı'nda.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Sayın Birol Aydemir ile görüştük. Birol Bey, bu dağıtımın yapılması konusunda Emekli Sandığı'nın gerekli hazırlığı yaptığı belirtti. 

Geldiğimiz aşamada sonuç şu ki; Bağışların bir bölümü Mehmetçik Vakfı yoluyla, diğer bölümü ise Emekli Sandığı aracılığı ile tüm şehit ve gazi yakınlarına ulaşacak...

Değerli şehit yakınları ve gazilerden ricamız;  bağışların kendilerine kısa bir sürede ulaşacağı konusunda müsterih olmalarıdır. Hiç bir yere başvurmaları, herhangi bir belge doldurmaları gerekmiyor. Bağışlar, Mehmetçik Vakfı'nda ve Emekli Sandığında bulunan kendi hesap numaralarına doğrudan ulaştırılacak.

Şu anda kurumlar arasında protokolleri hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde bu tevzi yapılacaktır.

Bu yolla, bu kampanyada bütün şehit aileleri ve gazilere bir nebze olsun ulaşmış olacağımız için çok mutluyum. Bu mütevazi bir katkıdır ancak herkese ulaşacaktır...

Bağışların dağıtılmasında ise, kanunda öngörülen sakatlık derecelendirmesine göre hareket edeceğiz.

Bir yandan bu devri yaparkan, öte yandan da son ve incelenmiş bağış listesini, kampanyanın bağımsız denetimini yapan Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş'nin raporuyla birlikte açıklayacağız...

Bu kampanyaya destek olan bütün değerli kişi ve kurumlara bir kez daha şükran ve minnet duygularımı iletmek istiyorum..."

HABERTÜRK

http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

karizwa_006

12 şehit değil 36 tane şehit vermişiz orda bize soylenen 12 arkadasım hakkari yüksekovada asker durumu anlattı bana ve o kaçırılan 8 askeride bunlar almaya gitmişler sınırdan karşılayan bunlar ve hiç bir çizik dahi olmadığını söyledi
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

eRe

Alıntı yapılan: karizwa_006 - Kasım 15, 2007, 13:27:27
12 şehit değil 36 tane şehit vermişiz orda bize soylenen 12 arkadasım hakkari yüksekovada asker durumu anlattı bana ve o kaçırılan 8 askeride bunlar almaya gitmişler sınırdan karşılayan bunlar ve hiç bir çizik dahi olmadığını söyledi

1.sı 12 den fazla olsaydı herhalde cenazede fazla olurdu o fazla gostermek sadece halkı daha da acız duruma sokup ortamı germek.
2.sı cızıp bıle olmaması cok dogal zaten kendı ısteklerıyle gıttıklerını artık neredeyse herkes bılıyor.
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

karizwa_006

Alıntı yapılan: FaTaL_eRe - Kasım 15, 2007, 13:45:13
Alıntı yapılan: karizwa_006 - Kasım 15, 2007, 13:27:27

sen sanıyomusunki her şehiti haberlerde gösterdiklerini:S ben ankara kocatepe nın altında bi şirkette çalişıyorum ve haftada kesin bi caneze oluyor şehit cenazesi:S halk ayaklanmasın dıe yaptıkları kesın bende burda her kes bilsin die yazdım
1.sı 12 den fazla olsaydı herhalde cenazede fazla olurdu o fazla gostermek sadece halkı daha da acız duruma sokup ortamı germek.
2.sı cızıp bıle olmaması cok dogal zaten kendı ısteklerıyle gıttıklerını artık neredeyse herkes bılıyor.

eRe

pekı o zaman bısı merak edıyorum 12 sehıtımızın ısımlerı verıldı sonra 11 sehırde cenaze torenlerı gosterıldı baska yerdekılerın aılesı arkadasları o sehrın ınsanları burdakı cenaze ne dıye dusunmedı mı pekı.veya habercılere haber veren bırı cıkmadı mı 12 kısı dıye kandırıyorlar bugun burda da cenaze vardı dıye.hergun olen sehıtımızın ısmı acıklanıyor ısmı acıklanmayanlar ancak sehıt olanların aılesı hıc bır sey solemeden ustunu kapatır mı sence
www.erdemeksi.com

karizwa_006

Alıntı yapılan: FaTaL_eRe - Kasım 15, 2007, 13:56:31
pekı o zaman bısı merak edıyorum 12 sehıtımızın ısımlerı verıldı sonra 11 sehırde cenaze torenlerı gosterıldı baska yerdekılerın aılesı arkadasları o sehrın ınsanları burdakı cenaze ne dıye dusunmedı mı pekı.veya habercılere haber veren bırı cıkmadı mı 12 kısı dıye kandırıyorlar bugun burda da cenaze vardı dıye.hergun olen sehıtımızın ısmı acıklanıyor ısmı acıklanmayanlar ancak sehıt olanların aılesı hıc bır sey solemeden ustunu kapatır mı sence

ya bak kardeş bende şehit yakınıyım kimse bunu düşğnmğyor tamamı senin cigerin yanıyo kalkıpda haberciyimi düşüneceksin ya bırak yaa sen onu düşünüyosun daha pazartesi günü ank da bi şehit vardı 87 doğumlu taner bilmem ne cenaze de gördüm ailesi yakınıyodu ama hiç bi haberde ismi duymadım ben :S ona kalırsa

IL Capitano

karizwa_006;

kardes kesinlikle yanlis anlama , söylediklerin yanlis demiyorum ama 12 degil 36 diyorsun aradaki
fark cok buyuk, 36 sayisi yaralilar olmasin?
yok olaylar gercekten dedigin gibi ise durum cok vahim

Allah ulkemizi korusun..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

akbaba71

olu sayısını dusuk gostermek falan cok zor işler şehitlerimizin hepsine askeri toren yapılmak zorunda cenazeleri ailelerine bildirilmeli falan ama yaralı sayısı bencede soylenenden fazla olabilir bu da normaldir
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

eRe

Alıntı yapılan: akbaba71 - Kasım 15, 2007, 15:07:34
olu sayısını dusuk gostermek falan cok zor işler şehitlerimizin hepsine askeri toren yapılmak zorunda cenazeleri ailelerine bildirilmeli falan ama yaralı sayısı bencede soylenenden fazla olabilir bu da normaldir

aynen bende bunu demek ıstıyorum.

ayrıca bende sehıt yakınıyım o 12 sehıtten bırı benım oturup kalktıgım ınsandı !!! bılgıne...
www.erdemeksi.com